Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Co z Porozumieniem dla Szczecina?

Data publikacji: 03 listopada 2016 r. 07:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Co z Porozumieniem dla Szczecina?
 

- Drugie Porozumienie dla Szczecina jest zrealizowane na poziomie 30 40 proc. - ocenia prezydent miasta. - To słabo. Widać, że prezydent Szczecina nie przykłada się do wywiązywania z podjętych zobowiązań - komentuje opozycja. A koalicjant prezydenta - PiS coraz częściej i mocniej go atakuje.

Tzw. drugie Porozumienie dla Szczecina zostało zawarte 8 grudnia 2014 roku, tuż po wygranych przez prezydenta miasta Piotra Krzystka wyborach. Podpisali je prezydent, radni z jego klubu Bezpartyjni, radni Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch radnych SLD - Dawid Krystek i Henryk Jerzyk. Na mocy porozumienia zobowiązali się do podejmowania wspólnych działań dotyczących czterech zagadnień: praca, edukacja, otoczenie i współdecydowanie. Po dwóch latach, na półmetku kadencji prezydenta, radny Krystek w interpelacji zapytał, na jakim etapie jest realizacja porozumienia.

- Na podstawie dotychczas prowadzonych analiz zaawansowania zadań, określonych w dokumencie, należy sformułować średnią ocenę realizacji na poziomie 30–40 proc. - odpowiada prezydent Szczecina.

I wymienia.
- Wśród projektów dotychczas zrealizowanych wymienić należy m.in. przebudowę Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i ulicy Warcisława - od ul. Kołłątaja do ul. Przyjaciół Żołnierza, rozbudowę systemu roweru miejskiego, budowę hali specjalistycznej przy Zespole Szkół Sportowych. Wysoki wskaźnik realizacji, do 75 proc. osiągają zadania w sferze społecznej. Projekty, których zaawansowanie procentowe znajduje się na niższym poziomie, do 20 proc. należą do zadań długoterminowych - dodaje prezydent.

Opozycja jednak surowo ocenia realizację porozumienia.
- 30 procent, to słabe wykonanie. Widać, że prezydent Szczecina nie przykłada się do wywiązywania z podjętych zobowiązań - ocenia Łukasz Tyszler, przewodniczący Rady Miasta z PO.

(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

KIKI
2016-11-04 22:45:13
DRODZY SZCZECINIANIE POROZUMIENIE DLA SZCZECINA ZOSTAŁO ZREALIZOWANE W 100 % dUKLANOWSKI MAREK PRACOWAŁ W SPOLCE MIEJSKIEJ 4 LATA Z OKŁADEM , BALICKA JONANTA TO SAMO , DZIKOWSKI TO SAMO , EMERYT JERZK TO SAMO . KOLBOWICZ KRĘCI SIĘ CIĄGLE W KAFEJCE PLECIUGA -MIEJSKA A O ILU NIE WIEMY UZUPEŁNIAJCIE I POTĘPIAJCIE DRODZY CIECINIANIE NAGRODY DLA PREZESÓW BYŁY I BEDĄ TYLKO WYNIKÓW BRAK
SromotnikBezwstydny
2016-11-04 19:48:36
Panie Prezydencie! Jaki wpływ na podniesienie potencjału gospodarczego Szczecina i regionu mają -remont Szkoły Muzycznej, -postawienie hali gimnastycznej dla Szkoły Sportowej, -wybudowanie kilku k a w a ł k ó w śieżek rowerowych (bez ładu i składu)??? A co wnosi remont ul. Warcisława? Mniej wstrząsów i szybszy dojazd na obiad dla kilkuset mieszkańców.... Gdyby pan zawiadomił, że za pół roku rusza nowa fabryka>DANA< z super modnymi projektami i znajdzie tam zatrudnienie 2500 kobiet,to bym Pana i Radę pochwalił. Gdyby Kurier Szcz-ki napisał, że z Pana inicjatywy, rusza produkcja "tramwajów wodnych", tu w Szczecinie a nie hen, hen- w Kożlu na Śląsku oraz ,że pracę na początek znajdzie tu 1000 mężczyzn, to byłby Pan godny pochwały.Albo, gdyby chociaż jakiś jeden nowy most...A tymczasem chwali się Pan kilku remontami...,Czyli - marazm i samozadowolenie.
Jarun
2016-11-04 11:51:17
Z tego jazgotu i paplaniny to na uwagę zasługuje refleksyjna wypowiedź "obywatela". Jakieś porozumienia, procenty...kogo to obchodzi?! Wypowiedź Krzystka w TV albo pisiora (chyba) Duklanowskiego. Ile można słuchać wyuczonych frazesów, nowomowy, gadki o niczym, sztucznej troski?
rob
2016-11-04 11:08:59
Wole krzystka od Duklanowskiego jak zwykle wybor miedzy dzuma a cholera innymi slowy lepszy stary niz nowy
Lzy krokodyla...
2016-11-04 00:24:29
Do PO-nizszego obywatela...Ojj, marzy Ci sie dalej Komuna czy PO-stkomuna i stad ten Twoj PO-nizszy dziwaczny placz !!
dzisna
2016-11-03 15:19:38
Porozumienie z kim...dla Szczecina? Samym z sobą? Schizofrenia do kwadratu.
obywatel
2016-11-03 15:12:31
Drodzy państwo, wszystko o czym sie tu mówi to tematy zastępcze. Szczecin nie realizuje rzeczy najważniejszej, nie stwarza warunków do likwidacji gigantycznego bezrobocia. Nie ma szan na zatrudnienie ludzi w nowoczesnych firmach które zapewnia godną płace i pracę. My szczecinianie jesteśmy rezerwuarem taniej siły roboczej dla Zachodu, gdzie jesteśmy bici, napadani a nierzadko zabijani, za to, że zabieramy miejsca pracy angolom i innym nacjom. Polskie kobiety zajmują sie oporządzaniam starych Niemców...a o Polskich starych ludzi biednych nikt ni dba. Chyba ze o tych bogatych, co mają dużą kasę, to sie buduje luksusowe domy. Zwykli ludzie dla prezydenta Krzystka to niepotrzebny balas. Ile tragedii odbywa sie w tych miejskich Domach Opieki Społecznej. Taka jest prawda o (anty)polityce pana Krzystka. On czuje sie tu jak król. Majątek jaki zbił na lobbystach kompletnie oderwał do od rzeczywistości. Wykonuje on zadania narzucane przez różne lobby, które daje mu kasę na wygrywanie poszczególnych kampanii wyborczych. Lobby działające na rzecz ludzie bogatych. Zwykli ludzie i ich problemy socjalne, społeczne, zdrowotne są dla dla Krzystka niepotrzebnym balastem. To jest realizacja polityki globalizmu, którego szczeciński doskonale wypełnia. To porozumienie właśnie ma na celu zabezpieczenie interesów różnej maści globalistycznych lobbystów i korporacjonistów, z prawniczym, którego on sam jest istotną częścią na czele.Działa na rzecz lobby budowlanego, budując wiecznie drogi. A samą budowa dróg - gdzie zatrudnia sie minimalną ilość lokalanych zwykłych ludzi - problemów bezrobocia, i nędzy ludzkiej sie nie załatwi. !!! Prezydent Krzystek działa na rzecz wyniszczenia zwykłych ludzi, którzy są ciężarem socjlanym dla nowobogackich bonzów panujących nad nami zwykłymi podatnikami w Szczecinie. Trzeba temu powiedzieć zdecydowane DOŚĆ!!!!
miks
2016-11-03 13:32:54
Precz z dziadostwem
Prezydent Krzystek sie w koncu "nawrocil"...
2016-11-03 12:21:16
A po drugie wole bylego PO-wca Krzystka - jak obecnego i dalszego PO-wca Tyszlera !! Prezydent Krzystek przejrzal jednak na oczki jak te male kotki... i sie choc w koncu "nawrocil" ! Czyli lepiej pozniej jak wcale !!
Precz z PO-stkomuna w Szczecinie w roku juz 2016...
2016-11-03 11:19:34
A za to byly Dentysta - Tyszler "przyklada sie" do wywiazywania PO-djetych zobowiazan wg. Programu Szczecinskich PO-stkomunistow !!
baran
2016-11-03 10:44:32
Co hasło to durniejsze. Macie tam jakiegoś nawiedzonego, który wymyśla hasła-rebusy?
gość
2016-11-03 10:34:19
Panie redaktorze Staniewski(dar), proszę nie żartować z tą "opozycją". Jedyną opozycją jest Jacyna-Witt, reszta to marionetki prezia.
miki
2016-11-03 10:02:51
Nazwa "Porozumienie dla Szczecina" winna brzmieć "Skok na stołki".
dzisna
2016-11-03 09:45:34
"Coś im w papierach nie sztymuje", procenty się nie zgadzają. Wiadomo biurokraci myślą i widzą zza stołka. Te całe Porozumienie to hasło znudzonych urzędników podobnie jak Floating Garden. Hasło jest chociaz nikt nie wie o co chodzi. I o to chodzi.
mała
2016-11-03 08:18:40
A dyrektorkę spraw społecznych wywalił. Czyżby za te 75 %?
Stara zasada
2016-11-03 07:32:21
Łatwo się obiecuje, jeszcze łatwiej planuje, a najtrudniej...wykonuje. P.S. Za komuny norma była 110%, więc słabo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA