Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Czy rozmowy przyniosą porozumienie?

Data publikacji: 18 kwietnia 2019 r. 10:20
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Czy rozmowy przyniosą porozumienie?
 

Z inicjatywy Związku Nauczycielstwa Polskiego dziś o godz. 10 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" wznowione zostały rozmowy rządu ze strajkującymi nauczycielami.

Minister Anna Zalewska podkreślała wczoraj, że rząd na spotkanie przyjdzie z taką samą propozycją porozumienia, podwyżek oraz zapisów o skróceniu ścieżki awansu zawodowego, a także ustaleniu dodatku za wychowawstwo na poziomie 300 złotych miesięcznie.

Natomiast Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych postulują 30 procentową podwyżkę wynagrodzenia dla nauczycieli już w tym roku.

Strajk nauczycieli rozpoczął się w ubiegły poniedziałek.  W województwie zachodniopomorskim przystąpiło do niego 630 placówek, a w samym Szczecinie 110.

W ubiegłym tygodniu, pomimo strajku, udało się przeprowadzić egzamin gimnazjalny oraz ósmoklasisty. W komisjach egzaminacyjnych oprócz niestrajkujących nauczycieli zasiadały osoby z przygotowaniem pedagogicznym.

Ze strajkującymi nauczycielami solidaryzują się prezydenci miast tworzących Unię Metropolii Polskich. Apelują też do rządu o pilne podjęcie rozmów ze środowiskiem nauczycieli oraz przedstawicielami samorządów. Jednocześnie Unia wzywa nauczycieli, aby w imię odpowiedzialności za los maturzystów „przeprowadzili klasyfikację końcową umożliwiającą zorganizowanie egzaminów maturalnych”.

Po świętach wielkanocnych ma się odbyć okrągły stół poświęcony oświacie.

(isz)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kabelek
2019-04-18 13:08:43
Jak mozna to nazywac STRAJK jezeli od 2 do 3 osob siedzi na dyzrce i blokuja cala szkole reszta tez strajkuje ale w galeriach i w domu i pozniej wymiana
Kontrola
2019-04-18 11:43:12
Niech ZUS sprawdzi nauczycielskie zwolnienia lekarskie za 2 tygodnie ZUS czyli my mozemy zaoszczedzic na budzecie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA