wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Czyn społeczny w Policach

Czyn społeczny w Policach

Czyn społeczny w Policach
Data publikacji: 2016-05-06 18:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 672 132570

 W sobotę, 7 maja, na terenie zajezdni SPPK w Policach, odbędzie się porządkowanie terenu spółki. Wezmą w nim udział obecni i byli pracownicy.

- Takie prace organizowane są corocznie. Obecność jest oczywiście całkowicie dobrowolna. Uważamy, że poprzez wykonywanie lekkich prac na terenie bazy pomiędzy pracownikami budowana jest więź ze swoim miejscem pracy. Bardziej dbają o to, co sami zrobili, mają świadomość, że poprawa estetyki i funkcjonalności na terenie zajezdni, jest ich wspólnym dziełem i osiągnięciem - mówi Prezes SPPK Kazimierz Trzciński.

Pierwszy "czyn społeczny" odbył się w 2002 r. Wtedy pracownicy przygotowali dla prezesa niespodziankę - taczkę w żółto-zielonych barwach firmy. Nie była ona jednak przygotowana do tego, by wywieźć prezesa za bramę zakładu, a jako humorystyczny akcent imprezy integracyjnej. Podczas corocznych "czynów" wykonywane są prace porządkowe, odnawiane jest malowanie oznakowań na placu manewrowym, pielęgnowana jest zieleń, sprzątany jest teren. Kilkugodzinna praca kończy się integracyjnym spotkaniem i wspólnym grillem.

- Cieszę się, że pracownicy chętnie biorą udział w tych spotkaniach. To integruje i spaja z firmą. Jest też okazją do kontaktu, rozmów i wymiany opinii. Na nasze „czyny” zawsze przybywa kilkudziesięciu pracowników. - dodaje Prezes SPPK.

Na sobotnim „czynie” zaplanowane są prace porządkowe i pielęgnacja zieleni, ale to nie jest jedyny element budujący silniejsze więzi pracowników z firmą. Do dyspozycji pracowników na terenie SPPK jest siłownia  z sauną, stół bilardowy, piłkarzyki, automat do gry w lotki, stół do tenisa. Każdego roku organizowane są zawody bilardowe i w tenisa stołowego. Pracownicy „zmontowali” drużynę piłkarską, są również biegacze.

Zorganizowano też Aleję Emerytów, na której sadzą drzewa odchodzący na emeryturę wieloletni pracownicy SPPK. Drzewa ozdabiają okolicznościowe tabliczki.

Prace rozpoczną się 7 maja 2016 roku o godzinie 9:00 i potrwają do 12:30. Następnie uczestnicy przejadą autobusem na polanę rekreacyjną, gdzie zorganizowany będzie grill.

 

Czyn społeczny w Policach Czyn społeczny w Policach Czyn społeczny w Policach Czyn społeczny w Policach Czyn społeczny w Policach

Komentarze

Szofer
Prawda jest taka że Pan Prezes bardziej dba o trawnik jak o pracowników, w tej spółce komuna nie minęła.
2016-05-07 09:26:11
Mirek
Kto nie przyjdzie ma po premii
2016-05-06 21:03:18
Bus
Czy to prawda, że Prezes panuje tam, z przerwą, od 1997 roku?
2016-05-06 19:14:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie