Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

NIE dla piekła kobiet

Data publikacji: 17 stycznia 2018 r. 18:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:01
NIE dla piekła kobiet
Protest kobiet Fot. Ryszard PAKIESER  

Plac Solidarności w Szczecinie, w środę (17 stycznia), znów należał do kobiet. Konkretnie, do uczestniczących w proteście ph. DÉJÀ VU - Strajk Kobiet. Była to jedna z manifestacji, jakie właśnie tego dnia równolegle odbyły się w 28 miastach Polski. Wszystkie z solidarnym przesłaniem: NIE dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej - NIE dla piekła kobiet.

Kobiety wyszły na ulice, bo - jak mówiły - odmówiono im debaty publicznej. Czyli w odpowiedzi na to, co stało się 10 stycznia 2018 r. w Sejmie. Gdy za sprawą kompromitującej postawy parlamentarnej opozycji - PO i Nowoczesnej - odrzucono, nie kierując nawet pod merytoryczną dyskusję w komisji, obywatelski projekt ustawy Ratujmy Kobiety, poparty podpisami 400 tysięcy obywatelek i obywateli.

- Stajemy ramię w ramię: solidarnie. Łączymy siły w obronie praw i spraw kobiet. Jesteśmy zdeterminowane, aby wspólnie walczyć o to, co dla kobiet najważniejsze - mówiły uczestniczki szczecińskiego protestu. - Jesteśmy tu, żeby powiedzieć: nie pozwolimy, aby o naszych ciałach i życiu decydowali fanatycy religijni, żeby kobiety rodziły dzieci do umierania. Żeby było tak, jak chce poseł Kaczyński: dzieci rodziły się niezdolne do życia, ale do chrztu i nadania imienia.

- Do dalszego procedowania w parlamencie został skierowany barbarzyński projekt, który jest wstępem do festiwalu nienawiści wobec kobiet, do wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji w naszym kraju, do karania więzieniem także za poronienia. Tym, co do tego dążą już teraz mówimy: Uwaga, uwaga! My obywatelki i obywatele na to nie pozwolimy! Ogłaszamy, że solidarnie łączymy siły, by nie dopuścić do piekła kobiet - przemawiała Bogna Czałczyńska z Kongresu Kobiet.

W proteście na pl. Solidarności w Szczecinie uczestniczyło około 200 osób. Przemawiały przedstawicielki ruchów kobiecych, m.in. Dziewuchy Dziewuchom, Strajk Kobiet Gryfino, Kongres Kobiet Szczecin, Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Jak podkreślały w wystąpieniach, po głosowaniu w Sejmie zdały sobie sprawę z tego, że w walce o prawa kobiet zdane są wyłącznie na siebie i na solidarnych z nimi mężczyzn.

- Nie potrzebujemy teraz opozycji i jej przeprosin. Nie potrzebujemy polityków i polityczek, ich medialno-politycznej papki, która doprowadziła nas do miejsca, w którym jesteśmy. Do piekła kobiet. Potrzebujemy ciebie Polsko! - mówiły uczestniczki protestu. - Zapowiadamy PiS-owi, że kiedy będzie procedować zakaz aborcji embriopatologicznej w Sejmie, to będziemy na to gotowe i gotowi.

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

¥€#
2018-01-19 22:01:12
Pamiętaj, że mówisz o jednym, integralnym ciele kobiety,, jeżeli ma prawo do decydowania o sobie, to ze wszystkimi konsekwencjami. Przede wszystkim ważna jest kobieta, a nie przedmiot ubezwłasnowolniony, zmuszony do noszenia embrionu oraz do ograniczonych decyzji o swoim organizmie. Decydowanie za kobietę, jak ma się zachowywać, uwłacza jej godności. To jest właśnie średniowiecze. Równie dobrze można wprowadzić totalny zakaz onanizowania się. Chyba nie o taki zamordyzm chodzi? A może się mylę? Każdy człowiek ma wolny wybór. A Szwecja jest lata świetlne przed nami. Mam nadzieję, że jej dobrobyt i standardy kiedyś staną się naszym udziałem. Jak na razie, to Polacy jadą do Szwecji żyć pracować a nie odwrotnie.
@ ¥€#
2018-01-18 22:27:43
Powoływanie się na Szwecję nie jest dobre. Jest to od dawna lewicowe i laickie państwo, w którym pozwala się na rzeczy których nie powinniśmy naśladować; "małżeństwa" homoseksualne, możliwość adopcji dzieci przez takie pary, przyjmowanie imigrantów, aborcję na żądanie w czterech pierwszych miesiącach ciąży. To, że ktoś postępuje źle nie oznacza, że my też tak mamy robić. Trzeba być mądrym przed szkodą. Teraz nie jest średniowiecze, żeby sobie można było zabijać dla czyjegoś widzimisię. Każdy zdrowy na umyśle człowiek ma prawo do swojego ciała, ale nie do czyjegoś, jak to ma miejsce w przypadku aborcji.
¥€#
2018-01-18 20:35:08
Zakaz aborcji paradoksalnie zwiększa ilość zabiegów aborcyjnych zagranicznych oraz nielegalnych. Wystarczy zapoznać się z historycznymi badaniami prowadzonymi przez szwedzkie ministerstwo zdrowia. Szwedzi z takiego zakazu już dawno się wyleczyli, ale polski prymitywizm i fanatyzm jest daleko w tyle za naukowymi ustaleniami. Polski średniowieczny chłop -katolik nagle znalazł się w XXI wieku i jest zaskoczony, że każdy człowiek ma suwerenne prawa do swojego ciała i decydowania o nim. Polak-katolik nigdy nie korzystał z tego prawa, bo albo nie miał o nim zielonego pojęcia , albo bał się księdza.
Jesteście ohydne, odrażające.
2018-01-18 16:48:47
.
@ Do @ do @państwo nie...
2018-01-18 15:53:14
Widzę, że ciągle nie dociera, więc wesprę się Wikipedią: "Dziecko – w podstawowym znaczeniu młody człowiek, który nie osiągnął jeszcze pełnej dojrzałości. W innym znaczeniu dziecko to także syn lub córka, niezależnie od jego aktualnego wieku i stopnia dojrzałości... Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka za dziecko uznaje każdą istotę ludzką od poczęcia do osiągnięcia pełnoletniości. W rozumieniu Konwencji o prawach dziecka, przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 roku „dziecko” oznacza każdą istotę ludzką w wieku poniżej osiemnastu lat, chyba że zgodnie z prawem odnoszącym się do dziecka uzyska ono wcześniej pełnoletniość (art. 1)[2]; dziecko, z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed jak i po urodzeniu". Dotarło? Tylko lewak, będący na dodatek za aborcją, może nazwać osobę przeciwną mordowaniu bandytą. Moim obowiązkiem jest troska o ochronę życia nienarodzonych dzieci przed zakusami potencjalnych bandytów.
Skąd pochodzą i czy mogły być TAM wystawiane te zdjęcia ?
2018-01-18 15:23:52
.
Do @ do @państwo nie...
2018-01-18 14:38:27
1. To ty nie masz argumentów bo dalej mówisz dziecko o czymś co dzieckiem formalnie jednak nie jest i nie odpowiedziałeś czy ty coś pamiętasz z tego okresu plodowego. To Twoja doktryna oparta tylko na religii. 2. Mieć w rodzinie a samemu się opiekować to jest kolosalna różnica, wiec znów ble ble. 3. Sam jesteś bandyta narzucająC swój swiatopglad, a zdecydowanie należy pilnować swojej d..y, a nie obcej.
@ do @państwo niewyzaniowe
2018-01-18 13:51:24
To już twój problem, że nie ogarniasz logicznego rozumowania. Zostają wtedy wam lewakom obrażanie i czepianie się słówek, a argumentów zero. Nie masz zielonego pojęcia, co wiem o opiekowaniu się niepełnosprawnymi dziećmi. Miałem w rodzinie dwójkę takich dzieci. Lepiej zamordować nienarodzone dziecko, niż się potem nim opiekować, jakie to egoistyczne i lewackie. Nie macie prawa decydować o czyimś życiu, nie wiecie czy chore dziecko nie chciałoby żyć. Poza tym domagacie się prawa do mordowania nienarodzonych niezależnie od ich stanu zdrowia. Tak postępują najgorsi bandyci.
Prawdziwi wygrani
2018-01-18 13:49:56
a prawdziwymi wygranymi zakazu aborcji ciężko chorych płodów w Polsce będą niemieccy lekarze, do których będą jeździły Polki. W internecie się aż roi od ofert z przygranicznych niemieckich miejscowości...
Zako
2018-01-18 13:04:21
Kobiety usuwały, usuwają i będą usuwały ciąże. Najczęściej są do tego zmuszone, płód jest uszkodzony lub nie mają innego wyjścia. Wprowadzenie zakazu przerywania ciąży w przypadku uszkodzenia płodu (jak chce aktualna władza PIS ze swoim prezesem) niczego nie poprawi. Gorzej będzie tylko tym, których nie stać na wyjazd np. do Czech. Tym kobietom, jeśli urodzą niepełnosprawne dzieci, wymagające opieki 24/7 odbierze się normalne życie. Życie tych kobiet jest dla 'władców' nic niewarte. Jeśli złagodziłoby się przepisy aborcyjne lub przynajmniej przestrzegało aktualnych [ukłony dla tych klauzulą sumienia i/lub deklaracją wiary :(] i ciężarne objęło odpowiednią opieką psychologiczną, socjalną i lekarską, gdyby pokazano im i zaproponowano inne rozwiązania (np. urodzenie i przekazanie do adopcji) to i dzieci rodziłoby się więcej i nie działaby się krzywda kobietom.
Jarun
2018-01-18 11:26:33
Oj durne baby...piekło to były łagry i obozy koncentracyjne! A wam z dobrobytu to się w głowach i w d...poprzewracało ! Już nie wiecie jak sobie dogodzić.
do @państwo niewyzaniowe
2018-01-18 10:56:02
Goń się... Na żaden argument sensownie nie odpowiedziałeś... jakie dzieci ? od kiedy 8 - 12 tygodniowy płód jest dzieckiem ? Skoro dziecko to dlaczego nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować poza macicą matki ? poza tym jak napisał "państwo niewyzaniowe": opiekujesz się niepełnosprawnym przede wszystkim intelektualnie ? NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA co to jest mieć w tym chorym państwie polskim niepełnosprawne dziecko. Zatrudnij się np.: na miesiąc jako wolontariusz w domu opieki nad dorosłymi niepełnosprawnymi, a najlepiej jak weźmiesz jedną taką osobę do domu pod stałą opiekę do końca swoich dni. Dopiero wtedy dalej przekonuj, że jest zaje...cie mieć chore dziecko ze świadomością, a co z nim będzie jak ja zejdę z tego świata.
@ państwo niewyznaniowe
2018-01-18 09:35:36
Sprzeciwianie się mordowaniu bezbronnych "głupkowate"? Gratuluję zatem "mądrości" inaczej, po lewacku. Zabiegu aborcyjnego nikt nie narzuca, nie można narzucić mordowania innych. Ale jeżeli osobniki jak ty w swojej lewackiej "mądrości" chcą zabijania i to najbardziej bezbronnych, to trzeba w takiej sytuacji obronić bezbronne dzieci i wam ich mordowanie uniemożliwić.
Bełkot...
2018-01-18 09:33:20
Lewacki bełkot - to tak w skrócie.
a
2018-01-18 06:45:53
Rzeczywiście, gdyby była aborcja, to teraz nie musielibyśmy oglądać tych pań :(
Sprawdzić drogę formalno-prawną wystawiania publicznie takich zdjęć w TAKIM celu.
2018-01-18 06:40:42
Skąd pochodzą ?
ABC
2018-01-18 01:25:17
Nie możesz pisać ,,ze swoim życiem niech robią co chcą, ale wara im od czyjegoś życia". Jakiego ,,czyjegoś życia". Mamy do czynienia z życiem kobiety, a nie robota. Jest jeden organizm, a ty traktujesz kobietę jak coś obcego. Jedno życie ciebie interesuje, a drugie juź nie. To jest dopiero szczyt hipokryzji. Zapominasz. o integralności cielesnej, do której prawo ma każdy człowiek.
3-cia strona medalu
2018-01-18 00:10:33
A moze i wewnetrzne Organy... (jak Osobek na zdjeciu) beda mogly na przyszlosc Uratowac dalsze Zycie innym dzieciom - oczekujacym na roznego rodzaju Przeszczepy...! Reasumujac: nie ma takiego zlego, co by w koncu i na dobre nie wyszlo !!
pro-PO-zycja - juz od jutra...
2018-01-17 23:57:16
Panowie, zakladajcie PO 3-y Prezerwatywy, bo jak te 2-ie pierwsze "pekna" to chociaz ta 3-cia tak Was - jak i Te na zdjeciu PO-dratuje, by te Kobity i na przyszlosc nie musialy i w tej Sprawie PO-nownie... Demonstrowac sie !!
państwo niewyznaniowe
2018-01-17 23:38:16
A ja się pytam, ktore/y z Was tu próbujących narzucić swój światopogląd (glupkowaty ?) opiekuje się 24h/dobę dzieckiem niepełnosprawnym przede wszystkim intelektualnie ? co można już stwierdzić w okresie wczesnoplodowym. Podejrzewam że żaden. Zabiegu aborcyjnego nikt nie narzuca. Wy natomiast beszczelnie narzucacie jego zakaz w sytuacjach Was niedotyczących. A to jest już średniowiecze. I jeszcze jedno: 8 - 12 tygodniowy płód wg Was to taki człowiek, to co Wy pamiętacie z tego okresu?, a poza tym poproszę dane z USC takiego pseudo wg Was czlowieka o peselu nie wspominajac.
lolo
2018-01-17 23:28:19
Dlaczego ci obrońcy życia nie biorą na wychowanie takich dzieci z domów dziecka. Zamiast sączyć jad na wzór pryncypałów z pis - idźcie i zajmijcie się takimi dziećmi. W tym kraju króluje chamstwo. Jak rząd tacy wyborcy. A zaiste z chamstwem kulturze nigdy nie było po drodze.
zenek
2018-01-17 22:45:24
To zdemoralizowane baby pochądzace z patologicznych rodzin.
zak
2018-01-17 22:43:31
Czy z tą patologią nie można cos zrobić!Polacy maja już dość tych pseudo kobiet które zieja nienawiścią i kompletnym brakiem kultury.
@ ABC
2018-01-17 22:41:52
Co prawda cytujesz tekst, którego nie napisałem, ale nie o tym miałem. Niech sobie robią lewaczki ze swoimi ciałami i swoim życiem co chcą, ale wara im od czyjegoś życia. Na szczęście w mniejszości są ludzie opowiadający się za mordowaniem dzieci nienarodzonych, co zresztą widać na załączonych zdjęciach.
ona
2018-01-17 22:02:41
taki tłum, ze nie sposób doliczyć się uczestniczek. Takie baby spotkać wieczorem, to strach.
@ "Racjonalny" były "ministrant"
2018-01-17 21:44:23
Takie kwiatki wychodzą, kiedy lewak mędrkuje na tematy o których nie ma pojęcia. Prawie wszystkie jajka które kupujemy w sklepach pochodzą z ferm kurzych, w których kury nie mają kontaktu z kogutami i znoszą jajka niezapłodnione. Poza tym nawet jeżeli by były zapłodnione, to nikt racjonalny by nie powiedział, że przy rozbiciu jajka dokonano zabójstwa. Co do pomocy ze strony "klechów", to Kościół katolicki jest największą po państwie instytucją pomocy potrzebującym w Polsce - wynika z raportu ISKK. To nie tylko Caritas. Kościół pomoc potrzebującym realizuje przez 800 organizacji w postaci 5 tys. różnych dzieł, a wsparcie dociera do prawie 3 mln beneficjentów – osób indywidualnych, rodzin i konkretnych grup. W 2014 r. w 272 kościelnych instytucjach (44 diecezjach, 153 żeńskich i 75 męskich prowincjach zakonów i zgromadzeń) działało 835 organizacji charytatywnych. Zakony żeńskie prowadzą 432 z nich (52%), zakony męskie – 249 (30%), a instytucji diecezjalnych jest 154 (18%). Należy przy tym pamiętać, że pod jedną instytucją (np. diecezjalną Caritas) kryje się niejednokrotnie wiele dzieł. Najwięcej z nich służyło dzieciom i młodzieży (1372), bezdomnym (897) oraz jako tzw. pomoc doraźna (861), czyli noclegownie oraz jadłodajnie. Niemal jedna dziesiąta (494) to dzieła skierowane do niepełnosprawnych, działało też 457 banków żywności, 416 punktów pomocy medycznej, 404 dzieła służące osobom starszym. Pomoc uzależnionym prowadziło 146 dzieł, bezrobotnym (aktywizacja zawodowa) - 82, a migrantom i uchodźcom – 29.
ABC
2018-01-17 21:40:56
@Do poniższej alternatywnej rzeczywistości - pisowski nieuku skoro jesteś taki Polak_katolik to najpierw naucz się języka polskiego. Nie pisze się lewaki, Ale lewacy. Zapamiętaj to sobie. Masz kłopoty z elementarnymi zasadami odmiany i gramatyki swojego ojczystego języka. Chyba, że ten język jest dla ciebie obcy, podobnie jak logiczne myślenie. A jeżeli chodzi o twoje aberacyjne poglądy na temat aborcji. To zapamiętaj sobie, że kobieta nie jest "pojemnikiem" do noszenia dzieci, tak jak sobie życzysz, pisząc, że ,,nie mają prawa do ciała i życia, które noszą pod sercem". Otóż to ty odmawiasz kobietom prawa do ich ciała i życia, tym samym traktujesz je jak przedmioty. Tacy fanatycy jak ty i tylko teoretycy, gdyż niewiele wiesz o sprawach, o których piszesz, są na szczęście w ekstremalnej mniejszości. Na szczęście, to ty żyjesz w alternatywnej rzeczywistości.
max
2018-01-17 21:26:32
Wczoraj razem z WOŚP zbierali na noworodki a dzisiaj są za ich zabijaniem ci ulubieńcy Kuriera! Zakłamanie i hipokryzja to ich imię!
maj
2018-01-17 21:25:03
Idiotyczne zakazy tylko zwieksza ilosc głupków w społeczeństwie, czyli niechcianych dzieci poczetych w rodzinach biedoty i marginesu. Najwyrazniej komus mocno na tym zalezy aby było wiecej głupków wsród Polaków.
Lewaki żyją w alternatywnej rzeczywistości
2018-01-17 21:17:03
"Nie dla piekła kobiet", którym ma być zakaz mordowania nienarodzonych, czyli tak dla piekła nienarodzonych. "Nie pozwolimy, aby o naszych ciałach i życiu decydowali fanatycy religijni". Pojmijcie wreszcie lewaczki ten prosty fakt, że nienarodzone dzieci, które możecie nosić pod sercem, to nie wasze ciała i nie wasze życie. "Barbarzyński projekt" nazywają lewaki projekt zakazujący mordowania nienarodzonych. A czym niby jest projekt zezwalający matkom na mordowanie swoich nienarodzonych dzieci, tak jak lewaki chcecie. To jest barbarzyństwo i okrucieństwo najgorsze z możliwych.
Natalia
2018-01-17 21:11:45
Dziękujemy wam że walczycie dla nas o prawo wyboru ! Mężczyźni nie maja tu nic do gadania.
Obserwator
2018-01-17 20:57:28
Chyba powinny się cieszyć że ich matki nie miały takich poglądów jak one.Gdyby skorzystały z powszechnego dostępu do aborcji,one nie mogłyby cieszyć się życiem i...protestować głupio!!
ja
2018-01-17 20:53:18
W proteście na pl. Solidarności w Szczecinie uczestniczyło około 200 osób, czyli ok 15 ale śliczne jakie.
Racjonalny były ministrant
2018-01-17 20:47:55
Myśląc kryteriami większości tu komentujących : każde rozbite jajo na patelni "to zabójstwo poczętego życia" Uwolnijcie się od KLECHÓW I KATOTALIBANU nie dajcie się zastraszać. Co komu da sprowadzanie na świat kalek i niedorozwojów ? dla kogo to szczęście dla Boga - nie, dla ludzi tymbardziej. Klechy tylko dbają o te nienarodzone , później zapominają lub kasują ofiarę za pogrzebik , chrzciny i tylko o to im chodzi!!
Obserwer_1
2018-01-17 20:35:01
Gotowi to będą lekarze ginekolodzy
Marta
2018-01-17 20:11:56
Brawo kobiety za odwagę. To my ponosimy konsenkencje więc my musimy mieć prawo wyboru.
Marta
2018-01-17 20:10:59
Brawo kobiety za odwagę ! Prawo wyboru ma należeć do nas !
Mysz
2018-01-17 19:40:23
Glosie napisali kilkaset kobiet aja przechodzilam i widzialam kilkanascie osob 10 lub 15
Znowu
2018-01-17 19:25:20
Zajmijcie się ymś sensownym i istotnym dla nas
Mają dużą poparcie
2018-01-17 19:22:58
Na zdjęciach widać te wielotysięczne tłumy. Trzeba tylko dobrze patrzyć.
nie nowoczesny
2018-01-17 19:21:21
najpierw te nawiedzone babska zrobiły cyrk z Bożego Narodzenia mając czelność wziąć opłatek do rąk i świetować narodziny a teraz wróciły do wycia... poziom bagna
W punkt
2018-01-17 18:40:20
Same Chazany te komentatory.
Zgred
2018-01-17 18:31:39
A to pyzate bobo - wykapana mamusia!
Wacek
2018-01-17 18:31:31
13 osób na proteście. U mnie pod blokiem teraz więcej piwo pije niż tam protestowało. Śmiech na sali.
Miś na Miarę
2018-01-17 18:28:54
Akurat jest się czym przechwalać. Ludzie rodzą dzieci, które kończą studia, dokonują wspaniałych rzeczy, zdobywają tytuły mistrzów olimpijskich, ratują innym życie i są dla wielu wzorem. jeżeli te pańcie próbują szantażować resztę społeczeństwa tym, że po intensywnym łajdaczeniu się, ćpaniu i innym "eksperymentowaniu" wydają na świat idiotów i pokraki to nie jest wina reszty społeczeństwa. Jurne następczynie Pazyfae nie sterroryzują reszty świata.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA