wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Co pokaże Szczecin w sylwestrową noc? [SONDA]

Co pokaże Szczecin w sylwestrową noc? [SONDA]

Co pokaże Szczecin w sylwestrową noc? [SONDA]
Data publikacji: 2018-12-07 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 1614 365351

„Dla wielu są nieodłącznym elementem udanej zabawy. Dla innych są uciążliwością i stanowią zagrożenie dla otaczającej przyrody" - mowa o fajerwerkach wybuchających w sylwestrową noc. Po Olsztynie, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu także Warszawa będzie w świąteczny czas miastem z pokazem laserów - nie petard i rakiet. Szczecina w tym gronie jeszcze nie będzie.

Od lat wiele pozarządowych włącza się w akcję ph. „Nie strzelam w sylwestra". Motywem głównym jest troska o dobro zwierząt, zarówno domowych, gospodarskich, jak i bezdomnych czy dziko żyjących. Huk petard wywołuje w nich strach, wiele wpada w histerię. Uciekają w panice, gubią drogę. Umierają na zawał lub jak ptaki, zdezorientowane i ogłuszone, giną w zderzeniu z budynkami, drzewami, samochodami. 

Przed rokiem to przedstawiciele partii RAZEM, a w bieżącym aktywiści Społecznej Straży Ochrony Zieleni Szczecina apelują do radnych i prezydenta miasta do „świętowania nadchodzącego Nowego Roku w sposób, który przyniesie radość ludziom bez krzywdzenia innych i dewastacji otaczającego nas środowiska". Jednak nie bezpośrednio lecz za pośrednictwem społecznościowego portalu.

„Zwróciliśmy się z prośbą o poparcie naszych działań w ramach kampanii do radnych Rady Miasta Szczecin. Uważamy stanowisko Rady za istotne, gdyż radni są przedstawicielami społeczności naszego miasta i mogą bardzo pomóc w kształtowaniu obywatelskich postaw szczecinian. Czekamy z niecierpliwością na zajęcie przez Radę Miasta stanowiska w tej sprawie" - czytamy na oficjalnym profilu SSOZS.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 7 grudnia 2018 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Dariusz GORAJSKI

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

Co pokaże Szczecin w sylwestrową noc? [SONDA] Co pokaże Szczecin w sylwestrową noc? [SONDA] Co pokaże Szczecin w sylwestrową noc? [SONDA] Co pokaże Szczecin w sylwestrową noc? [SONDA]

Komentarze

beeee
Zamiast wydawać pieniądze na oprawę pirotechniczną, lepiej pieniądze przeznaczyć na bezpłatne konsultacje psychiatryczne dla mieszkańców naszego miasta. Jak palącą jest ta potrzeba, widać po niektórych postach. Zwyczaj "świętowania" sylwestra w oprawie fajerwerków jest mówiąc wprost idiotyczny. Tu już nie chodzi tylko o zwierzęta ale nagminne rzucanie z okien zapalonych petard w kierunku idących ludzi. Coroczne statystyki poparzonych i poranionych ludzi w szpitalach, to powinno dać do myślenia, Tak więc fajerwerkom nie. A zwierzęta przy okazji też na tym zyskają
2018-12-29 12:25:11
Stettin
Psy to można odstrzelić i po problemie. Bardziej mnie wkurza stan powietrza w tą piękną noc.Ta chińska siara to trucizna.A szczekające kundle mogą trochę posłuchać jak i ludzie słuchają ich ujadania.
2018-12-07 21:45:24
Rodowity!
Bedziemy jezdzili na Sylwestra do Berlina, albo Swinoujscia - o wiele lepszy Sylwester w tych miastach jest niz w moim rodowitym Szczecinie! Wstydze sie, ze nie moge sie dobrze bawic w swoim miescie!
2018-12-07 20:12:02
Vlaad
Szkoda że ci wielcy miłośnicy zwierząt którzy tak walczą o spokój w Sylwestra, z takim zaangażowaniem nie sprzątają gówien po swoich pupilach. A jak się grzecznie zwróci uwagę że należy posprzątać, to jeszcze mordę drą albo bez słowa odchodzą. I szkoda że nic do powiedzenia nie mają mieszkańcy bloków którzy muszą przez całe dnie słuchać szczekania kundli, jak ich kochani właściciele są w pracy albo na imprezach do późna.
2018-12-07 18:14:54
;(((
@A na glownym zdjeciu... :Widac rusko rzadowe trolle nie spią, ale kolor czerwony powinien wam pasowac, taki jak na kremlu u mocodawcy no i jak sw.mikolaj o ktorym bajki dziecim odpowiadacie, sam zakaz bardzo dobry pomysl, po 1 szkoda kasy podatnikow, lepiej zrobic jakies lasery czy muzyke po drugie szkoda zwierzakow, ale prawilniactwo tego nie ogarnia, o o 23:30 nawaleni jak szpadle z haranasiem,wodka zubr i ruskim szampanem wyjda z brajankiem i dzesika,grazyna i januszem "poszczelac" petardami, wuj z tym ze potem polowa rence urwane ,to jest podobne skrzywienie co kible na stadionie z racami, oni tez je odpalaja gdzie sie da
2018-12-07 14:52:22
A w wielu miastach Europy Zachodniej
Fajerwerki będą w takiej ilości i w takim natężeniu co w Polsce w ciągu całego roku.
2018-12-07 14:47:31
@Gozer Gozerian
Chętnie Ci odpalę petardę na tym zakutym łbie. Będziesz szczytował z tej przyjemności.
2018-12-07 14:25:19
A na glownym zdjeciu...
Wyraznie widac... jak "Czerwone PO-dloze" ma dalej Urzad Miejski i Unia Europejska !!
2018-12-07 12:14:43
Nie zanieczyszczajmy Sobie powietrza...!
Jesli nie chcemy chodzic w Maskach... jak to juz robia Chinczycy !! Przeciez Swiatowe Fajerwerki moza juz obejrzec na Duzych Ekrano-Bimach via Internet...!! Gdzie o skutkach zanieczyszczonego powietrza dla Dzieci i Osob starszych oraz produkcji Zywnosci...na razie nie wspomne.
2018-12-07 12:09:16
Gozer Gozerian
Jasne, dla dobra zwierząt zakażmy używania samochodów, zamknijmy fabryki, zatrzymajmy przemysł, wyburzmy za wysokie budynki aby nie kolidowały z lotem biednych ptaszków i oczywiście wstrzymajmy ruch lotniczy. I najlepiej przenieśmy się do jaskiń aby zrobić zwierzakom przestrzeń do życia. Gonić oszołomów, nie będą nam wariaci psuli najprzyjemniejszej części Sylwestra !
2018-12-07 11:50:21
Teraz
Szczecin to juz niestety nic nie POkaże
2018-12-07 11:01:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie