czwartek, 02 lipca 2020.
Strona główna > Świat > Ogólnopolski Strajk Kobiet z wyróżnieniem od Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

Ogólnopolski Strajk Kobiet z wyróżnieniem od Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

Ogólnopolski Strajk Kobiet z wyróżnieniem od Komitetu Ekonomiczno-Społecznego
Data publikacji: 2019-12-12 22:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 13:33
Wywietleń: 636 432849

Ogólnopolski Strajk Kobiet został wyróżniony nagrodą Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES) dla społeczeństwa obywatelskiego za wzmacnianie pozycji kobiet. Inicjatywa Polski zajęła drugie miejsce.

Wyróżnienie zostało przyznane "za dążenie do wzmocnienia pozycji zwykłych kobiet, które w małych i średnich miastach walczą o zmianę w polskim społeczeństwie, ale często pozostają niewidoczne i ignorowane".

Ogólnopolski Strajk Kobiet w marcu 2016 r. organizował protesty w wielu miastach w całym kraju w sprzeciwie wobec propozycji wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Od tego czasu inicjatywa brała udział w wielu innych akcjach, w których nawoływano m.in. do obrony praw kobiet.

- Jesteśmy wojowniczkami o wolność. Reprezentujemy kobiety z różnych miast, o różnej wielkości. Po strajku "Czarny poniedziałek" postanowiliśmy kontynuować naszą działalność i teraz walczymy o ludzi wykluczonych, walczymy o prawa reprodukcyjne i państwo świeckie. Walczymy o wzmocnienie pozycji kobiet - mówiła odbierając wyróżnienie założycielka inicjatywy Marta Lempart.

Polska inicjatywa zajęła 2 miejsce konkursie EKES-u i nagrodę wysokości 9 tys. euro. Tę samą kwotę, niezależnie od klasyfikacji, przyznano trzem innym zwycięskim projektom – z Bułgarii, Finlandii i Belgii. Pierwsze miejsce i 14 tys. euro zdobyła włoska organizacja Kobieca Toponimia.

Nagrodę dla Społeczeństwa Obywatelskiego przyznaje się za "wybitne osiągnięcia z zakresu inicjatyw społeczeństwa obywatelskiego". Każdego roku nagroda poświęcona jest innemu aspektowi działań EKES-u. Tematem nagrody w 2018 r. były europejskie wartości, tożsamość i dziedzictwo kulturowe jako sposób na wzajemne przybliżenie Europejczyków.

 (PAP)

Komentarze

z wyróżnieniem od Komitetu Ekonomiczno-Społecznego
Rady Ministrów przy Komitecie Centralnym, dobre co? Te nagrody są tyle warte co "darczyńca" owych nagród. Chciałbym PO_znać skład "darczyńców", oczywiście dają darmo jak to w "demokracji liberalnej" jest w zwyczyju (świeckim).
2019-12-13 13:15:32
-
Albo ktoś ma pozycję w społeczeństwie ze względu na swoją inteligencję, wyjątkowe cechy i realne dokonania, albo jej nie ma. Dziwne podejście, ale wiadomo, lewactwo zawsze chce burzyć porządek świata dla swoich chorych celów.
2019-12-13 06:52:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Dom Jutra Ikei

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie