wtorek, 22 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Tną: bo mogą i chcą

Tną: bo mogą i chcą

Tną: bo mogą i chcą
Data publikacji: 2016-03-16 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1831 123425

Drzewa przy ulicach, a szczególnie ich cięcie w - już trwającym - okresie lęgowym ptaków, budzi spore emocje wśród naszych Czytelników. Jak ostatnio, zabiegi wśród zieleni ul. Golisza.


- To sprawa która już wielokrotnie była poruszana na łamach „Kuriera", ale widocznie nie do wszystkich dociera - napisała do redakcji Anna Perejczuk, nasza Czytelniczka. - Chodzi o tzw. cięcia pielęgnacyjne drzew. Mamy miesiąc marzec, a więc początek sezonu lęgowego ptaków i zgodnie z prawem nie można w tym okresie ciąć drzew. Niestety co roku pojawia się ten sam problem. Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty lokatorskie najwyraźniej uważają, że ich prawo nie dotyczy i w sposób drastyczny ogławiają drzewa. W ubiegły piątek (11 bm.) przy ulicy Golisza w barbarzyński sposób ogłowiono dziewięć drzew, całkowicie niszcząc ich korony. ©℗

(isz)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu


Fot. Anna PEREJCZUK

Tną: bo mogą i chcą Tną: bo mogą i chcą Tną: bo mogą i chcą

Komentarze

Drzewo
Dbać o zieleń można z głową. Bez niszczenia lęgów i oszpecania drzew. Te ostatnie są często ładne włąśnie ze względu na swój pokrój, czyli kształt korony. Przycięte bez ładu i składu po prostu szpecą. Tak na przykład zniszczono w ubiegłym roku piękną alejkę leszczyn tureckich (Corylus colurna L.) na Pomorzanach blisko ul. Frysztackiej. Trudno sie oprzeć wrażeniu, że ponieważ są to prace trudne do oszacowania, co do zakresu, to służą głównie wystawianiu fakturek. Podobnie jak koszenie trawy w listopadzie, co także widziałem. Tak zwane dziaąłnia pozorowane pod kwity. Pielęgnować zieleń można rozumnie i o czasie. Ot tyle.
2016-03-17 08:13:02
Adam
Jak zwykle w tym kraju, tzw. zielono walnięci mają głos... Przyroda nie może włazić mi do okien, do domu, rozsadzać chodniki korzeniami i zasłaniać słońce! Ja też, jako człowiek, mam prawo do życia...
2016-03-16 18:30:55
Pogodniak
Nie panikujcie tylko się cieszcie,że ktoś jeszcze dba i pamięta o przerośniętych konarach.Ja mieszkam na Mickiewicza-ta ulica od początku po sam jej koniec po obu stronach obsadzona jest potężnymi lipami.Zakład zieleni miejskiej odwala tylko prowizorkę lub uprawia pozorację z pielęgnacją tych drzew.Gałęzie,konary są stare,pousychane,sięgają okolicznych okien zagrażając budynkom i mieszkańcom.Nikt na to realne niebezpieczeństwo nie zwraca uwagi.Oni przycinają jedynie to co wyrasta z pnia drzewa i można sięgnąć z poziomu chodnika.Pozostałe spadają tylko wówczas jak mocniej zawieje i "przetrzebi" uschnięte gałęzie.Cieszcie się więc że macie tak pięknie przycięte drzewa.Im nic się nie stanie-dalej będą pięknie rosły.
2016-03-16 15:45:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie