Środa, 04 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Szansa dla Tosi

Data publikacji: 24 września 2016 r. 09:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Szansa dla Tosi
 

Jest niczym żywe srebro: żywiołowa, ciekawa świata, niecierpliwa. Człowieka wita euforycznie, a w tym stanie potrafi być niedelikatna. Kto chciałby wnieść do domu radość ubraną w skórę psiego słodziaka, ten powinien dać szansę Tosi.

Ma niewiele ponad dwa lata, a naturę wiecznego dziecka. Bez przerwy by biegała, zwiedzała świat, poznawała nowe smaki i zapachy, aportowała, bawiła się i podjadała przysmaki. Sunia w typie owczarka niemieckiego, choć o wiele od niego drobniejsza. Jej radosne usposobienie zjednuje jej przyjaciół, podbija serca., ale…

- Tosia była kochana, ale choroba dotychczasowej opiekunki przesądziła o jej losie. Nie była w stanie nadal się opiekować tak żywiołowym psem: bywa niecierpliwa, a też w euforii niedelikatna. Kobieta musiała się Tosi zrzec. I tak od czerwca jest u nas - opowiadają pracownicy schroniska.

Szukają dla niej aktywnej rodziny. Bo Tosia to żywioł w świetnej kondycji i kwiecie życia. Nie dla niej zaleganie na kanapie. Choć pieszczoty i głaski - jak najbardziej.

- Tosia obdarza człowieka bezgranicznym oddaniem i zaufaniem. Tym wynagradza wszelkie niedociągnięcia w dotychczasowym wychowaniu. Chętnie chodzi na smyczy i na spacery, więc byłaby świetną przyjaciółką wędrówek, biegów i rowerowych wypraw. Dla każdego, choć - z uwagi na temperament - może nie dla małych dzieci - przyznają w schronisku.

Tosia (622/16) od trzech miesięcy za kratami schroniska czeka na nową szansę od losu. Może więc czeka na Ciebie?

- Unika kontaktu z innymi psami. Jest oczywiście zaszczepiona i wysterylizowana. I bardzo pogodna - dodają jej tymczasowi opiekunowie.

Kto chciałby tej wyjątkowej psinie los odmienić: przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247).

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. ZUK/Schronisko


UWAGA: Wszystkie osoby chcące adoptować psa lub kota ze szczecińskiego schroniska, a mieszkające poza obszarem zagrożenia wścieklizną, są zobowiązane - przed podjęciem działań adopcyjnych - uzyskać zgodę Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szczecinie. Zgodnie z rozporządzeniem Nr 1/2016 z dnia 29.08.2016 r., wydanym przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Ponadto każde zwierzę, które trafiło do schroniska, może być wydane do adopcji dopiero po upływie 21 dni od daty szczepienia przeciwko wściekliźnie. W związku z czym do końca września żadne szczenię ani kocię nie może opuścić tej placówki.

Każdy właściciel odbierający zwierzę ze schroniska, powinien posiadać aktualne zaświadczenie o jego szczepieniu przeciw wściekliźnie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA