poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Moc atrakcji: ho, ho, ho!

Moc atrakcji: ho, ho, ho!

Moc atrakcji: ho, ho, ho!
Data publikacji: 2017-12-07 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:31
Wywietleń: 2720 304055

Koniec odliczania: to już dzisiaj - 7 grudnia - startuje najważniejsze ze szczecińskich wydarzeń przedświątecznych: Jarmark Bożonarodzeniowy. Zawładnie placami: Lotników i Żołnierza Polskiego, a potrwa 11 dni. Będzie największym z dotychczasowych i - jak zapowiadają organizatorzy - najatrakcyjniejszym.

Jego kramy otwierać się będą w dni powszednie od w godz. 12-20, a w weekendy będą czynne jeszcze dłużej, bo od g. 10 do 22. Na gości czekać będą nie lada atrakcje: wenecka karuzela, jemiołowy zakątek, świąteczna poczta z pocztówkami i stemplami, radio św. Mikołaja, strefy gier, zabaw, animacji, a nade wszystko oferta kiermaszowa około 60 wystawców. U nich będzie można kupić m.in. pierogi, soki, konfitury, regionalne wina i piwa, miody, sery, wędliny, kołacze, langosze, pączki, przyprawy, owoce w czekoladzie, chleby, wędzone ryby, gorącą czekoladę, kawę, herbaty, chałwy, grzaniec, paprykarz, ciasta, pierniki, zupy, cydr, ciasta, placki ziemniaczane. W ofercie wystawców nie zabraknie również rękodzieła: stroików i ozdób nie tylko świątecznych, wianków, zdobionych poduszek, świec, lamp, zabawek. Nawet naturalnych kosmetyków czy gier planszowych. I oczywiście: choinek.

Pierwszy z najmocniejszych akordów Jarmarku Bożonarodzeniowego czeka szczecinian i turystów właśnie dzisiaj (7 grudnia) - o godz. 15. Gdy na pl. Lotników stanie wielka ciężarówka św. Mikołaja.

- Przywiezie do Szczecina cały wachlarz świątecznych atrakcji. Znajdą się wśród nich GIFT budka, wirtualne przejażdżki saniami Św. Mikołaja, fabryka upominków, a też bajkowy pokój Św. Mikołaja - zapowiadają organizatorzy z Żeglugi Szczecińskiej.

O kolejnych atrakcjach jarmarku będziemy informowali Czytelników na naszych łamach, na bieżąco. Natomiast szczegółowy godzinowy program atrakcji będzie dostępny na stronie: www.kolorowaaleja.pl.

* * *

- Spośród setek produktów oferowanych przez naszych wystawców (słodyczy, napojów, zabawek, rękodzieła, ozdób itd.) wybierzemy ten jeden: Najlepszy Produkt Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ten zaszczytny tytuł otrzyma wystawca, który zdobędzie najwięcej głosów gości odwiedzających kiermasz - zapowiada Tomasz Owsik Kozłowski, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki.

W piątkowym (8 grudnia) magazynowym wydaniu „Kuriera" wydrukujemy kupon do głosowania. Kolejny - dopiero w przyszłą środę (13 grudnia). W obu będzie miejsce na wpisanie, który produkt jest tym najlepszym oraz na krótkie uzasadnienie wyboru. Tak wypełnione należy wrzucać do świątecznej urny, ustawionej w Centrum Informacji Turystycznej w d. alei kwiatowej (szklany pawilon). Można też go przekazać bezpośrednio w siedzibie redakcji przy sąsiednim pl. Hołdu Pruskiego 8 (oznakowana skrzynka „Kuriera" przy wejściu). Jednak nie później niż do ostatniego dnia jarmarku - czyli do 17 grudnia.

Po zliczeniu głosów, jeszcze tego samego dnia, o godz. 14 na scenie pl. Lotników zostanie ogłoszony zwycięzca plebiscytu. Otrzyma pamiątkowy dyplom-certyfikat i nagrodę w postaci reklamy w naszym „Kurierze". Z kolei autorzy trzech najlepszych uzasadnień, zostaną obdarowani choinkami i bonami do zrealizowania w piekarniach „Asprod". Uwaga: przewidujemy też nagrody pocieszenia.

- Zachęcamy do głosowania i udziału w zabawie. Wspólnie wybierzmy produkt zasługujący na świąteczne wyróżnienie! - apelują organizatorzy wydarzenia.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Czesława
Przyjemnie było w zeszłym roku na jarmarku to trzeba sprawdzić jak prezentuje się w tym.
2017-12-07 18:08:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy