niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami

Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami [GALERIA]

Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami
Data publikacji: 2018-08-15 08:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-16 16:32
Wywietleń: 1497 343294

Do Polski usiłowano wwieźć odcięte części zawieszeń oraz nadwozi samochodów osobowych z kokpitem oraz silnikiem i jego osprzętem, w których był olej. Odpady zatrzymali funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Funkcjonariusze ZUCS zatrzymali do kontroli w Krajniku Dolnym ciężarówkę marki Scania. Wieziono nią do Polski pięć odciętych przednich części nadwozi samochodów osobowych z kokpitami oraz silnikami. Podczas oględzin towaru w sprowadzanych silnikach przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej stwierdzili obecność oleju. 

- Zestaw transportowy nie był oznaczony tablicami wymaganymi przy przewozie odpadów - wyjaśnia Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Kierujący pojazdem nie miał również wymaganych dokumentów w zakresie transgranicznego przemieszczania odpadów.

W związku z podejrzeniem nielegalnego przywozu do Polski odpadów, skierowano wniosek o ocenę towaru do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie.

- Wstępna opinia z WIOŚ potwierdza, że mamy do czynienia z odpadem niebezpiecznym z uwagi na obecność w tych częściach płynów eksploatacyjnych i akumulatorów - informuje rzeczniczka. - Natomiast pojazd osobowy z odciętym dachem został przez WIOŚ zaklasyfikowany jako odpad – pojazd zużyty lub nienadający się do użytku. Podkreślić należy, że nie przedstawiono żadnych dokumentów umożliwiających jego rejestrację w Polsce.

WIOŚ zalecił zabezpieczenie odpadów w sposób uniemożliwiający ewentualne wycieki płynów eksploatacyjnych. O dalszym losie zatrzymanego ładunku zdecyduje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

(mag)

Fot. ZUCS 

Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami Ciężarówka z motoryzacyjnymi odpadami

Komentarze

tak pytam
Czy mafia śmieciowa PiS wciąż ściąga odpady z Nigerii na wysypiska które "same się zapalają" ?
2018-08-16 13:11:52
Antydebil
Zwyczajny import używanych części zamiennych,z których korzystają tysiące ludzi w tym biednym kraju.Osobnym tematem jest stwierdzenie legalnego pochodzenia tych części.W kwestii oleju w silnikach to... dobrze że był tam jakiś olej. Jest szansa że ktoś uzupełni sobie stan oleju w głowie.Lepiej mieć tam silnikowy niż słyszeć echo po popukaniu się w czoło.
2018-08-16 08:54:06
Ojj...
To juz moze odjechac... tylko przod samochodu ? Chyba ze za tydzien lub 2-a i tyl dojedzie ?/!!
2018-08-15 21:34:10
Indi
Konfiskata TIR-a i by sie nauczyli że to sie nie opłaca
2018-08-15 13:10:22
polaczek Janusz
hi hi , nawet zawieszka zapachowa jest żeby nie dryfiło na kilometr , ale dobrze szkolone psy wyniuchały ten transport , zasługują na kość (niezgody)
2018-08-15 11:13:05
Dość
Won z Polski. Każdy kto przywozi śmieci do swojej ojczyzny, powinien być na miejscu pozbawiony co najmniej kończyn!
2018-08-15 10:18:34
Odpady?
" Zestaw transportowy nie był oznaczony tablicami wymaganymi przy przewozie odpadów".....Odpady to się "samopodpalają" (ponad 80 w tym roku, odpady które legalnie (!!!) do Polski były importowane na podstawie przepisów ustanowionych przez rząd PO/PSL. Na szczęście "kaczyści" zmienili owe przepisy.
2018-08-15 09:55:52
tylko pytam...
Jak trzeba mieć zlasowany mózg, aby zatrzymać dowóz części zamiennych do wraków, którymi jeżdżą ubodzy Polacy?! Olej w silniku być musi....Czy te niedouki wiedzą coś o zjawisku utleniania, o rdzy? tylko pytam...