Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Radni: Gdzie jest Pawlicki?

Data publikacji: 03 listopada 2016 r. 16:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Radni: Gdzie jest Pawlicki?
 

Mało konkretów i znów wiele emocji. Tak zakończyło się czwartkowe, kolejne posiedzenie radnych komisji ds. gospodarki komunalnej, rewitalizacji i ochrony środowiska rady Szczecina o odpłatnym parkowaniu w mieście, reorganizacji strefy płatnego parkowania i o wprowadzeniu ewentualnie nowego systemu poboru opłat. Finał obrad to żądanie od prezydenta Krzystka wyjaśnienia nieobecności podległego mu zastępcy Marcina Pawlickiego, którego sam specjalnym pismem oddelegował do rozmów z radnymi na ten temat.

Czary goryczy dopełnił fakt, gdy Konrad Stępień, prezes spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, zarządzającej SPP, który pojawił się na posiedzeniu komisji, odmówił radnym podania podstawowych informacji co z ewidencją płatnych miejsc postoju pod kątem ich właściwego oznakowania i danych, ile ich jest i co do tej pory zrobiono, by były właściwie oznakowane. Nie usłyszeli jak prezydent realizuje wezwanie go do porządków w SPP, jakie zawarli w stanowisku z października, odrzucając prezydencki pomysł i jego urzędników rozszerzenia szczecińskiej strefy płatnego parkowania o 4 tysiące miejsc i o kolejnych 56 ulic.

Przypomnijmy, że stanowisko rady miasta z minionego miesiąca zobowiązywało prezydenta Piotra Krzystka i podległe mu służby do niezwłocznego podjęcia działań w celu dostosowania oznakowania poziomego w obszarze SPP ograniczonego znakami pionowymi (D-44 i D-45) do wymogów określonych w tym zakresie rozporządzeniem ministra infrastruktury z 14 lutego 2014 roku.

- Konkretnych danych nie ma - zaczął prezes Stępień, a po chwili dodał: - Raport przekazaliśmy do władz miasta, ja nie jestem upoważniony do przekazywania tych danych. ©℗

Więcej w magazynowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 4 listopada 2016 r. 

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

Radni komisji komunalnej w czwartek Marcina Pawlickiego, prezydenckiego zastępcy, znów się nie doczekali, a Konrad Stępień, prezes NiOL (pierwszy z prawej), odmówił udzielenia im jakichkolwiek informacji z raportu przekazanego do magistratu o ewidencji płatnych miejsc postoju i sposobie ich oznakowania.

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szczecinianin
2016-11-05 10:37:06
Jak czytam wasze komentarze to nie wiem czy się śmiać czy płakać z głupoty, którą wylewanie w komentarzach. Ludzie czytajcie o co chodzi. Przecież to buta władzy. Krzystek, Pawlicki czy Stępień po prostu sobie jaja robią z mieszkańców. Dla mnie nie ważne z jakiej opcji politycznej są Radni mnie interesuje co mają do powiedzenie ci u władzy jak Krzystek Pawlicki czy ten Stępien w sprawie SPP. Żałośni ludzie
Nowe zawsze gorsze
2016-11-04 07:35:20
Jedno jest zawsze pewne, nowy system poboru opłat jest zawsze mniej korzystny dla kierowców - taka smutna prawda :(
Do "bez-Radnych"...
2016-11-04 00:33:13
Jak to gdzie jest...??? Alibo nie otrzymal PIS-ma... alibo na "ewentualnym" zwolnieniu Lekarskim... alibo cos tam 3-ciego jeszcze sie "PO-jawilo"...itd...itp...???
PO-siedzenie,
2016-11-04 00:16:10
I znow PO raz kolejny bez-Radni...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA