niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Zatrzymany za fikcyjną zbiórkę pieniędzy

Zatrzymany za fikcyjną zbiórkę pieniędzy (akt. 1)

Zatrzymany za fikcyjną zbiórkę pieniędzy
Data publikacji: 2017-07-13 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-14 10:14
Wywietleń: 573 274897

Michał S. został zatrzymany przez policję ws. oszustwa podczas internetowej zbiórki pieniędzy na leczenie dziecka. Według prokuratury rzekomo chory na nowotwór chłopiec w rzeczywistości jest zdrowy, a jego rodzice nie zabiegali o pomoc. Wyłudzono 500 tys. zł.

Jak poinformowała w czwartek (13 lipca) rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, S. został zatrzymany w środę.

Śledczy zajęli się sprawą oszustwa wz. z internetową zbiórką pieniędzy na leczenie dziecka po doniesieniach medialnych. W sobotę Fundacja "Siepomaga", poinformowała o wykryciu oszustwa, które miało miejsce na serwisach zrzutka.pl oraz pomagam.pl w formie zbiórki na leczenie Antosia chorego na nowotwór oczu

– Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy zgłoszenie na siepomaga.pl. Po weryfikacji zostało ono odrzucone. I na dzień dzisiejszy (...) również byśmy je odrzucili. Według nas jest to oszustwo – napisano na facebookowym profilu fundacji "Siepomaga".

Prokurator Klaus poinformowała, że wstępnie oszacowano, iż podczas tej zbiórki wyłudzono nie mniej niż 200 tys. zł. Śledczy ustalili także, że dziecko, którego dane podano w zbiórce internetowej w rzeczywistości jest zdrowe.

– Jego rodzice nigdy nie prosili i nie uczestniczyli w takiej akcji – podała Klaus. Według mediów, organizatorem zbiórki był Michał S. W sobotę opublikował on na swoim profilu na Facebooku oświadczenie, w którym przeprasza osoby zaangażowane w akcję pomocy na rzecz Antosia Rudzkiego. W szczególności przeprosiny należą się licznie występującym osobom publicznym, które swoim wizerunkiem niewątpliwie przyczyniły się do zebrania równowartości przekraczającej kwotę 500 000 złotych. Oświadczam, iż wszystkie otrzymane pieniądze osobom poszkodowanym zostaną zwrócone. Informuję, że sprawa jest aktualnie na etapie wyjaśniania – napisał S.

Media podały, że pieniądze na leczenie chłopca wpłaciło wiele znanych osób, w tym Anna i Robert Lewandowscy.

(pap, red)

Fot. Marek Klasa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy