Poniedziałek 05 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Części samochodowe nielegalnym odpadem [GALERIA]

Data publikacji: 2019-05-21 18:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Części samochodowe nielegalnym odpadem
 

Ponad 17 ton nieposegregowanych elementów pochodzących z demontażu używanych samochodów zatrzymali funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w szczecińskim porcie. Odpady miały trafić do Gruzji.

Funkcjonariusze ZUCS w Szczecinie po analizie dokumentacji przesyłki (kraj nadania Niemcy, odbiór towaru - Gruzja) podjęli decyzję o rewizji jej zawartości przesyłki. Po otwarciu kontenera stwierdzili, że jest on całkowicie wypełniony nieposegregowanymi elementami pochodzącymi z demontażu używanych samochodów. Wśród odpadów były stare opony, elementy tapicerki, zderzaki, fotele samochodowe, przewody elektryczne, tablice rozdzielcze i podzespoły elektroniczne.

Ponieważ przy przesyłce nie było dokumentów stosowanych przy takim transporcie, ZUCS zwrócił się do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie o ocenę przywożonego towaru pod kątem spełnienia definicji odpadu. Ten zaś stwierdził, że przewożony ładunek należy zakwalifikować do odpadów. Ponadto, przemieszczenie takowych  z gumy i siedzeń samochodowych to nielegalny transgraniczny transport. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadził Główny Inspektor Ochrony Środowiska w Warszawie.

(g)

Fot. ZUCS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Robert
2019-05-22 14:26:48
I jako dowód w sprawie złożą odpady w Polsce po wsze czasy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA