wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Młoda Platforma poczęstowała tortem PiS

Młoda Platforma poczęstowała tortem PiS

Młoda Platforma poczęstowała tortem PiS
Data publikacji: 2018-06-22 13:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1460 334799

Działacze Młodych Demokratów, czyli młodzieżowki Platformy Obywatelskiej, w piątek w południe (22 czerwca) pojawili się przed szczecińską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, aby pozostawić tam tort. Smakołyk miał symbolizować "ściemę", jaką są, wedle Młodych Demokratów, deklaracje zjednoczonej prawicy na temat Stoczni Szczecińskiej i promu.

- Dumny premier Morawiecki rok temu mówił tak: "Przyjechaliśmy tutaj, aby dać z powrotem nadzieję na rozwój Stoczni Szczecińskiej i dać konkretne zamówienia, stworzyć popyt na statki, może też na okręty, które będą tutaj budowane" - opowiadał Stanisław Kaup. - Przybyliśmy tutaj, aby uczcić ściemę premiera Morawieckiego. Nie wiadomo, kiedy ruszy budowa statków.

- Miał być budowany prom i nie widać żadnej pracy, nie słychać stuku młotów, nie dzieje się totalnie nic - wtórował mu Bartosz Brożyński.

Działacze weszli z tortem do siedziby PiS-u - tam wywiązała się dyskusja z Witoldem Witkowskim, sekretarzem zarządu okręgowego PiS w Szczecinie.

- Budowa promu to jest bardzo skomplikowany proces - zaczął Witkowski.

- Od roku to mówicie - wtrącił Brożyński.

- Może mi pan dać skończyć?

- Z przyjemnością posłucham.

- Postawienie stępki charakteryzuje mniej więcej to samo co wkopanie aktu erekcyjnego czy kamienia węgielnego. Musi być czas na zdobycie finansów, projektowanie. Konia z rzędem temu, kto by chciał zobaczyć prom w rok od postawienia stępki do wprowadzenia pierwszych pasażerów. Ale wy chcecie to przyspieszyć bardzo. Osiem lat mieliście na to, żeby stocznię wzmocnić, a wyście ją zlikwidowali.

Witkowski nie zgodził się na pozostawienie tortu w budynku i wyniósł go na zewnątrz. Młodzi Demokraci poinformowali, że przekazali swój prezent do noclegowni Stowarzyszenia Feniks.

- Dla siusiumajtków z Platformy mam jedną radę – posypcie tort wiórami kokosowymi i wyślijcie do posła Sławomira Nitrasa, on lubi taki puch – skomentował Krzysztof Zaremba, poseł PiS-u.- To bezczelność, że ci, którzy stocznię zniszczyli, teraz zabierają w jej sprawie głos. Prom powstaje zgodnie z harmonogramem. ©℗

Tekst i fot. (as)

Komentarze

@Weger
Ten słynny inwestor katarski był za czasów PO i PSL, więc nie ściemniaj. A tak naprawdę, to pochylnie miały być zasypane.
2018-06-24 00:22:59
as
faktycznie cięzko odbudować stocznie,tym bardziej że PO niszczyło infrastrukturę i na złom.Sądze ze dzisiaj powinni siedzieć na ławie oskarżonych decydenci z ministerstwa i ARP za czasów PO, którzy powierzyli zarządzanie terenami silesi spółce która niszczyła majatek.Nie wiem dlaczego nie ma programu cela+.jeden prezesik nie to malutko bez pomocników z góry to on by nie mógł tak niszczyć.
2018-06-23 16:57:02
Alex
Bo pisowskiemu reżimowi tak naprawdę to nie zależy na tym by stocznia działała i budowały się w niej statki. Dla nich najważniejsze jest przejęcie stanowisk i drenowanie budżetu z pieniędzy.
2018-06-23 10:51:22
Weger
Do upadku Stoczni Szczecińskiej najbardziej przyczyniły się rządy PiS w latach 2005-2007 kiedy to był inwestor zza granicy który chciał ją ratować, a PiS się nie zgodził
2018-06-23 10:28:55
Ewa do... Adama
Tak narzekasz... a jednak "po-zy-wi-les sie" dzieki Stoczni przez lat kilka - a ciekawe w jakiej "Funkcji"...??
2018-06-22 23:20:50
A ciekawe czym ten Tort byl "PO-sypany"...
...i zwieral w sobie tylko srodek na "Rozwolnienie"... czy cos jeszcze PO-wazniejszego... ? / !!
2018-06-22 23:02:11
Adam
Stoczni nie rozwaliło PO ani żadna inna partia, stocznia rozwaliła się sama - przez brak modernizacji i inwestycji. Była to manufaktura pracująca jak za czasów króla Ćwieczka, a każdy jej produkt był ręcznie klepanym arcydziełem. Produkcja statków wszędzie na świecie to teraz taśma, kadłuby składane po kilka naraz w suchych dokach lub na halach (tak, statki buduje się dzisiaj pod dachem!), laserowe pozycjonowanie sekcji, transport elementów jak na linii produkcyjnej samochodów - zautomatyzowany. A tu było wożenie blach z miejsca na miejsce, geodeci z teodolitami na pochylniach i ręczne dopasowywanie wszystkiego do siebie, tłum robotników zmarzniętych albo ledwie żywych z upału - jak mrówek ich na każdym statku, a wokół walące się hale. Po każdym wodowaniu szukanie na dnie potopionych kotwic itp. Gdzie w nowoczesnej stoczni potrzebne byłyby dwa kroki technologiczne, by coś poskładać, u nas trzeba ich było zrobić sześć. Jedna plazma do cięcia blach była w całym tym bałaganie coś warta. Konkurować z Koreą czy Niemcami ta stocznia mogła tak samo, jak firma składająca samochody w garażu może konkurować z Volkswagenem. Jeżeli państwo mogło tu coś zrobić, to nie ładować pieniędzy w najdroższą na świecie, ręczną produkcję statków, tylko zatrzymać tę manufakturę, całą forsę wsadzić w modernizację stoczni i ruszyć od nowa. Ale na to panowie związkowcy na pewno by się nie zgodzili i poszliby z mutrami do rzucania - na Warszawę! My chcemy BUDOWAĆ STATKI! To reanimowano półtrupa kroplówkami, aż zdechł ostatecznie. Piszę to z niejakim żalem, bo też pożywiłem się trochę dzięki stoczni przez lat kilka.
2018-06-22 22:20:37
???
Co tam promy jak tam łodzie podwodne i ich produkcja, aktualnie stan łodzi rp marynarki wojennej czynne sztuk 1, Władimir juz nawet na szampana nie ma ,ale on o dawna juz wie ze rozwali UE I NATO za pomoca internetu,troli,fake newsow i ciemnego luda tak wiec wielu jest tylko jego narzedziem, niestety jak sie opamietaja juz bedzie za pozno.Trump,Brexit,DZ,wlochy,wegry, no i mamy listy przeciez naszych elit ktore popieraja ruski mir , ciastki, krule,prawactwo od zamawiania 5 piw, to wszystko wlasnie dla nich pracuje, sa tez w sejmie ,gratulacje, wladimir zalatwil ciemny lud demokracja bo u siebie jej nie ma i dlatego jeszcze rzadzi.
2018-06-22 20:23:22
Cały PiS
Nie robią nic, ale nagrody oczywiście sobie poprzyznawali
2018-06-22 19:27:09
Vera
Nie ma ani promów ani stoczni. Dobrze że ktoś wreszcie odsłania obłudę PiSu
2018-06-22 19:15:21
Rada
Witkowski, nie ośmieszaj się z tymi bajeczkami dla naiwnych
2018-06-22 18:49:28
Katarski inwestor.
Widać jak bardzo im w PO zależy, żeby odbudowa polskiego przemysłu się nie udała. Jak przebierają nóżkami, żeby zasiać ziarno niepewności. Młode fircyki, z których nic porządnego już nie wyrośnie.
2018-06-22 18:28:12
@gość
Twierdzisz, że firma Spawrem, ta od budowy stęki, to pisowcy i oszuści? Nie boisz się pozwu?
2018-06-22 18:15:42
gość
I jak każdy pisior Witkowski,człowieczek o małym rozumku okłamuje ciemny pisowski elektorat.Do wkopania kamienia węgielnego lub aktu erekcyjnego potrzeba łopaty i zdrowego kolana Kaczyńskiego.A do postawienia stępki potrzeba projektu technicznego i zakupu atestowanych materiałów.PIS KŁAMCY!!!
2018-06-22 17:38:01
Dyskutant
Głosujcie na Po , Wasze dzieci będa mogły chodzić w Stetinie do niemieckiej szkoły , a w stoczni będa budowane U-boty ! Zła perspektywa ?
2018-06-22 17:35:46
@pisowskie bzdety
Myślisz, że jak się powtórzy kłamstwo wiele razy, to stanie się prawdą? Jedź do stoczni, otwórz oczy i popatrz, jeżeli nie wierzysz w to, co jest na zdjęciach i na nagraniach.
2018-06-22 17:29:31
t5
Młodzi a już się ćwiczą w pokazówkach. Jak ich idole. Żenada.
2018-06-22 17:25:39
@do Janusz
Właśni? To po radziecku? Stocznię najpierw zniszczył SLD, a PO dokończyła. Pochylnie miały być zasypane. I PO dobrze o tym wie, a przynajmniej niektórzy jej działacze. Gryfia też miała iść do likwidacji. Dziękujcie ludziom, którym się chce cokolwiek robić na tych zgliszczach. Dużego, innowacyjnego promu nie buduje się przez rok. Tyle to trwała budowa jachtu na terenie stoczni - w grudniu 2015 położyli stępkę, blachy cięli pół roku później.
2018-06-22 17:23:17
pisowskie bzdety
Nie ma żadnej stoczni ani tym bardziej promów. Jest za to szpecący miasto pomnik Kaczyńskiego. Oszukali nas jak zwykle
2018-06-22 16:51:26
do Janusz
To nie PO zniszczyła stocznię, tylko jej właśni związkowcy
2018-06-22 16:45:30
czyt
Starają się dzieciaki bardziej niż ich idole : tusk , schetyna itd. Niemniej , to tylko młodzieńcze podskoki .
2018-06-22 16:43:56
Kłamstwa Witkowskiego
Przecież aktualnie prom nie jest budowany
2018-06-22 16:31:07
Janusz
PO zniszczyła stocznie bardzo szybko i sprawnie. Jednak nie rozumie, że odbudowa tej ruiny musi potrwać lata nie miesiące.
2018-06-22 16:30:37
Kokos
Małolaty z PO nawet prostej akcji z tortem nie potrafią zorganizować. Wstyd!!!! Witkowski zachował się OK i grzecznie nieudaczników z PO pożegnał. Szkoda kasy na niechciany tort, ale to z państwowej dotacji na partię więc zapłacili obywatele z podatków. Słaba ta młodzież z PO miało być ośmieszenie PIS-u a kolejny raz ośmieszyła się PO, zapewne nie ostatni....
2018-06-22 16:29:48
;-)
Tą Panią to bym chętnie poznał,piękna ;-)
2018-06-22 16:18:12
Ala
Czyli wygląda na to że PiS zwyczajnie oszukał Szczecinian
2018-06-22 16:16:53
Dowód
Jak widać rząd PiS to rząd nieudaczników
2018-06-22 16:09:41
Szkoda
śliczna dziewczyna ale widać że chyba głupia bo działa w takiej partii...
2018-06-22 15:19:23
ciekaff
Aby stocznia mogła być reaktywowana to musiano najpierw odnowić / wyremontować infrastrukturę. Jeżeli nie widzicie dokonanych kapitalnych remontów torowisk które są podstawą dostaw materiału do stoczni to...dalej wierzcie w PO a nie własnym oczom ! I zrozumcie jedno; rozjeb...* wszystko jest łatwo , odbudowa zaś trwa.
2018-06-22 15:18:02
stoczniowiec
Młotami chcą budować prom? Ależ ta młodzież ma pojęcie...
2018-06-22 15:14:39
do @ hehe
- ten tort PO_winni zanieść Gawłowskiemu do aresztu, to jest tort od "pasierba" za małę PO_darowaną "kawalerkę". Gawłowski będzie mał trochę tym tortem osłodzone życie zanim dołączy małżonka.... B
2018-06-22 15:14:01
hehe
Trzeba im ten tort było rozsmarować na drzwiach siedziby. Podobno pisowcy uwielbiają zlizywać śmietanę.
2018-06-22 14:50:30
TKM
ale co sie Polska nasłuchała o budowaniu statków w Szczecinie to juz pozostanie nie wazne, ze to kłamstwo wazne że ciemny lud to kupił