niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami

Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami [GALERIA]

Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami
Data publikacji: 2018-08-15 08:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 1871 343294

Do Polski usiłowano wwieźć odcięte części zawieszeń oraz nadwozi samochodów osobowych z kokpitem oraz silnikiem i jego osprzętem, w których był olej. Odpady zatrzymali funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Funkcjonariusze ZUCS zatrzymali do kontroli w Krajniku Dolnym ciężarówkę marki Scania. Wieziono nią do Polski pięć odciętych przednich części nadwozi samochodów osobowych z kokpitami oraz silnikami. Podczas oględzin towaru w sprowadzanych silnikach przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej stwierdzili obecność oleju. 

- Zestaw transportowy nie był oznaczony tablicami wymaganymi przy przewozie odpadów - wyjaśnia Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Kierujący pojazdem nie miał również wymaganych dokumentów w zakresie transgranicznego przemieszczania odpadów.

W związku z podejrzeniem nielegalnego przywozu do Polski odpadów, skierowano wniosek o ocenę towaru do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie.

- Wstępna opinia z WIOŚ potwierdza, że mamy do czynienia z odpadem niebezpiecznym z uwagi na obecność w tych częściach płynów eksploatacyjnych i akumulatorów - informuje rzeczniczka. - Natomiast pojazd osobowy z odciętym dachem został przez WIOŚ zaklasyfikowany jako odpad – pojazd zużyty lub nienadający się do użytku. Podkreślić należy, że nie przedstawiono żadnych dokumentów umożliwiających jego rejestrację w Polsce.

WIOŚ zalecił zabezpieczenie odpadów w sposób uniemożliwiający ewentualne wycieki płynów eksploatacyjnych. O dalszym losie zatrzymanego ładunku zdecyduje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

(mag)

Fot. ZUCS 

Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami

Komentarze

tak pytam
Czy mafia śmieciowa PiS wciąż ściąga odpady z Nigerii na wysypiska które "same się zapalają" ?
2018-08-16 13:11:52
Antydebil
Zwyczajny import używanych części zamiennych,z których korzystają tysiące ludzi w tym biednym kraju.Osobnym tematem jest stwierdzenie legalnego pochodzenia tych części.W kwestii oleju w silnikach to... dobrze że był tam jakiś olej. Jest szansa że ktoś uzupełni sobie stan oleju w głowie.Lepiej mieć tam silnikowy niż słyszeć echo po popukaniu się w czoło.
2018-08-16 08:54:06
Ojj...
To juz moze odjechac... tylko przod samochodu ? Chyba ze za tydzien lub 2-a i tyl dojedzie ?/!!
2018-08-15 21:34:10
Indi
Konfiskata TIR-a i by sie nauczyli że to sie nie opłaca
2018-08-15 13:10:22
polaczek Janusz
hi hi , nawet zawieszka zapachowa jest żeby nie dryfiło na kilometr , ale dobrze szkolone psy wyniuchały ten transport , zasługują na kość (niezgody)
2018-08-15 11:13:05
Dość
Won z Polski. Każdy kto przywozi śmieci do swojej ojczyzny, powinien być na miejscu pozbawiony co najmniej kończyn!
2018-08-15 10:18:34
Odpady?
" Zestaw transportowy nie był oznaczony tablicami wymaganymi przy przewozie odpadów".....Odpady to się "samopodpalają" (ponad 80 w tym roku, odpady które legalnie (!!!) do Polski były importowane na podstawie przepisów ustanowionych przez rząd PO/PSL. Na szczęście "kaczyści" zmienili owe przepisy.
2018-08-15 09:55:52
tylko pytam...
Jak trzeba mieć zlasowany mózg, aby zatrzymać dowóz części zamiennych do wraków, którymi jeżdżą ubodzy Polacy?! Olej w silniku być musi....Czy te niedouki wiedzą coś o zjawisku utleniania, o rdzy? tylko pytam...
2018-08-15 09:12:59
NN
Z tego co słyszałem na tzw przeglądzie przed zakupem nie da rady stwierdzić że samochód jest zespawany z dwóch połówek
2018-08-15 08:57:10
Sylwek
Jedna polowa,druga polowa, auto
2018-08-15 08:30:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie