wtorek, 26 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Czy lekcje zostaną zawieszone?

Czy lekcje zostaną zawieszone?

Czy lekcje zostaną zawieszone?
Data publikacji: 2018-12-18 08:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-18 20:02
Wywietleń: 1157 367276

Rozpoczęła się akcja protestacyjna nauczycieli. Część z nich, tak jak zapowiadała, od poniedziałku zaczęła brać zwolnienia lekarskie. Najtrudniejsza sytuacja w województwie zachodniopomorskim jest w Drawsku Pomorskim. Tam zarówno w powiecie, jak i w gminie zwolnienia L4 wzięło aż 70 procent nauczycieli.

- Dzieci, które przyszły w poniedziałek do szkoły mają tam jednak zapewnioną opiekę - powiedziała nam w poniedziałek Małgorzata Duras, rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty w Szczecinie. - Teraz organ prowadzący razem z dyrekcją szkół Drawska Pomorskiego, musi podjąć decyzję, czy zajęcia zostaną tam zawieszone.

Termin protestu jest szczególnym problemem dla szkół podstawowych. Od wtorku do 20 grudnia będą się w nich odbywały państwowe próbne egzaminy ósmoklasisty, zorganizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie. Uczniowie klas ósmych przez trzy dni będą pisali próbne egzaminy pierwszego w historii egzaminu ósmoklasisty: z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Nauczyciele podkreślają, że obecny protest ma uświadomić władzom przyszły poważny problem, jaki może się pojawić w kwietniu, gdyby nauczyciele poszli na zwolnienia już podczas właściwych egzaminów.

Nauczyciele - podobnie jak dotąd policjanci i pracownicy sądów - chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko trudnej sytuacji w oświacie i coraz cięższym warunkom pracy. Podkreślają, że skrzyknęli się przez internet i jest to akcja społeczna bez udziału związków zawodowych.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 18 grudnia 2018 r.

Elżbieta Kubera

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Mario
Od jutra pozostali nauczyciele , ktorzy nie są jeszcze chorzy będą brali już L5 bo limit L4 na haslo protest juz sie wyczerpał
2018-12-18 20:01:33
Quistorp
Z powyższych wypowiedzi , wyłania się diagnoza co jest przyczyną, a nie skutkiem takiej opinii o nauczycielach. Bieda kreuje negatywną selekcję do zawodu. A mianowani nauczyciele czują się w miarę bezpiecznie. Gorzej jest z nauczycielami z krótszym stażem, i do tego z problemami domowymi. Choroba w rodzinie, wypadki losowe. wdowieństwo, i inne. Wtedy nauczyciel zaczyna walkę. Nawet potrafi się upodlić. Zbiera trzy sprzątaczki do toalety, dwie nauczycielki w szatni i w konspiracji zakładają tzw. "Związek Zawodowy" pt np. "W kupie siła". Sama się wybiera na przewodniczącą, i dyrektor może takiej tylko grzecznie się kłaniać. Nie do ruszenia. Personel w szkole liczy 30 osób , a związków zawodowych 4 - 5. A co?! A jak!? Rodacy, wy chcecie , oddawać takiej kadrze swoje pociechy? W szkolnictwie Najjaśniejszej jest ustawowo zainfekowane korupcja związkową! zSzkoła liczyni To korupcja zwiazkowa.
2018-12-18 19:13:41
321
policja idzie na L4, urzednicy skarbowi takze to nauczyciele tez moga a jak ,a jak wam nie pasuje swiecka szkoła to sobie duchownych nauczcieli zatrudnijcie buhhahhaa ,co tam nauczyciele Wegrzy kupuja Caracale ktore mialybyc dla Polski buhahahhahaa
2018-12-18 17:46:22
czytam
Ok! Masz kwalifikacje / 2 kierunki studiów , mianowanie / i mało zarabiasz ?No to idziesz do lekarza / studia , specjalizacja , przewód / i on tez mało zarabia , to da ci to / WYŁUDZONE ?/ zwolnienie . I co - POLSKĘ NAPRAWICIE ? . Lepiej zrezygnujcie z pracy , a po zapomogę dzwońcie do broniarza , ue ,
2018-12-18 16:45:18
Hehe
A ta nieudacznica Zalewska dajej twierdzi że jej reforma to sukces
2018-12-18 16:32:52
do matki i nauczycielki!
A ile godzin w tygodniu pracujesz za te pieniadze? Ja pracuje 40 h/tydzień a Ty, 20-25h/tydzień ? Ja mam 26 dni urlopu a Ty 56-60 w roku. Dlaczego więc miałabyś zarabiac wiecej za mniejszą ilośc pracy??? Ja również szkolę innych tylko na "innych " zasadach czyli pracując 40h tygodniowo. Dlaczego jesteście tacy roszczeniowi?
2018-12-18 15:26:17
cdn
znp to postkomuna.na czele bolszewik i kodomita broniarz.
2018-12-18 15:10:55
stopniowanie
Stpniowanie w gramatyce j.polskiego; - chory, chorszy, policjant i nauczyciel. (_I_)
2018-12-18 12:32:45
To są nauczyciele ? Czego???
A ja żądam natychmiastowej kontroli ZUS dla takich przypadków .Korzystają m.in z moich srodków i mam prawo do ustalenia czy te zwolnienia lekarskie są prawdziwe !!!!!!Ponadto jesli takie są nasze kadry pedagogiczne to nalezy bardzo szybko zareagowac i poprosic o wykluczenie z zawodu !!!!!!!!!!!!!!!!!!! I mówie tak jako były pedagog.
2018-12-18 11:43:00
Strajk
Opór Polaków przeciwko reżimowi bolszewików z PIS rośnie. To bardzo dobrze.
2018-12-18 11:16:19
JP
Po "ciężkiej" chorobie bardzo proszę aby moje dziecko było uczone przez zdrową osobę. "Chorzy" powinni dostarczyć dla pracodawcy dodatkowe zaświadczenie od lekarza o swoim stanie zdrowia.
2018-12-18 10:41:34
jajca jak berety!
- "wychowywacze" przyszłych PO_koleń chorują na "psią grypę"!... Takie będą Rzeczypospolite jakie jej młodzierzy przez "wychowywaczy" wychowane - nauczą się prawidłowo "chorować".
2018-12-18 10:13:59
matka i nauczycielka
2kierunki studiów, 12lat pracy,pensja około 1900zl netto..
2018-12-18 09:58:52
PiSyF
a co robi rząd? dalej udaje że nic się nie dzieje?
2018-12-18 09:29:00
kodziarstwo nie odpuszcza
Jeżeli ktoś zapowiada, że weźmie zwolnienie lekarskie, to natychmiast powinien u niego w domu zjawić się ZUS i to skontrolować. Najpierw psia grypa, a teraz takie coś. Nie wspominając o kontroli lekarzy, którzy wystawiają takie zwolnienia. Dosyć szantażu.
2018-12-18 09:17:48
nie nowoczesny
obiboki totalne. do miotły ich