Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Czarny protest w czasie pandemii

Data publikacji: 2020-04-14 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-16 23:19
Czarny protest w czasie pandemii
 

W czasie walki z pandemią, do Sejmu wraca obywatelski projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Choć nie można organizować zgromadzeń, we wtorek w wielu miastach Polski manifestowano przeciwko tej zmianie prawa w inny sposób. W Szczecinie w kolejce pod sklepem Lidl przy Posejdonie w bezpiecznej odległości od siebie stanęło kilkadziesiąt osób z czarnymi parasolkami i plakatami akcji.

W środę 15 kwietnia w Sejmie będą głosowane dwie ustawy obywatelskie  - zaostrzająca prawo antyaborcyjne (chodzi o zniesienie możliwości przerywania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu) oraz wprowadzająca kary za edukację seksualną. Środowiska kobiece i ruchy społeczne, którym wcześniej w Czarnym Proteście udało się zatrzymać takie próby zmiany prawa, mimo obecnych utrudnionych warunków, zareagowały społeczną siłą. W wielu miastach Polski organizowano m.in. protesty podsklepowe, wywieszano w oknach czy na balkonach plakaty, wysyłano internetowy sprzeciw do parlamentarzystów, apelując o odrzucenie obu projektów w pierwszym czytaniu podczas obrad Sejmu. 

W szczecińskim symbolicznym proteście kolejkowym wzięli udział przedstawiciele różnych grup, wspierających wcześniej Czarny Protest- Dziewuchy Dziewuchom, Kongres Kobiet Szczecin, Basta, Lambda, Inicjatywa KaWtan, Partia Razem i Zieloni.

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czarne mundury.
2020-04-16 22:55:20
Czarne mundury noszą też funkcjonariusze Partii Watykańskiej.
Nie dla Dudy
2020-04-16 14:01:22
KOBIETY NIE GŁOSUJĄ NA DUDĘ. TO CHŁÓP BEZ j..j BOI SIĘ KOBIET.
Teresa
2020-04-16 13:29:55
Jakoś nie słyszałam by środowiska pro-life protestowały gdy zabijane były setki tysięcy zwierząt. Najwidoczniej ich uwielbienie życia jest mocno wybiórcze.
@Do poniższych negujących aborcję
2020-04-16 09:05:07
Rozmawiamy o ludziach nie o świniach, kotach czy królikach (a prawo chroni samice zwierząt w okresach lęgów, rozrodu, tarła) - jeśli zygota to nic takiego to dlaczego weganie chcą narzucić rezygnacje z konsumpcji jajek - czyli z jednej komórki jajowej otoczonej wapienna skorupką... gdzie ta wasza lewicowa wrażliwość? - lejecie krokodyle nad drzewami które trzeba ściąć bo są jedzone przez kornika drukarza, lamentujecie bo ostatnie badania naukowe pokazują że rośliny odczuwają ból i strach (mimo ze nie posiadają centralnego systemu nerwowego), żądacie niemal kary śmierci dla zwyrodnialców którzy skatują ciężarną sukę ale trzęsiecie się na tym że ktoś waszym zdaniem określa embrion, zarodek ludzki inaczej niż ZYGOTA. Jeszcze raz was sprawdzam - jeśli jesteście tak nowocześni i postępowi jak mówicie to redukujcie swój ślad węglowy do zera - nikt nie będzie po was płakał. Chcecie aborcji - OK - my chcemy kary śmierci - wtedy kiedy zgodzicie się z naszym postulatem by szczególnych zwyrodnialców pokroju Trynkiewicza karać śmiercią to wtedy my zgodzimy się na aborcję eugeniczną.
Ana
2020-04-15 22:48:58
Popieram wypowiedź Tom
Proste
2020-04-15 19:30:57
Jeżeli PiS tknie ustawę aborcyjną to Duda przegra wybory. Kobiety w Polsce to połowa elektoratu i nie wybaczają.
były ministrant KK i lektor ( 11 lat poświęceń)- nadeszło olśnienie...
2020-04-15 18:41:16
Ojciec Ludwik Wiśniewski powiedział; "Gdyby w chrześcijańskim narodzie, a takim podobno jest polski naród, uchwalono ustawę, która stanowi że opiekun nieuleczalnie chorego dziecka, otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie równe przeciętnej pensji, a lata opieki nad chorym dzieckiem wliczają się do świadczeń emerytalnych; gdyby ponadto ustawa gwarantowała bezpłatne lekarstwa i bezpłatną terapię dla tych dzieci - byłaby to prawdziwa troska o nienarodzonych, godna Dumnej Polski." Czy PiS zgodzi się na to? Nie!
Do poniższych negujących aborcję
2020-04-15 18:03:28
ROZMAWIAMY O ZYGOCIE czyli komórkach słyszycie krzyk ?? Znaczy czas na wizytę u psychiatry. Po drugie gdzie powszechny dostęp do badań prenatalnych ( stwierdzający wady płodu) ?? mamy XXI WIEK , NIE CIEMNOGRÓD ŚREDNIOWIECZA JAKIEGO pis , BY SOBIE ŻYCZYŁ!! Przykład sprzed kilku tygodni : małżeństwo po porodzie dowiaduje się ,że ( owoc ich miłości ) ma głęboki zespół DOWNA ...decyzja: oddanie do rodziny zastępczej - utrzymanie 4800zł. miesięcznie dla nas jako społeczeństwa ... Tego chcecie sympatycy pani Godek i Kościoła ???
do żenua
2020-04-15 17:33:09
Sejm ma obowiązek zajmować się projektami obywatelskimi. Takie jest prawo, a właśnie kończy się termin. Zapoznaj się z przepisami, zanim zaczniesz głupio komentować.
@5th_element
2020-04-15 17:30:37
Zboczeńcy to chcą sobie dzieci przysposabiać do zaspokajania chorych chuci.
parlament
2020-04-15 15:28:07
Sejm to miejsce pracy posłanek i posłów.Społeczny obywatelski projekt podpisało 860 tys. Polek i Polaków.Zgodnie z prawem wpłynął do Sejmu i musi zostać rozpatrzony.Tyle w tej sprawie jest skomplikowanego.Tak stanowi konstytucja,prawo i demokracja.W Sejmie się głosuje,tyle ile rąk za decyzją w konkretnej sprawie takie jest dalsze działanie.Tu nie ma nic magicznego dziwimy się więc czego nie rozumieją ci wszyscy z tych dziwnie brzmiących organizacji.Odnośnie koronawirusa Sejm nie leczy pacjentów ani nie szyje maseczek.Natomiast ci co mażą sobie na twarzach błyskawice mogliby zrobić coś więcej w ramach wolontariatu.Na przykład roznosić jedzenie dla seniorów albo szyć maseczki.Wpisać coś do internetu albo stanąć w kolejce to każdy potrafi ale to nie jest działanie.Działanie to robienie coś realnie dobrego dla drugiego człowieka. Przez takich jak wy rządzący będą mieli trzecią kadencję.Społeczeństwo instynktownie odrzuca oszołomów.
Parasolka
2020-04-15 15:18:09
Przezorna i roztropna dziewczyna dba o to by były prezerwatywy i nie było kłopotów.Zawsze też jest tzw.kalendarzyk.Dla odważnych szklanka wody.A najlepiej to mieć męża i wszystko poukładane.
Jan
2020-04-15 14:28:33
Parasolko prezerwatywy są dla mężczyzn, dla kobiet są tabletki, spirale. Dla wszystkich powinna być obowiązkowa Edukacja Seksualna. Bo potem wypisujecie bzdury, że aż wstyd czytać. Mają rację Ci którzy teraz mówią Niech Sejm się zajmie walką z koronawirusem, a nie z kobietami. A typy pani godek niech mi pod kołdrę nie zaglądaja bo im bąka puszczę. Brawo Dziewuchy.
żenua
2020-04-15 13:48:46
W Polsce szaleje koronawirus, a Sejm się zajmuje aborcją. Wstyd!
Pasierb
2020-04-15 13:22:24
Kiedy wniesiono projekt do Sejmu za liberalizacja aborcji opozycja nie przeglosowala go to do kogo macie pretensje?
5th_element
2020-04-15 10:16:59
Ale się tu wysypało trolli z Ordo Luris. Tylko bądźcie konsekwentni, weźcie sobie na wychowanie dziecko z wieloma wadami letalnymi, takie, które zboczeńcy z rządu każą kobietom rodzić. Prawda jest taka, ze kobieta wykształcona i o dobrym statusie finansowym poradzi sobie zawsze. Nawet, gdy na dziecko po prostu nie ma ochoty. Rodzić będzie bida a my będziemy na coraz bardziej chore społeczeństwo łożyć.
Niebuszewo
2020-04-15 10:07:34
Należy zwrócić na te kłamstwa które szerzą otumanieni.Nie jest to projekt rządowy ani partyjny tylko obywatelski.Twarzą tego projektu obywatelskiego czyli społecznego jest kobieta nie mężczyzna.Weźcie wy załatwcie kobity to między sobą a nie angażujcie do tego wzajemnego "ciągania się za włosy" reszty społeczeństwa i mediów.Idźcie po prostu na udaną randkę albo na zakupy i do fryzjera jak otworzą zakłady.Zróbcie sobie kolor na włosy i kupcie wino na wieczorne spotkanie z ukochanym.Świat może być lepszy niż przypuszczacie przez te czarne barwy
haha
2020-04-15 09:46:19
W szczecińskim symbolicznym proteście kolejkowym wzięli udział przedstawiciele różnych grup, wspierających wcześniej Czarny Protest- Dziewuchy Dziewuchom, Kongres Kobiet Szczecin, Basta, Lambda, Inicjatywa KaWtan, Partia Razem i Zieloni. Ciekawe gdzie oni wszyscy pracują jaką pracę użyteczną dla społeczeństwa wykonują?Może są w wolontariacie przy pandemii?Tylko grup a parę osób no ale ktoś to dotuje
sklep
2020-04-15 09:44:07
Czy miejsce które zostało wybrane na znak protestu to przypadek??Pomijając spiskową teorię dziejów nikt by nie chciał być kojarzony z promocją aborcji czarnego koloru. Na wszelki wypadek zrobię zakupy gdzieś indziej gdzie nie ma ideologii bo znowu narażę się na takie skupiska
Zielony
2020-04-15 09:41:21
Zielony to kolor nadziei,kolor rodzącej się wiosny.Wybór koloru czarnego na symbol wydumanego protestu to jest zastępczy kolor dla czerwonego sztandaru który skrywał rewolucyjny lepszy przyszły świat.Tego świata oczywiście nie było bo być nie mogło ale po upadku komuny została pustka.W tej pustce wypranej z myślenia roztropnego a opartego tylko na ideologii pojawiają się ideologie wegańskie,niby ekologiczne i aborcyjne.Im przystoi kolor czarny.Drogie panie skoro nie chcecie rodzić to nie uprawiajcie seksu albo uprawiajcie go w sposób przemyślany.Na rynku matrymonialnym brakuje odpowiedniej ilość atrakcyjnych mężczyzn bo zostali zajęci przez panny roztropne,to jest fakt.Ale to nie jest jeszcze powód do tragedii,nie wszystko złoto co się świeci i są mężczyźni którzy są atrakcyjni dla kobiet po bliższym poznaniu.Zmieńcie parametry i nie będziecie musiały już zajmować kolejki w sklepach na znak protestu i blokować staruszków i matki które wyszły po jedzenie dla dzieci.Więcej zieleni zamiast czarnego!
Takie wykształcone, takie europejskie
2020-04-15 09:18:16
a nie potrafią podwiązać jajowodów by nie zachodzić w niechciane ciąże... dlaczego nie potraficie się zabezpieczać skoro chcecie prowadzić życie w taki sposób że liczycie się z tzw niechcianą ciążą, macie o sobie tak dobre mniemanie a z etycznego punktu widzenia stoicie niżej niż samice bezpańskich kotów czy psów które dbają o swoje mioty nawet w skrajnie trudnych warunkach materialnych... nie chcecie dziecka - zawsze znajdzie się ktoś kto chętnie przygarnie wasze dziecko... Chcecie zrobić coś dobrego? Zredukujcie swój ślad węglowy do zera - to najlepsze co możecie zrobić dla ludzkości i naszej małej planety - nie będziemy po was płakać.
Myśl
2020-04-15 09:00:26
Według tych 'od projektu zakazu aborcji' to kobiety najlepiej od razu 'do piachu' (te niepokorne) lub na inkubatory i późniejsze męczennice. Najważniejsza ochrona życia płodowego, późniejsze życie to już 'na głowie' kobiety. Dyskryminacja w pełnym rozkwicie i skazywanie ludzi na życie w cierpieniu. Takie to mają 'wartości chrześcijańskie' ludzie i organizacje każące kobietom rodzić chore (również śmiertelnie) dzieci.
Maczo
2020-04-15 08:31:23
Biedne kobiety nie majace dobrych relacji w zwiazkach badz odrzucone.Trzeba je wspierac
beee
2020-04-15 08:30:52
Zastanawia, że większość tych "Dziewuch" ma żony. Nie przeszkadza im to zabierać głosu w sprawie rozmnażania choć ta "problematyka" bezpośrednio ich nie dotyczy
toi toi
2020-04-15 08:30:08
tej bognie i barbie z gryfina po 30 tys zł za zakłócanie spokoju!!!! obrzydliwe
Mama
2020-04-15 08:09:49
Jak czytam niektóre komentarze krytykujące ludzi, którzy przeciwstawiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego i wprowadzeniu kary za UWAGA edukację seksualną, to się zastanawiam w jakim ja kraju żyję. Ciemnogród czy co?. Tu chodzi o prawo wyboru.
Ratio
2020-04-15 06:15:58
Feminy trzeba sie zabezpieczac a nie szukac reklamy blokujac ludziom sklepy
Kłamstwa
2020-04-15 05:26:52
To nie jest projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Dlaczego autor(ka) wprowadza w błąd czytelników? Gdzie odpowiedzialność za słowo? Nie ma też żadnego projektu ustawy wprowadzającej kary za edukację seksualną. Jest propozycja kar za publiczne propagowanie zachowań o charakterze pedofilskim i propagowanie obcowania płciowego przez dzieci. Koszmar, czym stało się dzisiaj dziennikarstwo... Ludzie, tutaj macie porządek obrad, gdzie każdy może sobie przeczytać treść projektów obywatelskich: https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agenda.xsp
Chore
2020-04-15 05:10:52
Po prostu chore.
Danuta Sobczak - Domańska
2020-04-15 03:00:39
Czy ktoś z przeciwników tego protestu czytał ten niespójny, niemądry, pełen nieścisłości, okrutny wręcz drastyczny projekt? ! Pewnie nikt, więc uprzejmie informuję, że wg niego kobieta ma w sobie nosić tykającą bombę. Obumierający, letalny płód. Jeżeli będzie odpowiednim, silnym, bezawaryjnym "inkubatorem", bo inaczej takiego zjawiska noszenia na siłę nazwać się nie da, to może i donosi ciążę. Co wtedy? Wtedy lekarze nie będą ryzykować(chociaż kto wie, bo nie brakuje i takich, którzy każą jej rodzić tzw. drogami natury) i zrobią cesarskie cięcie. Zatem zachęcam obrońców letalnych płodów do tego, aby porozcinali sobie powłoki brzuszne, mięśnie, dla widzimisię pani Godek i potężnej organizacji Ordo Iuris. Ciąża, zwłaszcza ta zagrożona, to nie wizyta u stomatologa z dziurą w zębie, a sam poród to nie płukanie zatok. Zagrożone ciąże, trudne porody, powikłania, to przyczyna wielu zgonów kobiet, także tych będących już matkami. Jakim trzeba być potworem by nakazywać kobiecie, aby podejmowała takie ryzyko, cierpiała również w ogromny sposób psychicznie, żeby w końcu patrzeć na śmierć powitego dziecka. Jeżeli kobieta poroni taką ciążę, to też się będzie Państwo z tego śmiać? Także wtedy gdy będzie wykrwawiać się na śmierć, gdy usunę jej macicę???
Zijo
2020-04-15 01:06:34
Ludzie czy Wy wszyscy jesteście betonami.
Mama
2020-04-15 01:01:28
Jestem mama dwójki dzieci i nie wyobrażam sobie być dziewięć miesięcy w ciąży by potem urodzić dziecko które będzie umierało w cierpieniach.. To po prostu jest okrutne. Zanim mnie tu zlinczujecie nie jestem za aborcja ale uważam ze to powinna być decyzja kobiety czy chce urodzić chore dziecko i powinna mieć prawo wyboru. Niestety ale Polska nie zapewnia godnego życia chorym dzieciom wiec zanim cokolwiek zabronicie zagwarantujecie im godne życie a nie wegetację w czterech ścianach.
Wiola
2020-04-15 00:49:54
Żenujące zachowanie. W dobie pandemii robić zbiegowiska i blokować kolejki w sklepach. Te kodziarstwo to jakaś tragedia.
Tom
2020-04-14 23:39:54
14 kwietnia 2020, środek epidemii #koronawirus, w tym czasie feministki i radni Koalicji Obywatelskiej postanowili zorganizować polityczny protest, w chyba najdurniejszy możliwy sposób, zrobili ludziom kolejkę do sklepu. Innymi słowy, matka z dzieckiem albo senior, musieli czekać i byli narażeni na kontakt z ludźmi, którzy postanowili popajacować sobie przed sklepem, aby pokazały ich media.
Parasolka
2020-04-14 23:25:11
Zamiast protestowac i to tak nieudolnie zaczelyby uzywac prezerwatyw?
atomek
2020-04-14 23:06:27
Czarny kolor bardzo dobrze tu pasuje to kolor śmierci i zabijania SS tez nosila czarne mundury
śpiący, ślepi i głusi
2020-04-14 22:33:30
Pojawia się też obywatelski projekt STOP447. Nikogo to nie interesuje?
Manny
2020-04-14 21:27:54
Brawo dla obrońców życia nienarodzonego, brawo dla pani Kaji Godek!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ