środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Człowiek dla Chojraka

Człowiek dla Chojraka

Człowiek dla Chojraka
Data publikacji: 2016-10-15 09:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:11
Wywietleń: 634 161008

Na koty spogląda z wyższością. Choć to niełatwe w jego przypadku: psiaka nie sięgającego nawet kolana, o nad wyraz nieśmiałej naturze. Ten sześcioletni słodziak teraz za krat schroniska wypatruje dobrego człowieka. Oczami pełnymi strachu przed innymi psami.

Chojrak to klasyczny „składak", choć w typie terriera. Jednak po tej linii przodków nie odziedziczył myśliwskiej żyłki do polowań. Odwaga jego też raczej dyskretna. Nieustępliwy jest tylko wobec smakołyków.

- Chojrak trafił do nas jako pies bezpański, dowieziony z ul. Hożej. Imię dostał na przekór swej bardzo nieśmiałej naturze - opowiadają pracownicy schroniska. - Jest bardzo przyjazny. Łaknie kontaktu z człowiekiem w nie mniejszym stopniu niż smakołyków: za nie zrobi wszystko.

Chojrak uwielbia gonitwy za piłką i spacery. Grzecznie chodzi przy nodze, na smyczy nie ciągnie. Jest w świetnej kondycji i szybko się uczy. Jest jednak chudziną maleńkiej postury, więc ciężko byłoby mu przetrwać zimę na betonie schroniskowych boksów.

- Bardzo potrzebuje ciepłego kąta w nowym domu - mówią Chojraka schroniskowi opiekunowie.
Kto chciałby małego Chojraka (842/16) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/Schronisko

Człowiek dla Chojraka Człowiek dla Chojraka Człowiek dla Chojraka Człowiek dla Chojraka

Komentarze

On jest Twoim przyjacielem,
On jest Twoim przyjacielem, Twoim partnerem, Twoim obrońcą, Twoim psem. Ty jesteś Jego życiem, Jego miłością, Jego panem. On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie.Pies dobry na wszystko Psie ucho Cię wysłucha psi jęzor otrze łzy psi ogon Ci zatańczy nawet gdy będziesz zły. Będzie na Ciebie czekał gdy wyjedziesz służbowo na złodzieja zaszczeka zna każde Twoje słowo. Zrobi dla Ciebie wszystko a może jeszcze więcej i nigdy Cię nie zdradzi nie chce Twoich pieniędzy. A w samotne wieczory ogrzeje ciepłym sercem przytuli gdy będziesz chory czy trzeba czegoś więcej?
2016-10-15 13:33:46
Pisaki
Takie psiaki powinny znaleźć porządny, ciepły dom chociażby dlatego, że ktoś tworzy tak wspaniałe opisy tych piesków, czyli niejako ich reklamy - aż miło się czyta, i to jakie żartobliwe!
2016-10-15 09:59:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy