Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Część siódma i... konkurs

Data publikacji: 18 grudnia 2015 r. 19:27
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Część siódma i... konkurs
 
Saga „Gwiezdnych Wojen" w ciągu prawie 40 lat od premiery pierwszego filmu o zmaganiach rycerzy Jasnej i Ciemnej Strony Mocy stała się prawdziwym globalnym fenomenem. Kolejne dekady zaowocowały rosnącą rzeszą fanów wychowujących się na produkcji George'a Lucasa. Powstały książki, komiksy, gry komputerowe i karciane. Star Wars to także gigantyczny biznes i potężna dźwignia marketingowa, która umożliwia sprzedaż niemal wszelkich produktów pod „gwiezdnowojennym" hasłem.

W maju 1977 roku, gdy do amerykańskich kin trafiał pierwszy film - „Nowa nadzieja" niewiele osób wierzyło w sukces przedsięwzięcia firmowanego przez w większości nieznanych aktorów. Prosty niemal żywcem przeniesiony z westernów scenariusz o walce dobra ze złem okazał się trafieniem w dziesiątkę. Ten pomysły i reżyseria Lucasa dały początek wielkiej opowieści uruchamiającej wyobraźnię milionów młodych ludzi na całym świecie. Przy okazji zgarniając 6 Oscarów i setki milionów dolarów.

W Polsce „Nową Nadzieję" można było oglądać dopiero od marca 1979 roku, gdy w Hollywood prace nad kolejną częścią były już bardzo zaawansowane. Premierę obecnej, 7 części - „Przebudzenie mocy" polscy widzowie obejrzą razem setkami milionów fanów na całym świecie. ©℗ (ArR) 

* * *

Dla naszych Czytelników mamy 6 podwójnych zaproszeń do Multikina oraz 15 plakatów. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a zgłoszeniowego na numer 72601 z hasłem: kurier.starwars

Na SMS-y czekamy do niedzieli 20.12 do godz. 17.59. A w niedzielę 20.12 o godz. 18.00 każdy kto wysłał zgłoszenie SMS-em otrzyma pytanie konkursowe oraz dalsze instrukcje. Nagrodzone zostaną najciekawsze odpowiedzi. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA