piątek, 30 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cyrk dla ludzi - NIE dla zwierząt

Cyrk dla ludzi - NIE dla zwierząt

Cyrk dla ludzi - NIE dla zwierząt
Data publikacji: 2015-09-03 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Wywietleń: 2682 18102

Protestują, ilekroć do Szczecina przyjeżdża cyrk wykorzystujący zwierzęta. Bo wierzą, że uwolnią „naszych braci mniejszych” od cierpienia, jakim jest tresura, od koszmaru ciasnych klatek, łańcuchów i pęt - barbarzyństwa, jakie nie ma nic wspólnego z prawdziwą sztuką cyrkową.

Obrońcy praw zwierząt od lat postulują wprowadzenie zakazu wykorzystywania czworonogów w kuglarskich sztuczkach. Protestują wszędzie tam, gdzie przyjeżdża cyrk, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na zniewolenie, ból, stres i na cierpienie, będących gehenną codzienności zwierząt zmuszanych do zachowań wbrew ich naturze. Jak w czwartek, w Szczecinie.

- Gdyby przed laty nie protestowali inni, nadal w cyrkach oglądalibyśmy ludzi niepełnosprawnych, z genetycznymi deformacjami ciała - tłumaczą sens swej walki przedstawiciele Basta! Szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt.
Tym razem pikietowali przed Cyrkiem Safari, w repertuarze wykorzystującym m.in. wielbłądy, zebry, konie, kuce, lamy.

- Cyrk ze zwierzętami jest smutnym mamutem rozrywki, która cieszyć może tylko kulturowych jaskiniowców. Ponieważ jest to rozrywka kosztem niemych aktorów, psychicznie złamanych tresurą i skazanych na nieprzerwaną poniewierkę - zwraca uwagę prof. Andrzej Elżanowski, zoolog. ©℗

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

lkol
Jureczku, ciekawe czy był byś taki hardy powiedziec to w oczy panu profesorowi, raczej nie bo chyba masz na tyle przyzwoitosci, ze byś spłonął na miejscu rumieńcem ze wstydu. Ludzie mają tak wiele do pokazania w cyrku, że przewożenie zwierząt, tresowanie i przetrzymywanie w klatkach to nonsens. Wystarczy obejrzeć programy typu "Mam talent" żeby zobaczyć jak zachwycający jest cyrk z pokazem umiejętności ludzkich. Zwierzęta w cyrku są atrakcją, jak kiedyś ludzie ułomni czy zdeformowani, wniosek może być i jest tylko jeden - cyrk ze zwierzętami bazuje na najniższych instynktach ludzkiej psychiki.
2015-09-06 11:32:39
LOL
Ktos tu napisal" Cyrk bez zwierząt to nie cyrk lecz jedynie jego żałosna kopia. Nie żyjemy w średniowieczu, dzisiaj nikt w krajach cywilizowanych nie robi krzywdy podczas tresury." Powiem nieładnie....Gówno wiesz więc sie nie wypowiadaj.
2015-09-04 18:59:34
Innezdanie
Ten zoolog jak i ci pseudoobrońcy to nawiedzeni kretyni. Proponuję im leki psychotropowe - może coś pomoże. Cyrk bez zwierząt to nie cyrk lecz jedynie jego żałosna kopia. Nie żyjemy w średniowieczu, dzisiaj nikt w krajach cywilizowanych nie robi krzywdy podczas tresury. Gdyby iść tokiem myślenia a właściwie bezmyślenia pseudoobrońców, również moglibyśmy sprzeciwiać się tresurze psów no bo im też (tym tzw. braciom mniejszym) dzieje się krzywda. Tym obrońcom i temu profesorkowi proponuję włączyć myślenie i nie ćpać bo zachowują się jakby ćpali marychę albo inne g..... A jedyny cyrk w Polsce bez zwierząt to Sejm. Ha Ha Ha...
2015-09-04 11:29:59
Foto
Pani (pierwsza z prawej) mistrzostwo świata! ;)
2015-09-04 06:06:43
Tak. Jestem w 100% przeciw zwierzętom w cyrku.
To spektakl dla gawiedzi.
2015-09-04 05:35:59
Jurek
prof. Andrzej Elżanowski, zoolog a gzies ty psorku nauczyl sie zoologi tato ci rysowal tak z pamieci?
2015-09-03 22:12:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie