Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Człowiek dla Chojraka

Data publikacji: 15 października 2016 r. 09:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Człowiek dla Chojraka
 

Na koty spogląda z wyższością. Choć to niełatwe w jego przypadku: psiaka nie sięgającego nawet kolana, o nad wyraz nieśmiałej naturze. Ten sześcioletni słodziak teraz za krat schroniska wypatruje dobrego człowieka. Oczami pełnymi strachu przed innymi psami.

Chojrak to klasyczny „składak", choć w typie terriera. Jednak po tej linii przodków nie odziedziczył myśliwskiej żyłki do polowań. Odwaga jego też raczej dyskretna. Nieustępliwy jest tylko wobec smakołyków.

- Chojrak trafił do nas jako pies bezpański, dowieziony z ul. Hożej. Imię dostał na przekór swej bardzo nieśmiałej naturze - opowiadają pracownicy schroniska. - Jest bardzo przyjazny. Łaknie kontaktu z człowiekiem w nie mniejszym stopniu niż smakołyków: za nie zrobi wszystko.

Chojrak uwielbia gonitwy za piłką i spacery. Grzecznie chodzi przy nodze, na smyczy nie ciągnie. Jest w świetnej kondycji i szybko się uczy. Jest jednak chudziną maleńkiej postury, więc ciężko byłoby mu przetrwać zimę na betonie schroniskowych boksów.

- Bardzo potrzebuje ciepłego kąta w nowym domu - mówią Chojraka schroniskowi opiekunowie.
Kto chciałby małego Chojraka (842/16) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/Schronisko

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

On jest Twoim przyjacielem,
2016-10-15 13:33:46
On jest Twoim przyjacielem, Twoim partnerem, Twoim obrońcą, Twoim psem. Ty jesteś Jego życiem, Jego miłością, Jego panem. On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie.Pies dobry na wszystko Psie ucho Cię wysłucha psi jęzor otrze łzy psi ogon Ci zatańczy nawet gdy będziesz zły. Będzie na Ciebie czekał gdy wyjedziesz służbowo na złodzieja zaszczeka zna każde Twoje słowo. Zrobi dla Ciebie wszystko a może jeszcze więcej i nigdy Cię nie zdradzi nie chce Twoich pieniędzy. A w samotne wieczory ogrzeje ciepłym sercem przytuli gdy będziesz chory czy trzeba czegoś więcej?
Pisaki
2016-10-15 09:59:43
Takie psiaki powinny znaleźć porządny, ciepły dom chociażby dlatego, że ktoś tworzy tak wspaniałe opisy tych piesków, czyli niejako ich reklamy - aż miło się czyta, i to jakie żartobliwe!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA