Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego [GALERIA] (akt. 4)

Data publikacji: 17 grudnia 2015 r. 11:45
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Pęknięta rura zablokowała Druckiego-Lubeckiego
 

Udało się przywrócić funkcjonowanie komunikacji miejskiej w miejscu awarii wywołanej pęknięciem rury ciepłowniczej na ul. Druckiego-Lubeckiego w Szczecinie. Ulica mogą już także przejeżdżać samochody.

Pod nadzorem wszystkich służb odbył się przejazd próbny tramwaju. Trwa czyszczenie torowiska. Tramwaje linii 6 i 11 warunkowo wracają na swoje trasy, w miejscu awarii ciepłociągu muszą jednak zwalniać do 10 km na godz. Pasażerowie powinni jednak liczyć z tym, że ruch w każdej chwili może być ponownie wstrzymany.

Policja poinformowała, że po godz. 15 ruch kołowy na ul. Druckiego-Lubeckiego w Szczecinie został przywrócony.

Wcześniejsza informacja

Sytuacja na ul. Druckiego-Lubeckiego w Szczecinie, która w czwartek przed południem została zamknięta z powodu pęknięcia rury ciepłowniczej, robi się coraz trudniejsza. Dziura powiększa się i pojawiła się groźba zapadnięcia asfaltu w dużej części skrzyżowania.

Ekipy spółki Tramwaje Szczecińskie przystąpiły do rozbiórki torowiska w tym miejscu. Nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie awarii.

W efekcie awarii ucierpiał też samochód fit cinquecento, który wpadł przednimi kołami do rozległego pęknięcia w nawierzchni drogi. Auto zostało już wyciągnięte przez służby na lawetę. Na szczęście w zdarzeniu obrażeń nie odniosły żadne osoby.  

(t)

Wcześniejsza informacja

Tramwaje nie kursują, mieszkańcy okolicy nie mają ciepła, a wszystko przez pękniętą rurę ciepłowniczą. Dziś około 11, doszło do awarii przy ulicy Druckiego-Lubeckiego. Usuwanie jej skutków może potrwać do wieczora.

Z pękniętej rury zaczęły buchać kłęby, wylewała się też woda.

- Sieć nie wytrzymałą skoku ciśnienia, spowodowanego najprawdopodobniej przez montaż i uruchamianie nowego urządzenia w Elektrowni Pomorzany - tłumaczy Danuta Misztal, rzecznik prasowy SEC-u. - Wyłączyliśmy odcinek Druckiego- Lubeckiego - Ludowa, mieszkańcy ulicy Ludowej muszą się liczyć z brakiem ciepła do późnego wieczora, zakłócenia mogą się też pojawić w innych częściach lewobrzeża, ponieważ skok ciśnienia spowodował rozregulowanie się parametrów. Na miejscu są nasze ekipy, trwa spuszczanie wody, dopiero wtedy będziemy w stanie ocenić skalę uszkodzeń.

Ulica Drugiego-Lubeckiego zamknięta jest w obu kierunkach, ZDITM wprowadził komunikację zastępczą za tramwaje linii 6 i 11.

Od Stoczni Szczecińskiej na Gocław kursują obecnie trzy autobusy zastępcze. Na tym odcinku jeździ też jeden tramwaj. 

- Monitorujemy sytuację i jeżeli będzie taka potrzeba uruchomimy więcej pojazdów zastępczych - zapewnia Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. 

(isz, t)

Wcześniejsza informacja

W czwartek około godz. 11.15 w Szczecinie na ul. Druckiego-Lubeckiego doszło do awarii rury ciepłowniczej.

Z uwagi na wydobywającą się ciepłą wodę i parę z uszkodzonej rury ulica została zamknięta dla ruch kołowego na odcinku Stalmacha – Willowa – Rugiańska - poinformował Zespół Prasowy KWP w Szczecinie.

Policja zawiadomiła o awarii Sec i inne służby. 

Awaria spowodowała też zmiany w komunikacji miejskiej. Linie tramwajów nr 6 i 11 zostały skrócone do Stoczni Szczecińskiej. Na razie nie wiadomo, czy zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza na odcinku od stoczni  do Gocławia.  (k,t)

Fot. Tomasz TOKARZEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA