Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Cień Orła Białego znad przychodni znika

Data publikacji: 24 listopada 2016 r. 22:08
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Cień Orła Białego znad przychodni znika
 

Nie będzie likwidacji przychodni przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie. Nawet jeśli w końcu dojdzie do realizacji jakiejkolwiek z wizji, koncepcji lub projektu przebudowy pobliskiego placu Orła Białego, jakie pojawiają się od kilku już lat. Takie zapewnienia padły podczas czwartkowego posiedzenia połączonych komisji ds. gospodarki komunalnej, rewitalizacji i ochrony środowiska oraz zdrowia i polityki społecznej rady miasta. Dla rozwiania wszelkich obaw radni jednomyślnie przyjęli jednobrzmiące stanowisko w tej sprawie.

W sali obrad komisji w gmachu przy pl. Armii Krajowej zrobiło się wyjątkowo tłoczno. Temat gorący i emeocjonujący: ewentualna likwidacja przychodni przy ul. Stromłyńskiej, która działa w tym tym miejscu dokładnie od pięćdziesięciu lat (oddano ją do użytku dokładnie 1 października 1966 roku). A to w związku z plotkami przekazywynym pocztą pantoflową o pomyśle magistrackich urzędników zmierzającym jakoby do ulokowania na parcelach, które teraz ona zajmuje, wielopoziomowego parkingowca przy okazji rozważanych planów przebudowy właśnie pl. Orła Białego i w kontekście wyprowadzenia z centralnego jego punktu obecnego parkowiska dla samochodów.

Konrad Stępień, prezes spółki NiOL, która włada nieruchomością i dzierżawi w niej pomieszczenia na gabinety lekarzy poz i lekarzy specjalistów  (pod ich opieką aktualnie jest w tej placówce ponad 20 tysięcy pacjentów) przekonywał: – Żadne decyzje nie zapadły. Nie ma planów wyburzania, czy wystawiania na sprzedaż tych gruntów wraz z obecną zabudową.©℗

Tekst i fot.  Mirosław WINCONEK

Więcej w magazynowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego" i e-wydaniu z dn. 25.11.2016 r.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do krytyka innych
2016-11-26 11:53:50
Krytyków w tym mieście nie brakuje Ale ci akurat najczęściej mieszkają poza centrum i wszystko oglądają z okna swojego samochodu.Krytykujesz ten BARAK za jego wygląd ale zapomniałeś że w tych latach co były budowane tego typu obiekty (A jest ich jeszcze trochę w Szczecinie)decydowali urbaniści i się to sprawdzało.Dla ciebie najwygodniej wszystko zamurować, zabetonować i w tym się dusić.Przypomnę tobie miejsce naprzeciwko tej przychodni.Było przedszkole z odrobiną zieleni.Rodzice w pobliżu pracujący byli z tego zadowoleni.Co teraz jest?Zamurowany kwartał parking na kilkanaście samochodów a reszta mieszkańców stawia je na okolicznych ulicach.Ciasno ?No nie?Tego widzę chcesz.Karzesz ludziom z centrum wyprowadzić się na wieś Tylko na tej twojej wsi zaczyna być podobnie jak w mieści.Chatki i zero odpowiedniej infrastruktury (przychodnie przedszkole czy żłobki)I wszyscy się pchacie do centrum miasta.Tak że chcąc zabudować stare miasto najpierw trzeba je udrożnić.Potrzeba obwodnicy miasta i konkretnych działań w tej materii.Wizjonerzy już temu miastu pomogli i im dziękujemy.Jeśli chodzi o przychodnię to potrzeba tylko dobrego gospodarza odnowić elewację zadbać o resztę zieleni i może jeszcze długo funkcjonować okolicznej niestety starzejącej się grupie mieszkańców.Ty też kiedyś się zestarzejesz i będziesz chciał mieć blisko do lekarza.Nie zapomnij o tym.
Do tutaj się wypowiadających
2016-11-25 22:25:16
Przychodnia powinna znaleźć miejsce w innym budynku w centrum miasta, a ta buda powinna zostać wyburzona. To wstyd, że większość tutaj się wypowiadających optuje za utrzymaniem tego BARAKU w centrum miasta. O tym jak miasto jest poostrzegane , decydują jego mieszkańcy, ich poczucie estetyki i świadomość, że żyją w mieście, a nie na wsi. Jak chcecie mieszkać na wsi, to się wyprowadźcie z centrum na peryferie, najlepiej poza miasto. To miejsce po tym baraku w którym póki co jest przychodnia, powinno wypełnić się budynkiem przystającym do istniejącej zabudowy w centrum miasta, a nie straszyć.
Mieszkaniec
2016-11-25 10:57:55
Pacjenci i okoliczni mieszkańcy czekali na tą decyzję wspierając lekarzy w ich proteście.Szkoda że było tyle zamieszania a radny Duklanowski aż ściągnął telewizję żeby pokazać co wie o centrum i komu sprzyja nie mieszkając tu i znając reali.Szkoda że tacy rządzą w naszym mieście.Znając przypadki łamania przez naszych włodarzy porozumień nie jestem w 100% pewien czy za niedługi czas kiedy ta ekipa dostanie kopa komuś nie przyjdzie pomysł faktycznie to miejsce zabudować.Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem by było aby w tej chwili tej przychodni odświeżyć elewację .Wzorem takiej samej przychodni przy Powstańców Wielkopolskich zainstalować wewnątrz windę dla obsługi niepełnosprawnych i pozwolić lekarzom dalej pracować w spokoju.Radni jeśli chcą nie sprawdzą jak wyglądają chodniki np.Koński Kierat i inne na starym mieście.Jak również zajmą się wreszcie oznakowaniem miejsc parkingowych w strefie.Bo to co się dzieje jest skandalem.Jest jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia w tym mieście chcąc ulżyć mieszkańcom.Ale ci obecni co rządzą niestety nie sprzyjają mieszkańcom i oni na pewno podziękują im przy kolejnych za niedługi czas wyborach
do obserwatora
2016-11-25 09:02:16
Ja nie byłbym taki pewny słowom nawet pisanym przez urzedników UM Szczecin, dobitnie widac to było w sprawie lokalizacji schroniska dla zwierzat przy Chopina. Tylko determinacja wielu ludzi zaangazowanych w sprawę powstrzymała machine urzedniczą
wert
2016-11-25 08:55:04
Radny Duklanowski w tym sweterku wygląda jak żul spod monopolowego
cień
2016-11-25 08:08:29
Dlaczego tylko stanowisko, a nie uchwałę?
Koj
2016-11-25 07:45:02
Niech wiec rozbiora stary, paskudny budynek, postawia nowy i niech tam sobie dziala ta przychodnia (spolka lekarzy) jak tak bardzo chca byc w tym miejscu.
Obserwator
2016-11-25 06:14:29
Dawno było wiadomo, że przychodnia nie znika i praca lekarzy jest nie zagrożona. W tej sprawie każdy z nas dostał pisemną informację. Ni wiem czemu ma służyć to zamieszanie. Kto jak kto, ale radni powinni o tym wiedzieć. Najpierw pan Duklanowski robi jakieś nadzieje naiwniakom restauratorom na placu Orła - widziałem ten cyrk - teraz nakłada się z pozorną obroną na pokłosie swojej głupoty. Wiadomo, że przy rewitalizacji Placu muszą gdzieś zniknąć samochody przynajmniej na czas robót. Wskazanie miejsca garażowania jest niezbędne. Mamy radnym dziękować? Chwalić ich? Za co? Za wzniecanie tych niepokoi. Moja obecność na tej komisji była zwykłą stratą czasu. Radni sami siebie podburzali .... ech szkoda czasu. Dziękujemy im za troskę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA