poniedziałek, 16 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Jesienne porządki: przystanek lewobrzeże

Jesienne porządki: przystanek lewobrzeże

Jesienne porządki: przystanek lewobrzeże
Data publikacji: 2018-09-13 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 962 350875

14 września rano w Szczecinie rozpocznie się pierwszy etap „Jesiennych porządków" - akcji organizowanej przez Inspektorat Akademicki Straży Ochrony Przyrody. Na początek społecznicy obiorą kurs na tereny zielone i rekreacyjne lewobrzeża: od Parku Leśnego Arkońskiego po Puszczę Wkrzańską i Dolinę Siedmiu Młynów.

Zainteresowani udziałem w tej praktycznej lekcji ekologii spotkają się w piątek (14 września), w godz. 9-11, przy wejściu na kąpielisko Arkonka.

- Tutaj też będzie się znajdował punkt kierowania naszymi piątkowymi działaniami - dodaje Aleksander Nieczajew, audytor środowiska i koordynator przedsięwzięcia. - Grupy sprzątających będą kolejno wychodziły w teren według rejonów wyznaczonych na mapkach.

Natomiast w sobotę (15 września) akcja jesiennych porządków przeniesie się w rejon Głębokiego. Między godz. 9 a 11 przy pętli tramwajów nr 1 i 9 inspektorat SOP będzie przyjmował grupy i indywidualnych uczestników akcji.

- Dla jednych to okazja spędzenia czasu poza szkolnymi murami. Dla innych - przyczynek do zrobienia czegoś pozytywnego dla dobra wspólnego i własnej satysfakcji. Dla nas wszystkich to szansa na integrację i zbudowanie więzi innych niż tylko za sprawą komputerów czy telefonów. I do edukacji ekologicznej też, bo przyroda i środowisko potrzebują naszej ochrony, wsparcia i działania choćby takiego, jak usunięcie śmieci zalegających na terenach zielonych naszego pięknego Szczecina - przekonuje A. Nieczajew. - Zwracamy się do firm, instytucji, osób prywatnych, które mogą w jakiś sposób wspomóc nasze działania, np. nieodpłatnie przekazać worki foliowe lub papierowe, gumowe rękawiczki, słodycze. Cenna będzie każda ich ilość.

Praktyczna lekcja ekologii, czyli udział w „Jesiennych porządkach", z pewnością przyda się każdemu. Tym bardziej w „pięknych okolicznościach przyrody" Parku Leśnego Arkońskiego oraz Puszczy Wkrzańskiej. Na finał każdego dnia - ognisko z konkursami o tematyce ekologicznej oraz nagrodami-niespodziankami. ©℗

(an)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

HogoFogo
Żałosny to jest Urząd Miasta Szczecin, który w utrzymaniu czystości w mieście posiłkuje się "czynem społecznym". Czekam niecierpliwie na akcję porządkową na Jagiellońskiej (w odnowionej części) - kogo tym razem zaprosimy, dzieci z przedszkoli, czy pensjonariuszy hospicjów? Bez ich pomocy psie kupy i rozdeptana guma do żucia nigdy nie znikną.
2018-09-14 13:42:46
do HogoFogo
trza było nie brudzić , wtedy nie byłoby tego komentowania , ale cóż poradzić skoro większość ludzisków to jedno wielkie bydło i świnie , nie obrażając tychże zwierząt , a potem lament że gdzieś brudno , żałosna ta pseudo cywilizacja ...
2018-09-14 11:44:34
HogoFogo
Firma sprzątająca za tego typu usługę policzyłaby sobie jak za rozminowanie terenu. Dlatego do sprzątania parków i lasów miejskich używa się darmowej, ochotniczej siły roboczej - najchętniej młodzieży szkolnej.
2018-09-14 09:00:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie