czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W alei "się robi"

W alei "się robi" [GALERIA]

W alei "się robi"
Data publikacji: 2015-12-01 16:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 738 44512

NADAL nie jest znana data zakończenia robót w al. Niepodległości w Szczecinie. To wciąż - jak podkreślają przedstawiciele Zarządu Dróg i Tramsportu Miejskiego - plac budowy, za który odpowiedzialność ponosi wykonawca prac tj. spółka Energopol Szczecin S.A. Od wykonawcy płynie równie lakoniczny komunikat, że prace winny zakończyć się - tu cytat - „na dniach".

Roboty brukarskie wciąż trwają, m.in. przed biurowcem od strony wjazdu w al. Niepodległości od Bramy Portowej, choć zdążyła za to zniknąć we wtorek rano część pachołów, ograniczających przejazd jezdnią od ulicy Wyszyńskiego. Podobnie we wtorek było bliżej pl. Żołnierza Polskiego przy wieżowcu i kilku innych posesjach. Pojawiły się za to parkomaty strefy płatnego parkowania. Z miejsca na miejsce „wędrowały" donice z kosodrzewiną i różami, szykowane na oficjalne otwarcie. Tam, gdzie bruk był gotowy trwało jego oczyszczanie. Część robotników skupiona była we wtorek na montażu ławek, inni ładowali na ciężarówki części zbędnych już materiałów budowlanych, w tym płyty chodnikowe i kostki brukowe.

- Następuje procedura odbiorowa. Inwestor będzie odbierał kolejne elementy ulicy. Być może będą jakieś poprawki. Całkowite zakończenie prac powinno być na dniach. Dosłownie. Parking pozostaje nadal miejscem na sprzęt i trudno z niego zejść całkowicie. Stanie się to dosłownie na dniach. Może jutro, może pojutrze - oznajmił nam jeszcze w poniedziałkowe popołudnie Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy Energopolu.

Gdyby brać słowa rzecznika za dobrą monetę, wynikałołby, że oczekiwany finał już bliski, czyli w środę, 2 grudnia.

- Zgodnie z obowiązujaca umową prace powinny zakończyć się 14.10.2015 r. O wysokości kar będzie można mówić po zakończeniu zadania i pracach odbiorowych - oświadczyła nam Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM, kiedy we wtorek zapytaliśmy o termin oddania nitki alei z gotowymi chodnikami, parkingami i ścieżką rowerową do użytku i zejście z niej definitywne ekip drogowców z Energopolu. 

Jak dodała M. Kwiecień-Zwierzyńska, Energopol zgłosił ZDiTM zakończenie prac, ale - jak zaraz dodała - inżynier kontraktu tę informację zakwestionował, gdyż - jak to ujęła - „nie ma ona potwierdzenia w rzeczywistości". ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

Na placu przebudowy w al. Niepodległości pierwszy dzień grudniowy, czyli kolejny miesiąc robót rozpoczęty.

 

W alei "się robi" W alei "się robi" W alei "się robi" W alei "się robi"

Komentarze

ja
Czy na placu budowy mogą przebywać osoby postronne? Co na to inspekcja pracy?
2015-12-03 12:08:46
Marcin
Projekt akurat jest niezły. Może przydałoby się trochę więcej zieleni, ale centrum miasta to ostatecznie nie las...
2015-12-02 17:03:03
Mirek
Projekt bubel, wykonawstwo partactwo
2015-12-02 10:56:48
Ani@
to może ostatnią transzę należności za wykonanie prac też im przelać "na dniach" - tak jak oni oddają w (nie)terminie prace
2015-12-02 10:28:46
Szanowni Redaktorzy "K.Szcz."
Napiszcie artykuł informujący o zakończeniu robót, gdy będą zakończone, poprawione i odebrane ze wskazaniem okresu gwarancyjnego. Szkoda Państwa energii na pisanie o bylejakości wykonawców czy to na Al.Niepodległości, Potulickiej,w "Przsełomach",Al.Kwiatowej,Szpitala Kolejowego,Cmentarza na Bronowickiej czy Szybkim Tramwaju.... Wszak bylejakość i brak nadzoru inwestorskiego (magistrackiego) to cecha wpisana w obecną władzę szczecińską.
2015-12-02 08:44:12
Juhuuuuuu
Na dniach :D
2015-12-02 07:11:16
Fanek
Tylko dlaczego przycinanie płyt granitowych i innych nie jest realizowane specjalnymi maszynami tnącymi na mokro, to co teraz widzimy, to zacofanie techniczne i bylejakość. Dodatkowo, kto pozwala na takie zapylenie? Skandal
2015-12-01 17:10:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie