poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Oszuści w akcji. Teraz metoda „na szefa”

Oszuści w akcji. Teraz metoda „na szefa”

Oszuści w akcji. Teraz metoda „na szefa”
Data publikacji: 2017-05-23 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:20
Wywietleń: 569 259641

Coraz bardziej wyszukanymi metodami próbują posługiwać się oszuści. Policja miała już niejednokrotnie do czynienia z fałszywymi gazownikami, pracownikami opieki społecznej, czy też wnuczkami. Teraz swoją działalność rozpoczynają fałszywi pracodawcy.

Do księgowej jednej w większych kołobrzeskich firm zwrócił się drogą elektroniczną szef przedsiębiorstwa z prośbą o szybkie przelanie znacznej sumy na wskazany przez niego rachunek bankowy. Przytomność umysłu kobiety nie pozwoliła jej tego zrobić bez skontaktowania się z przełożonym. Okazało się, że ani jej, ani nikomu innemu takiego polecenia nie wydawał.

O próbie wyłudzenia pieniędzy powiadomiono organy ścigania. Kołobrzescy policjanci, którzy zajęli się sprawą, wkrótce zostali powiadomieni o kolejnej, podobnej próbie, ale podjętej w innym przedsiębiorstwie. Funkcjonariusze podkreślają, że w obu przypadkach scenariusz zakładał szybkie przelanie wyznaczonej kwoty. Oszuści liczyli prawdopodobnie na to, że w pośpiechu czujność pracowników odpowiedzialnych za finanse firmy ulegnie uśpieniu.

Mundurowi apelują, aby dokładnie sprawdzać każdą wiadomość e-mail, której nadawca wydaje polecenie związane z rozdysponowaniem środków finansowych. Szczególną uwagą powinny wykazać się także osoby prywatne, które mogą otrzymać wiadomość e-mail z prośbą o wsparcie finansowe od osób podszywających się pod ich bliskich. ©℗

(pw)

Fot. Dariusz Gorajski (archiwum)

Komentarze

Propozycja,
Dokonanie przelewu internetem, powinno potwierdzic minimum 3 odpowiedzialnych Szefow w danej Firmie czy Zakladzie - a nie tylko 1-en !!
2017-05-23 21:12:48
Prawdziwy Polak
urwac jaja??
2017-05-23 10:31:07
bez litości dla oszustów
A co, jeśli w firmie jest despotyczny szef, a pracownicy w strachu słuchają jego wszystkich poleceń i wtedy naprawdę dokonają przelewu? Takiego oszusta powinno się surowo ukarać na centralnym placu danej miejscowości. Może niekoniecznie wieszać, bo to by była dla niego zbyt łagodna kara, ale pewnie coś dotkliwego można wymyśleć.
2017-05-23 10:08:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy