sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Świat > Ogólnopolski Strajk Kobiet z wyróżnieniem od Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

Ogólnopolski Strajk Kobiet z wyróżnieniem od Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

Ogólnopolski Strajk Kobiet z wyróżnieniem od Komitetu Ekonomiczno-Społecznego
Data publikacji: 2019-12-12 22:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 13:33
Wywietleń: 368 432849

Ogólnopolski Strajk Kobiet został wyróżniony nagrodą Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES) dla społeczeństwa obywatelskiego za wzmacnianie pozycji kobiet. Inicjatywa Polski zajęła drugie miejsce.

Wyróżnienie zostało przyznane "za dążenie do wzmocnienia pozycji zwykłych kobiet, które w małych i średnich miastach walczą o zmianę w polskim społeczeństwie, ale często pozostają niewidoczne i ignorowane".

Ogólnopolski Strajk Kobiet w marcu 2016 r. organizował protesty w wielu miastach w całym kraju w sprzeciwie wobec propozycji wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Od tego czasu inicjatywa brała udział w wielu innych akcjach, w których nawoływano m.in. do obrony praw kobiet.

- Jesteśmy wojowniczkami o wolność. Reprezentujemy kobiety z różnych miast, o różnej wielkości. Po strajku "Czarny poniedziałek" postanowiliśmy kontynuować naszą działalność i teraz walczymy o ludzi wykluczonych, walczymy o prawa reprodukcyjne i państwo świeckie. Walczymy o wzmocnienie pozycji kobiet - mówiła odbierając wyróżnienie założycielka inicjatywy Marta Lempart.

Polska inicjatywa zajęła 2 miejsce konkursie EKES-u i nagrodę wysokości 9 tys. euro. Tę samą kwotę, niezależnie od klasyfikacji, przyznano trzem innym zwycięskim projektom – z Bułgarii, Finlandii i Belgii. Pierwsze miejsce i 14 tys. euro zdobyła włoska organizacja Kobieca Toponimia.

Nagrodę dla Społeczeństwa Obywatelskiego przyznaje się za "wybitne osiągnięcia z zakresu inicjatyw społeczeństwa obywatelskiego". Każdego roku nagroda poświęcona jest innemu aspektowi działań EKES-u. Tematem nagrody w 2018 r. były europejskie wartości, tożsamość i dziedzictwo kulturowe jako sposób na wzajemne przybliżenie Europejczyków.

 (PAP)

Komentarze

z wyróżnieniem od Komitetu Ekonomiczno-Społecznego
Rady Ministrów przy Komitecie Centralnym, dobre co? Te nagrody są tyle warte co "darczyńca" owych nagród. Chciałbym PO_znać skład "darczyńców", oczywiście dają darmo jak to w "demokracji liberalnej" jest w zwyczyju (świeckim).
2019-12-13 13:15:32
-
Albo ktoś ma pozycję w społeczeństwie ze względu na swoją inteligencję, wyjątkowe cechy i realne dokonania, albo jej nie ma. Dziwne podejście, ale wiadomo, lewactwo zawsze chce burzyć porządek świata dla swoich chorych celów.
2019-12-13 06:52:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie