wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jesienne porządki: przystanek lewobrzeże

Jesienne porządki: przystanek lewobrzeże

Jesienne porządki: przystanek lewobrzeże
Data publikacji: 2018-09-13 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 1077 350875

14 września rano w Szczecinie rozpocznie się pierwszy etap „Jesiennych porządków" - akcji organizowanej przez Inspektorat Akademicki Straży Ochrony Przyrody. Na początek społecznicy obiorą kurs na tereny zielone i rekreacyjne lewobrzeża: od Parku Leśnego Arkońskiego po Puszczę Wkrzańską i Dolinę Siedmiu Młynów.

Zainteresowani udziałem w tej praktycznej lekcji ekologii spotkają się w piątek (14 września), w godz. 9-11, przy wejściu na kąpielisko Arkonka.

- Tutaj też będzie się znajdował punkt kierowania naszymi piątkowymi działaniami - dodaje Aleksander Nieczajew, audytor środowiska i koordynator przedsięwzięcia. - Grupy sprzątających będą kolejno wychodziły w teren według rejonów wyznaczonych na mapkach.

Natomiast w sobotę (15 września) akcja jesiennych porządków przeniesie się w rejon Głębokiego. Między godz. 9 a 11 przy pętli tramwajów nr 1 i 9 inspektorat SOP będzie przyjmował grupy i indywidualnych uczestników akcji.

- Dla jednych to okazja spędzenia czasu poza szkolnymi murami. Dla innych - przyczynek do zrobienia czegoś pozytywnego dla dobra wspólnego i własnej satysfakcji. Dla nas wszystkich to szansa na integrację i zbudowanie więzi innych niż tylko za sprawą komputerów czy telefonów. I do edukacji ekologicznej też, bo przyroda i środowisko potrzebują naszej ochrony, wsparcia i działania choćby takiego, jak usunięcie śmieci zalegających na terenach zielonych naszego pięknego Szczecina - przekonuje A. Nieczajew. - Zwracamy się do firm, instytucji, osób prywatnych, które mogą w jakiś sposób wspomóc nasze działania, np. nieodpłatnie przekazać worki foliowe lub papierowe, gumowe rękawiczki, słodycze. Cenna będzie każda ich ilość.

Praktyczna lekcja ekologii, czyli udział w „Jesiennych porządkach", z pewnością przyda się każdemu. Tym bardziej w „pięknych okolicznościach przyrody" Parku Leśnego Arkońskiego oraz Puszczy Wkrzańskiej. Na finał każdego dnia - ognisko z konkursami o tematyce ekologicznej oraz nagrodami-niespodziankami. ©℗

(an)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

HogoFogo
Żałosny to jest Urząd Miasta Szczecin, który w utrzymaniu czystości w mieście posiłkuje się "czynem społecznym". Czekam niecierpliwie na akcję porządkową na Jagiellońskiej (w odnowionej części) - kogo tym razem zaprosimy, dzieci z przedszkoli, czy pensjonariuszy hospicjów? Bez ich pomocy psie kupy i rozdeptana guma do żucia nigdy nie znikną.
2018-09-14 13:42:46
do HogoFogo
trza było nie brudzić , wtedy nie byłoby tego komentowania , ale cóż poradzić skoro większość ludzisków to jedno wielkie bydło i świnie , nie obrażając tychże zwierząt , a potem lament że gdzieś brudno , żałosna ta pseudo cywilizacja ...
2018-09-14 11:44:34
HogoFogo
Firma sprzątająca za tego typu usługę policzyłaby sobie jak za rozminowanie terenu. Dlatego do sprzątania parków i lasów miejskich używa się darmowej, ochotniczej siły roboczej - najchętniej młodzieży szkolnej.
2018-09-14 09:00:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie