Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Co pokaże Szczecin w sylwestrową noc? [SONDA]

Data publikacji: 07 grudnia 2018 r. 07:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:26
Co pokaże Szczecin w sylwestrową noc? [SONDA]
 

„Dla wielu są nieodłącznym elementem udanej zabawy. Dla innych są uciążliwością i stanowią zagrożenie dla otaczającej przyrody" - mowa o fajerwerkach wybuchających w sylwestrową noc. Po Olsztynie, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu także Warszawa będzie w świąteczny czas miastem z pokazem laserów - nie petard i rakiet. Szczecina w tym gronie jeszcze nie będzie.

Od lat wiele pozarządowych włącza się w akcję ph. „Nie strzelam w sylwestra". Motywem głównym jest troska o dobro zwierząt, zarówno domowych, gospodarskich, jak i bezdomnych czy dziko żyjących. Huk petard wywołuje w nich strach, wiele wpada w histerię. Uciekają w panice, gubią drogę. Umierają na zawał lub jak ptaki, zdezorientowane i ogłuszone, giną w zderzeniu z budynkami, drzewami, samochodami. 

Przed rokiem to przedstawiciele partii RAZEM, a w bieżącym aktywiści Społecznej Straży Ochrony Zieleni Szczecina apelują do radnych i prezydenta miasta do „świętowania nadchodzącego Nowego Roku w sposób, który przyniesie radość ludziom bez krzywdzenia innych i dewastacji otaczającego nas środowiska". Jednak nie bezpośrednio lecz za pośrednictwem społecznościowego portalu.

„Zwróciliśmy się z prośbą o poparcie naszych działań w ramach kampanii do radnych Rady Miasta Szczecin. Uważamy stanowisko Rady za istotne, gdyż radni są przedstawicielami społeczności naszego miasta i mogą bardzo pomóc w kształtowaniu obywatelskich postaw szczecinian. Czekamy z niecierpliwością na zajęcie przez Radę Miasta stanowiska w tej sprawie" - czytamy na oficjalnym profilu SSOZS.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 7 grudnia 2018 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Dariusz GORAJSKI

Sonda

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

beeee
2018-12-29 12:25:11
Zamiast wydawać pieniądze na oprawę pirotechniczną, lepiej pieniądze przeznaczyć na bezpłatne konsultacje psychiatryczne dla mieszkańców naszego miasta. Jak palącą jest ta potrzeba, widać po niektórych postach. Zwyczaj "świętowania" sylwestra w oprawie fajerwerków jest mówiąc wprost idiotyczny. Tu już nie chodzi tylko o zwierzęta ale nagminne rzucanie z okien zapalonych petard w kierunku idących ludzi. Coroczne statystyki poparzonych i poranionych ludzi w szpitalach, to powinno dać do myślenia, Tak więc fajerwerkom nie. A zwierzęta przy okazji też na tym zyskają
Stettin
2018-12-07 21:45:24
Psy to można odstrzelić i po problemie. Bardziej mnie wkurza stan powietrza w tą piękną noc.Ta chińska siara to trucizna.A szczekające kundle mogą trochę posłuchać jak i ludzie słuchają ich ujadania.
Rodowity!
2018-12-07 20:12:02
Bedziemy jezdzili na Sylwestra do Berlina, albo Swinoujscia - o wiele lepszy Sylwester w tych miastach jest niz w moim rodowitym Szczecinie! Wstydze sie, ze nie moge sie dobrze bawic w swoim miescie!
Vlaad
2018-12-07 18:14:54
Szkoda że ci wielcy miłośnicy zwierząt którzy tak walczą o spokój w Sylwestra, z takim zaangażowaniem nie sprzątają gówien po swoich pupilach. A jak się grzecznie zwróci uwagę że należy posprzątać, to jeszcze mordę drą albo bez słowa odchodzą. I szkoda że nic do powiedzenia nie mają mieszkańcy bloków którzy muszą przez całe dnie słuchać szczekania kundli, jak ich kochani właściciele są w pracy albo na imprezach do późna.
;(((
2018-12-07 14:52:22
@A na glownym zdjeciu... :Widac rusko rzadowe trolle nie spią, ale kolor czerwony powinien wam pasowac, taki jak na kremlu u mocodawcy no i jak sw.mikolaj o ktorym bajki dziecim odpowiadacie, sam zakaz bardzo dobry pomysl, po 1 szkoda kasy podatnikow, lepiej zrobic jakies lasery czy muzyke po drugie szkoda zwierzakow, ale prawilniactwo tego nie ogarnia, o o 23:30 nawaleni jak szpadle z haranasiem,wodka zubr i ruskim szampanem wyjda z brajankiem i dzesika,grazyna i januszem "poszczelac" petardami, wuj z tym ze potem polowa rence urwane ,to jest podobne skrzywienie co kible na stadionie z racami, oni tez je odpalaja gdzie sie da
A w wielu miastach Europy Zachodniej
2018-12-07 14:47:31
Fajerwerki będą w takiej ilości i w takim natężeniu co w Polsce w ciągu całego roku.
@Gozer Gozerian
2018-12-07 14:25:19
Chętnie Ci odpalę petardę na tym zakutym łbie. Będziesz szczytował z tej przyjemności.
A na glownym zdjeciu...
2018-12-07 12:14:43
Wyraznie widac... jak "Czerwone PO-dloze" ma dalej Urzad Miejski i Unia Europejska !!
Nie zanieczyszczajmy Sobie powietrza...!
2018-12-07 12:09:16
Jesli nie chcemy chodzic w Maskach... jak to juz robia Chinczycy !! Przeciez Swiatowe Fajerwerki moza juz obejrzec na Duzych Ekrano-Bimach via Internet...!! Gdzie o skutkach zanieczyszczonego powietrza dla Dzieci i Osob starszych oraz produkcji Zywnosci...na razie nie wspomne.
Gozer Gozerian
2018-12-07 11:50:21
Jasne, dla dobra zwierząt zakażmy używania samochodów, zamknijmy fabryki, zatrzymajmy przemysł, wyburzmy za wysokie budynki aby nie kolidowały z lotem biednych ptaszków i oczywiście wstrzymajmy ruch lotniczy. I najlepiej przenieśmy się do jaskiń aby zrobić zwierzakom przestrzeń do życia. Gonić oszołomów, nie będą nam wariaci psuli najprzyjemniejszej części Sylwestra !
Teraz
2018-12-07 11:01:44
Szczecin to juz niestety nic nie POkaże

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA