Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Ciepła średnicówka

Data publikacji: 18 grudnia 2015 r. 18:32
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Ciepła średnicówka
Fot. Mirosław WINCONEK  

Z nową instalacją tzw. magistrali średnicowej przebija się pod szczecińskimi ulicami w centrum spółka SEC. Teraz pod roboty i wykopy zaanektowany został rejon placu Stefana Batorego wraz z przylegającymi do niego fragmentami jezdni i chodników alei 3 Maja oraz ulic Dworcowej i Korzeniowskiego.

- To odcinek sieci spinający dwie magistrale systemu ciepłowniczego na lewobrzeżu, w punkcie początkowym systemu od strony Odry - wyjaśnia Danuta Misztal z SEC. - W tej chwili na lewobrzeżu system ciepłowniczy zasilają EC Pomorzany i EC Szczecin. Nowa magistrala wraz z istniejącą siecią poprawi pracę całego systemu lewobrzeża. Dla przykładu - gdy jedno ze źródeł będzie wyłączone, ciepło szybciej dotrze do najdalszych punktów odbioru.

Do tej pory w podobnych sytuacjach na kocówkach sieci występowały zakłócenia w ogrzewaniu.
Prace przy placu Batorego - 3 Maja rozpoczęły się miesiąc temu i jeśli aura będzie równie sprzyjająca jak do tej proy, to powinny zakończyć się do 7 stycznia. Wykonawcą jest ZPU MIĘDZYRZECZ PRP. Sp. z o.o.
Budowany odcinek to w sumie 175 mb rury o przekroju DN 600. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jan 2
2015-12-18 21:06:30
Wszystko jak należy, Tylko to niechlujstwo jeśli chodzi o składowanie słupka i tablic z nazwami ulic. Jest duże prawdopodobieństwo że do zakończenia robót zostaną zniszczone i oczywiście my wszyscy zapłacimy za nowe. Chyba ,że pan kierownik robót zabezpieczy je należyci - póki czas.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA