czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Część siódma i... konkurs

Część siódma i... konkurs

Część siódma i... konkurs
Data publikacji: 2015-12-18 19:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1895 63541
Saga „Gwiezdnych Wojen" w ciągu prawie 40 lat od premiery pierwszego filmu o zmaganiach rycerzy Jasnej i Ciemnej Strony Mocy stała się prawdziwym globalnym fenomenem. Kolejne dekady zaowocowały rosnącą rzeszą fanów wychowujących się na produkcji George'a Lucasa. Powstały książki, komiksy, gry komputerowe i karciane. Star Wars to także gigantyczny biznes i potężna dźwignia marketingowa, która umożliwia sprzedaż niemal wszelkich produktów pod „gwiezdnowojennym" hasłem.

W maju 1977 roku, gdy do amerykańskich kin trafiał pierwszy film - „Nowa nadzieja" niewiele osób wierzyło w sukces przedsięwzięcia firmowanego przez w większości nieznanych aktorów. Prosty niemal żywcem przeniesiony z westernów scenariusz o walce dobra ze złem okazał się trafieniem w dziesiątkę. Ten pomysły i reżyseria Lucasa dały początek wielkiej opowieści uruchamiającej wyobraźnię milionów młodych ludzi na całym świecie. Przy okazji zgarniając 6 Oscarów i setki milionów dolarów.

W Polsce „Nową Nadzieję" można było oglądać dopiero od marca 1979 roku, gdy w Hollywood prace nad kolejną częścią były już bardzo zaawansowane. Premierę obecnej, 7 części - „Przebudzenie mocy" polscy widzowie obejrzą razem setkami milionów fanów na całym świecie. ©℗ (ArR) 

* * *

Dla naszych Czytelników mamy 6 podwójnych zaproszeń do Multikina oraz 15 plakatów. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a zgłoszeniowego na numer 72601 z hasłem: kurier.starwars

Na SMS-y czekamy do niedzieli 20.12 do godz. 17.59. A w niedzielę 20.12 o godz. 18.00 każdy kto wysłał zgłoszenie SMS-em otrzyma pytanie konkursowe oraz dalsze instrukcje. Nagrodzone zostaną najciekawsze odpowiedzi. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

Część siódma i... konkurs Część siódma i... konkurs Część siódma i... konkurs

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie