Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

W alei "się robi" [GALERIA]

Data publikacji: 01 grudnia 2015 r. 16:38
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
W alei "się robi"
 

NADAL nie jest znana data zakończenia robót w al. Niepodległości w Szczecinie. To wciąż - jak podkreślają przedstawiciele Zarządu Dróg i Tramsportu Miejskiego - plac budowy, za który odpowiedzialność ponosi wykonawca prac tj. spółka Energopol Szczecin S.A. Od wykonawcy płynie równie lakoniczny komunikat, że prace winny zakończyć się - tu cytat - „na dniach".

Roboty brukarskie wciąż trwają, m.in. przed biurowcem od strony wjazdu w al. Niepodległości od Bramy Portowej, choć zdążyła za to zniknąć we wtorek rano część pachołów, ograniczających przejazd jezdnią od ulicy Wyszyńskiego. Podobnie we wtorek było bliżej pl. Żołnierza Polskiego przy wieżowcu i kilku innych posesjach. Pojawiły się za to parkomaty strefy płatnego parkowania. Z miejsca na miejsce „wędrowały" donice z kosodrzewiną i różami, szykowane na oficjalne otwarcie. Tam, gdzie bruk był gotowy trwało jego oczyszczanie. Część robotników skupiona była we wtorek na montażu ławek, inni ładowali na ciężarówki części zbędnych już materiałów budowlanych, w tym płyty chodnikowe i kostki brukowe.

- Następuje procedura odbiorowa. Inwestor będzie odbierał kolejne elementy ulicy. Być może będą jakieś poprawki. Całkowite zakończenie prac powinno być na dniach. Dosłownie. Parking pozostaje nadal miejscem na sprzęt i trudno z niego zejść całkowicie. Stanie się to dosłownie na dniach. Może jutro, może pojutrze - oznajmił nam jeszcze w poniedziałkowe popołudnie Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy Energopolu.

Gdyby brać słowa rzecznika za dobrą monetę, wynikałołby, że oczekiwany finał już bliski, czyli w środę, 2 grudnia.

- Zgodnie z obowiązujaca umową prace powinny zakończyć się 14.10.2015 r. O wysokości kar będzie można mówić po zakończeniu zadania i pracach odbiorowych - oświadczyła nam Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM, kiedy we wtorek zapytaliśmy o termin oddania nitki alei z gotowymi chodnikami, parkingami i ścieżką rowerową do użytku i zejście z niej definitywne ekip drogowców z Energopolu. 

Jak dodała M. Kwiecień-Zwierzyńska, Energopol zgłosił ZDiTM zakończenie prac, ale - jak zaraz dodała - inżynier kontraktu tę informację zakwestionował, gdyż - jak to ujęła - „nie ma ona potwierdzenia w rzeczywistości". ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

Na placu przebudowy w al. Niepodległości pierwszy dzień grudniowy, czyli kolejny miesiąc robót rozpoczęty.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja
2015-12-03 12:08:46
Czy na placu budowy mogą przebywać osoby postronne? Co na to inspekcja pracy?
Marcin
2015-12-02 17:03:03
Projekt akurat jest niezły. Może przydałoby się trochę więcej zieleni, ale centrum miasta to ostatecznie nie las...
Mirek
2015-12-02 10:56:48
Projekt bubel, wykonawstwo partactwo
Ani@
2015-12-02 10:28:46
to może ostatnią transzę należności za wykonanie prac też im przelać "na dniach" - tak jak oni oddają w (nie)terminie prace
Szanowni Redaktorzy "K.Szcz."
2015-12-02 08:44:12
Napiszcie artykuł informujący o zakończeniu robót, gdy będą zakończone, poprawione i odebrane ze wskazaniem okresu gwarancyjnego. Szkoda Państwa energii na pisanie o bylejakości wykonawców czy to na Al.Niepodległości, Potulickiej,w "Przsełomach",Al.Kwiatowej,Szpitala Kolejowego,Cmentarza na Bronowickiej czy Szybkim Tramwaju.... Wszak bylejakość i brak nadzoru inwestorskiego (magistrackiego) to cecha wpisana w obecną władzę szczecińską.
Juhuuuuuu
2015-12-02 07:11:16
Na dniach :D
Fanek
2015-12-01 17:10:28
Tylko dlaczego przycinanie płyt granitowych i innych nie jest realizowane specjalnymi maszynami tnącymi na mokro, to co teraz widzimy, to zacofanie techniczne i bylejakość. Dodatkowo, kto pozwala na takie zapylenie? Skandal

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA