Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Czas na kolejne zmiany

Data publikacji: 12 sierpnia 2016 r. 22:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Czas na kolejne zmiany
 

Rozpoczął się trzeci etap rewitalizacji skweru im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego przy al. Bohaterów Warszawy. Poprzednie kosztowały ponad 200 tysięcy złotych. Ten nie będzie tańszy. Za to po jego zakończeniu następny teren zielony Turzyna - jak wcześniej jego podwórka - ma zachęcić mieszkańców do rekreacji i wypoczynku w tej dzielnicy.

Skwer u zbiegu ul. Sikorskiego, Bema i al. Bohaterów Warszawy - przez lata brudny i zaniedbany - teraz zmienia oblicze dzięki staraniom oraz finansom miejscowej Rady Osiedla, a przy wsparciu Zakładu Usług Komunalnych. W pierwszym etapie - jeszcze w ub. roku - ustawiono cieszące się sporym zainteresowaniem młodzieży przyrządy do ćwiczeń siłowych. W drugim - były tworzone alejki spacerowe oraz trawniki. Teraz - w trzecim - są układane kolejne chodniki, a wkrótce będą także stawiane ławki i kosze.

Tylko na realizację tego etapu rewitalizacji skweru, przez firmę Leszka Kułaka - Budownictwo Sportowe Inżyniera Krajobrazu, z kasy miasta popłynie 129 tys. zł: konkretnie z puli zarezerwowanej na inwestycje rad osiedli. To ledwie jeden z powodów, dla których postępy prac są na bieżąco obserwowane i komentowane nie tylko przez okolicznych mieszkańców, ale również tych wszystkich, którzy przez ów skwer skracają sobie drogę: z Galerii Turzyn do tramwajowych przystanków, czy choćby pobliskich akademików i uczelni.

Pojawiają się więc pytania o stojaki rowerowe i plac zabaw, jakie miały również stanąć na placu w trakcie realizacji trzeciego etapu rewitalizacji. Nie tylko dla urozmaicenia tej przestrzeni publicznej, ale przede wszystkim ze względów funkcjonalnych. Niestety, okazało się, że miasto nie ma dość środków na ten cel. Plac czeka więc jeszcze jeden etap inwestycyjny? Na pewno nie w tym roku. ©℗
(an)
Fot. ZUK

Trwają prace przy zagospodarowaniu skweru im. Doliwo – Dobrowolskiego przy al. Bohaterów Warszawy. Wykonawca ma na nie 40 dni.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To nasz czas nasze decyzje
2016-08-14 13:03:10
Jestem bezrobotny, lump i nierób i lubię prowokować, wkurzać ludzi. Czasami udaję stoczniowca, portowca, nauczyciela lub kogoś innego, kim chciałem być.
Gość
2016-08-13 14:32:35
Na zdjęciu widzę piękne "rondo" dla pieszych. Ciekawe jak długo utrzyma się na nim trawa, wiadomo przecież, że piesi będą chodzić najkrótszą drogą, a nie artystyczną wizją architekta terenów zielonych.
To nasz czas nasze decyzje
2016-08-13 10:36:16
Nie zaśmiecajcie nam młodym miasta jakimiś pomnikami,popiersiami.Nie popadajmy w paranoję pomnikową.Historia historią ok-ale Nas młodych interesuje ta współczesna i to co jest tu i teraz a nie to co było wieki całe.Obudźcie się i zrozumcie,że współczesne pokolenie żyje w zupełnie innej rzeczywistości i ma zupełnie inną wizję porządkowania przestrzeni.Nie wciskajcie nam wiecznie praahistorii-wojen,powstań i innych dziejowych historii.Nas to wielkie G obchodzi.Im szybciej zrozumiecie-tym zdrowsi umrzecie.To jest teraz Nasz czas nasze miejsce i musicie kochani staruszkowie o tym pamiętać.
Quistorp
2016-08-13 08:15:06
No i pięknie! Wrzucę mały kamyk do tego garnka. Przechadzam się tym traktem kilka razy w miesiącu. Zauważyłem jeden fakt. To piękne położenie patrząc logistycznie. Mam niedosyt , w sprawie lokalizacji naszego bohatera, Józefa Piłsudskiego. Jego skromne popiersie na skromnym piedestale, nie oddaje , powagi , i nie oddaje godnego szacunku tej postaci. Postawienie jego przy placu "SS"( Szarych Szeregów), gdzie nie ma szans na odprawienie ważnych uroczystości rocznicowych , czy innych okolicznościowych. Z przodu przechodnie, z tyłu tramwaje? Coś nie tak. Ojcowie miasta nie pomyśleli. To miejsce na tym skwerku jest idealne, bardziej odpowiada powadze i nadaje się , bo tu jest ruch wśród młodzieży akademickiej, i okolicznych mieszkańców. Jest pole , dla większej publiczności, czy manifestantów, czy nawet dla orkiestry.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA