poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Prezydent zaprosił na Jarmark Bożonarodzeniowy

Prezydent zaprosił na Jarmark Bożonarodzeniowy

Prezydent zaprosił na Jarmark Bożonarodzeniowy
Data publikacji: 2017-12-01 19:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:31
Wywietleń: 1672 303459

„Będzie można poczuć klimat świąt na ulicach. Zapraszam" - mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, zachęcając mieszkańców do udziału w miejskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wystartuje w czwartek (7 grudnia), na pl. Żołnierza Polskiego i Lotników, o czym już przypomina pomnikowy Marynarz przebrany za Mikołaja.

Będzie to druga edycja jarmarku. Dłuższa niż ubiegłoroczna, bo 11-dniowa. Poprzednią odwiedziło około 50 tysięcy gości. Tegoroczna, w jakiej będzie o niebo więcej atrakcji - jak spodziewają się organizatorzy z Żeglugi Szczecińskiej - powinno się pojawić co najmniej 60-70 tysięcy szczecinian i turystów.

Miejski jarmark zawładnie pl. Żołnierza Polskiego, dawną aleją kwiatową oraz pl. Lotników. W dwóch pierwszych - stanie 50 drewnianych chatek. Natomiast pl. Lotników będzie miejscem pełnym niespodzianek. Tam właśnie na początek (7 grudnia) znajdzie się przystanek ciężarówki Coca-Coli ze szczególnymi atrakcjami, a potem...

- W pierwszy jarmarkowy weekend, czyli 9 i 10 grudnia, pl. Lotników zamieni się w strefę sportów zimowych. Będą animacje: trickboard i gyroboard, strefa trenażerów ruchu, akademia snowboardowa, aktywne poranki dla najmłodszych, wieczorne koncerty i harce z ekipą św. Mikołaja, trampolina - opowiada Leopold Korytkowski, zastępca dyrektora ds. organizacji imprez w Żegludze Szczecińskiej. - Natomiast kolejny weekend, czyli 16 i 17 grudnia, zamieni pl. Lotników w miejsce przepełnione tradycyjną i świąteczną atmosferą. To za sprawą koncertów kolędowych w wykonaniu chórów i czytania bajek. W dni powszednie na pl. Lotników stać będą stoliki, przy których w spokoju, przy dźwiękach świątecznych piosenek, będzie można napić się grzanego wina i zjeść coś ciepłego.

Natomiast w jarmarkowych kramach będzie można kupić m.in. pierogi, soki, konfitury, regionalne wina i piwa, miody, sery, wędliny, kołacze, langosze, pączki, przyprawy, owoce w czekoladzie, chleby, wędzone ryby, gorącą czekoladę, kawę, herbaty, chałwy, grzaniec, paprykarz, ciasta, pierniki, zupy, cydr, ciasta, placki ziemniaczane. W ofercie wystawców będzie również rękodzieło: stroiki i ozdoby nie tylko świąteczne, wianki, poduszki, świece, lampy, zabawki, gry planszowe. Nawet naturalne kosmetyki. I oczywiście choinki.

Będzie działało Radio Świętego Mikołaja oraz mikołajowa drużyna animatorów ze Śnieżynką elfem Baloniarzem i Misiem Kostkiem. Aby ich znaleźć trzeba się będzie kierować na tron Mikołaja. Na pl. Żołnierza Polskiego stanie ekologiczna choinka z płyt CD, a w d. alei kwiatowej - jak przed rokiem - karuzela wenecka i jemiołowy zakątek.

W trakcie miejskiego jarmarku będzie trwał konkurs na Najlepszy Produkt Świąteczny (kupon do głosowania opublikujemy w weekendowym wydaniu naszego „Kuriera" - 8 bm.). Będzie jeszcze jedna szczególna okazja nie do zapomnienia:

- Boże Narodzenie to magiczny czas, więc warto w przedświątecznej gorączce pamiętać o pomaganiu. Zatem przy okazji przejażdżki na weneckiej karuzeli będzie można wspomóc symboliczną złotówką planowany remont oddziału św. Mikołaja w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Mamy nadzieję, że jarmarkowi goście docenią i skorzystają z tej wyjątkowej szansy - wyjaśnia Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki.

Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 17 grudnia. W dni powszednie - od poniedziałku do czwartku - będzie czynny w godz. 12-20. Natomiast w weekendy (piątek do niedzieli włącznie) - od godz. 10 do 22. Godzinowy program weekendowych atrakcji będzie publikowany na bieżąco na stronie wydarzenia: www.kolorowaaleja.pl.

A. NALEWAJKO

Na zdjęciu: Do udziału w miejskim Jarmarku Bożonarodzeniowym prezydent Piotr Krzystek zapraszał szczecinian i turystów przed pomnikowym Marynarzem w al. fontann teraz - okazjonalnie - przebranym za Mikołaja. O atrakcjach wydarzenia opowiadał Leopold Korytkowski, zastępca dyrektora ds. organizacji imprez w Żegludze Szczecińskiej.

Fot. Mirosław WINCONEK

Prezydent zaprosił na Jarmark Bożonarodzeniowy Prezydent zaprosił na Jarmark Bożonarodzeniowy Prezydent zaprosił na Jarmark Bożonarodzeniowy Prezydent zaprosił na Jarmark Bożonarodzeniowy

Komentarze

o
a czemu Krzystek płacze na zdjęciu? pod choinkę nic nie dostanie?
2017-12-02 12:36:59
hehehe
Ten łysy pan z miną proszącą o rozum to kto, bo nie kojarzę??
2017-12-02 10:09:32
Lopek
Zdjęcia takie jakby autor chciał naprawdę zakpić z Krzystka,chyba ,że on na każdym tak wychodzi
2017-12-01 22:47:04
jan
Balwanow w Szczecinie mamy bez liku.Az trudno zliczyc !
2017-12-01 20:47:51
hoł hoł
Zaraz pewnie jakiś maruda napisze, że bałwana brakuje.
2017-12-01 20:07:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy