poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Część siódma i... konkurs

Część siódma i... konkurs

Część siódma i... konkurs
Data publikacji: 2015-12-18 19:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1952 63541
Saga „Gwiezdnych Wojen" w ciągu prawie 40 lat od premiery pierwszego filmu o zmaganiach rycerzy Jasnej i Ciemnej Strony Mocy stała się prawdziwym globalnym fenomenem. Kolejne dekady zaowocowały rosnącą rzeszą fanów wychowujących się na produkcji George'a Lucasa. Powstały książki, komiksy, gry komputerowe i karciane. Star Wars to także gigantyczny biznes i potężna dźwignia marketingowa, która umożliwia sprzedaż niemal wszelkich produktów pod „gwiezdnowojennym" hasłem.

W maju 1977 roku, gdy do amerykańskich kin trafiał pierwszy film - „Nowa nadzieja" niewiele osób wierzyło w sukces przedsięwzięcia firmowanego przez w większości nieznanych aktorów. Prosty niemal żywcem przeniesiony z westernów scenariusz o walce dobra ze złem okazał się trafieniem w dziesiątkę. Ten pomysły i reżyseria Lucasa dały początek wielkiej opowieści uruchamiającej wyobraźnię milionów młodych ludzi na całym świecie. Przy okazji zgarniając 6 Oscarów i setki milionów dolarów.

W Polsce „Nową Nadzieję" można było oglądać dopiero od marca 1979 roku, gdy w Hollywood prace nad kolejną częścią były już bardzo zaawansowane. Premierę obecnej, 7 części - „Przebudzenie mocy" polscy widzowie obejrzą razem setkami milionów fanów na całym świecie. ©℗ (ArR) 

* * *

Dla naszych Czytelników mamy 6 podwójnych zaproszeń do Multikina oraz 15 plakatów. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a zgłoszeniowego na numer 72601 z hasłem: kurier.starwars

Na SMS-y czekamy do niedzieli 20.12 do godz. 17.59. A w niedzielę 20.12 o godz. 18.00 każdy kto wysłał zgłoszenie SMS-em otrzyma pytanie konkursowe oraz dalsze instrukcje. Nagrodzone zostaną najciekawsze odpowiedzi. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

Część siódma i... konkurs Część siódma i... konkurs Część siódma i... konkurs

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie