Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Pyromagic w liczbach [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 12 sierpnia 2018 r. 14:03
Ostatnia aktualizacja: 05 grudnia 2019 r. 18:33
Pyromagic w liczbach
 

Za nami XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2018. Przez dwa dni z Wałów Chrobrego i Łasztowni mogliśmy podziwiać najpiękniejsze fajerwerki świata.

To były bez wątpienia jedne z najhuczniejszych dni w roku. I choć do sylwestra jeszcze daleko, to niebo nad Szczecinem mieniło się tysiącami kolorowych fajerwerków. Festiwal Pyromagic co roku przyciąga tysiące widzów. Przez weekend na Wałach Chrobrego oraz Łasztowni można było spotkać tłumy mieszkańców, turystów i przyjezdnych z całego świata. A przechadzając się po terenie imprezy dało się usłyszeć różne języki – od angielskiego i niemieckiego, przez ukraiński, po włoski.

Zresztą liczby mówią same za siebie. W ciągu dwóch dni przez teren imprezy przewinęło się około 430 tys. osób, a w kulminacyjnych momentach, czyli w trakcie piątkowych i sobotnich pokazów, było kolejno ok. 150 tys. oraz 190 tys. widzów.

Nad ich bezpieczeństwem czuwało ponad tysiąc osób. Przez piątek i sobotę rotacyjnie służbę pełniło ponad 600 policjantów, 116 strażników miejskich, 460 pracowników ochrony, na 10 posterunkach 150 pracowników Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz kilkudziesięciu ratowników medycznych. Dzięki temu wydarzenie przebiegało bardzo spokojnie, a pracownicy służb mundurowych interweniowali m.in. w kwestii nieprawidłowego parkowania. Efekt? Podczas 93 interwencji strażników miejskich wystawiono 40 mandatów, założono 19 blokad i odholowano 3 auta.

Pyromagic to prawie 60 minut pokazów sztucznych ogni, 10 tys. materiałów pirotechnicznych, ponad 35 różnych utworów muzycznych, w rytm których wystrzelano fajerwerki i 4 zespoły prezentujące światowy poziom pirotechniki. To także 4 artystów, którzy umilali nam oczekiwanie na pokazy. Nie zapominajmy także o wydarzeniach towarzyszących, bo te z roku na rok się rozwijają. W Water Show wzięło udział 46 zawodników. Z kolei w Firefighter Combat Challenge zmagało się 179 strażaków z 7 krajów: Polski, Czech, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Niemiec i Anglii. O puchar Poloneza w Baltic Polonez Cup Races walczyło 8 jachtów. A w ramach Splash of Colors Łasztownia przybierała sześciokrotnie barwy tęczy.

(p)

Fot. Ryszard Pakieser

Film: PaS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tytus
2019-12-05 18:30:16
Pyromagic w liczbach taki tytuł ma artykuł.Mozemy dowiedzieć się z niego wszystko tylko brakuje ceny jaką ponieśli mieszkańcy. Artykuł dla debili.
PIROMAN
2018-08-13 11:18:25
W artykule BRAKUJE NAJWAŻNIEJSZEJ LICZBY: ile to wszystko kosztowało??? Ile kosztuje wyrzucenie w powietrze przez kilkanaście minut tylu fajerwerków? Ile wynoszą koszty ochrony? Koszty wynagrodzeń pracowników, zabezpieczenia, sprzątanie, delegacje na oglądanie pokazów gdzie indziej, itp. Czy fajerwerki pochodzą z fabryk w Chinach, gdzie zatrudniono (niemal niewolniczo) dzieci? Może wtedy zrozumiemy dlaczego takich imprez nie ma w biedniejszych miastach jak Nowy York, Los Angeles, albo Hamburg...A jeżeli to takie tanie i przyciąga TYLU TURYSTÓW - to róbmy to np. 3-4 razy w roku .... a najlepiej co tydzień - wtedy turyści nie opuszczą Szczecina i będziemy mekką turystyczną Europy.... hehehe.
abc
2018-08-13 08:57:18
@A naj-Radna... Powiedz to smierdzielom tytoniowym którzy codziennie trują siebie i biernie tysiace osob m.in na przystankach komunikacji miejskiej, mandat do 500zl za palenie na calej dlugosci przystanku i zasmiecanie, sluzby nie reaguja,ZERO AKCJI REKACJI NIC ,
A naj-Radna...
2018-08-13 00:31:02
Czy i ewentualnie bez-Radni, powinni w takim momencie dokonac Pomiarow... Zanieczyszczenia Atmosfery Powietrza i zwrocic sie dalej do odpowiedzich Wladz w tej materi o podjecie odpowiedniej Decyzji...tzn. Pozytywnej lub Negatywnej - z ew. karami pienieznymi wlacznie !/? Jak to rowniez ma miejsce: z wydzialaniem szkodliwych do Zycia i Zdrowia Spalin... z pojazdow spalinowych !!
abc
2018-08-12 15:28:55
A co na to najradna podobno znow jej cos nie pasuje ,i bardzo dobrze bo 90% mieszkancow miasta to pasuje !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA