czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego

Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego [GALERIA] (akt. 4)

Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego
Data publikacji: 2015-12-17 11:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1020 61058

Udało się przywrócić funkcjonowanie komunikacji miejskiej w miejscu awarii wywołanej pęknięciem rury ciepłowniczej na ul. Druckiego-Lubeckiego w Szczecinie. Ulica mogą już także przejeżdżać samochody.

Pod nadzorem wszystkich służb odbył się przejazd próbny tramwaju. Trwa czyszczenie torowiska. Tramwaje linii 6 i 11 warunkowo wracają na swoje trasy, w miejscu awarii ciepłociągu muszą jednak zwalniać do 10 km na godz. Pasażerowie powinni jednak liczyć z tym, że ruch w każdej chwili może być ponownie wstrzymany.

Policja poinformowała, że po godz. 15 ruch kołowy na ul. Druckiego-Lubeckiego w Szczecinie został przywrócony.

Wcześniejsza informacja

Sytuacja na ul. Druckiego-Lubeckiego w Szczecinie, która w czwartek przed południem została zamknięta z powodu pęknięcia rury ciepłowniczej, robi się coraz trudniejsza. Dziura powiększa się i pojawiła się groźba zapadnięcia asfaltu w dużej części skrzyżowania.

Ekipy spółki Tramwaje Szczecińskie przystąpiły do rozbiórki torowiska w tym miejscu. Nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie awarii.

W efekcie awarii ucierpiał też samochód fit cinquecento, który wpadł przednimi kołami do rozległego pęknięcia w nawierzchni drogi. Auto zostało już wyciągnięte przez służby na lawetę. Na szczęście w zdarzeniu obrażeń nie odniosły żadne osoby.  

(t)

Wcześniejsza informacja

Tramwaje nie kursują, mieszkańcy okolicy nie mają ciepła, a wszystko przez pękniętą rurę ciepłowniczą. Dziś około 11, doszło do awarii przy ulicy Druckiego-Lubeckiego. Usuwanie jej skutków może potrwać do wieczora.

Z pękniętej rury zaczęły buchać kłęby, wylewała się też woda.

- Sieć nie wytrzymałą skoku ciśnienia, spowodowanego najprawdopodobniej przez montaż i uruchamianie nowego urządzenia w Elektrowni Pomorzany - tłumaczy Danuta Misztal, rzecznik prasowy SEC-u. - Wyłączyliśmy odcinek Druckiego- Lubeckiego - Ludowa, mieszkańcy ulicy Ludowej muszą się liczyć z brakiem ciepła do późnego wieczora, zakłócenia mogą się też pojawić w innych częściach lewobrzeża, ponieważ skok ciśnienia spowodował rozregulowanie się parametrów. Na miejscu są nasze ekipy, trwa spuszczanie wody, dopiero wtedy będziemy w stanie ocenić skalę uszkodzeń.

Ulica Drugiego-Lubeckiego zamknięta jest w obu kierunkach, ZDITM wprowadził komunikację zastępczą za tramwaje linii 6 i 11.

Od Stoczni Szczecińskiej na Gocław kursują obecnie trzy autobusy zastępcze. Na tym odcinku jeździ też jeden tramwaj. 

- Monitorujemy sytuację i jeżeli będzie taka potrzeba uruchomimy więcej pojazdów zastępczych - zapewnia Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. 

(isz, t)

Wcześniejsza informacja

W czwartek około godz. 11.15 w Szczecinie na ul. Druckiego-Lubeckiego doszło do awarii rury ciepłowniczej.

Z uwagi na wydobywającą się ciepłą wodę i parę z uszkodzonej rury ulica została zamknięta dla ruch kołowego na odcinku Stalmacha – Willowa – Rugiańska - poinformował Zespół Prasowy KWP w Szczecinie.

Policja zawiadomiła o awarii Sec i inne służby. 

Awaria spowodowała też zmiany w komunikacji miejskiej. Linie tramwajów nr 6 i 11 zostały skrócone do Stoczni Szczecińskiej. Na razie nie wiadomo, czy zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza na odcinku od stoczni  do Gocławia.  (k,t)

Fot. Tomasz TOKARZEWSKI

Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie