Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Czego pragną kobiety

Data publikacji: 09 lipca 2018 r. 14:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:14
Czego pragną kobiety
 

Posłanki Platformy Obywatelskiej przyjechały do Szczecina, aby na spotkaniu konsultacyjnym dowiedzieć się, jakie problemy nurtują polskie kobiety. To kolejny etap objazdu całego kraju, który ma pomóc partii w przygotowaniu programu. 

- W ciągu ostatnich kilku miesięcy kobiety pokazały, że są zdeterminowane i chcą walczyć o swoje prawa - stwierdził szczeciński poseł Arkadiusz Marchewka. - Pokazały to choćby podczas czarnych protestów.

Posłanki poinformowały, że do tej pory odbyło się 12 spotkań na terenie Polski.

- Chcemy porozmawiać wiedząc, że Polki są różne, mają rozmaite potrzeby i różne zdanie w wielu kwestiach - mówiła Monika Wielichowska. - Platforma Obywatelska jest partią, która przez osiem lat wiele dla kobiet zrobiła. Niestety, teraz rządzący sukcesywnie odbierają te prawa. W równouprawnieniu staczamy się w otchłań średniowiecza. Został ograniczony dostęp do in vitro, do badań związanych z opieką okołoporodową, do antykoncepcji, do edukacji seksualnej. Na podstawie dyskusji chcemy przygotować program PO na wybory parlamentarne.

Na każdym spotkaniu konsultacyjnym rozdawane są ankiety z takimi pytaniami: "Jakiego typu wparcia oczekujesz od państwa, żeby móc zrealizować swoje plany zawodowe i życiowe?", "Co sądzisz o obecnie obowiązujących przepisach dotyczących przerywania ciąży? Czy powinny być zmienione?", " Co powinno się zmienić w pierwszej kolejności, żeby równouprawnienie kobiet i mężczyzn stało się faktem, a nie było tylko teorią?".

- Mimo dobrego ustawodawstwa kobiety na tych samych stanowiskach co mężczyźni zarabiają mniej - dodawała Elżbieta Radziszewska. - A jeśli teraz rezygnują z pracy - robią to z różnych powodów - grozi to tym, że będą miały dużo niższe emerytury. O tej sferze życia kobiet, o realizowaniu siebie w pracy zawodowej, także chcielibyśmy na tych spotkaniach rozmawiać.

W harmonogramie spotkań w naszym województwie znalazły się także Kołobrzeg, Świnoujście i Koszalin.©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

i Lolo
2018-07-10 11:50:26
Jak to Czego pragna PO kobiety: duzo luzow, jak najwiecej pieniedzy, no i "tego co ma minimum 20 cm dlugosci... i sporo szerokosci"...
Bolo
2018-07-10 09:00:59
"Czego pragną kobiety" - moja Zdzicha TYLKO; orgazmu, Mastercard i cycków jakie mają siostry G.
brawo dziewuchy
2018-07-10 05:44:11
W tym Katotalibanie już tylko pozostało się bronić i to w dodatku przez atak , ale opozycja musi się zjednoczyć , bo Kaczor wraz z klechami wprowadzi nam średniowiecze wraz z paleniem na stosie , a przecież chodzi tylko o możliwość WYBORU !!
PO-stkomunistyczne PO-droze...
2018-07-10 01:07:25
Maja szczescie, ze w Stettinie s-PO-tkaly chociaz Marchewke... a ciekawe czy przytrafi Im sie i Ogorek ? Reasumujac: jak Swiat-Swiatem... to jeszcze sie taki Nie narodzil - co by Kobietom "dogodzil"...??
ale jaja , ale macice
2018-07-09 17:12:02
Posłanki przyjechały , bo nie wiedziały ? I co - zbudują program rozwoju kraju na : antykoncepcji i przerywaniu ciązy , a potem "wyprodukują " społeczeństwo in vitro ?
PO jest OK
2018-07-09 15:08:25
Chcem aby kobietom podnieźć spowrotem wiek emerytalny.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA