wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ciąg dalszy krokusów. Tym razem przy ul. Wiśniowej

Ciąg dalszy krokusów. Tym razem przy ul. Wiśniowej

Ciąg dalszy krokusów. Tym razem przy ul. Wiśniowej
Data publikacji: 2018-11-19 14:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:01
Wywietleń: 633 362151

Przyjaciele Krokusowej Rewolucji spotkali się w sobotnie (17 listopada) popołudnie na boisku przy ulicy Wiśniowej. Uczestnicy wspólnie z rodzinami posadzili tysiąc cebul na terenie rekreacyjnym wokół boiska i placu zabaw.

- Bardzo wielu mieszkańców Osowa przychodzi tutaj na spacery. Od kilku lat prowadzimy wspólne nasadzenia kwiatów, krzewów i roślin cebulowych - mówiła przewodnicząca Rady Osiedla Iwona Świątkowska. - Dzisiejsza akcja sadzenia krokusów pięknie wpisuje się w tę tradycję.

Akcję wsparli pomysłodawcy przenoszenia krokusowych kobierców z Jasnych Błoni w inne rejony Szczecina - Maria Myśliwiec i Sylwiusz Mołodecki. Organizatorzy przekazali uczestnikom odblaskowe elementy zachęcające do sprzątania po swoich pupilach oraz kolorowe balony dla najmłodszych.

Mieszkańcy zgodnie stwierdzili, że w przyszłym roku muszę posadzić jeszcze więcej krokusów. Przewodnicząca Rady Osiedla zapewniła, "że wesprze ten pomysł w kolejnym roku". Organizatorzy umówili się z mieszkańcami na wiosenny spacer w celu oceny efektów pracy.

Z kolei dzień wcześniej okręt Krokusowej Rewolucji przypłynął do przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 8 na szczecińskich Gumieńcach. Uczniowie posadzili tysiąc krokusowych cebulek przed placówką. Wcześniej w tym samym miejscu kwitły tulipany. Szkolną odsłonę społecznej akcji zorganizowali i nadzorowali nauczyciele: Justyna Harendarczyk i Dawid Przybysz. Dzieci zdecydowanie były dumne z wykonanej przez siebie pracy.

Również w piątek uczniowie klasy VII E Szkoły Podstawowej nr 51 posadzili pół tysiąca szafranowych cebul tuż przed wejściem do szkoły. Pracę nadzorowała wychowawczyni i jednocześnie nauczyciel biologii Izabela Kępczyńska-Sitka.

- To jest nasza szkolna tradycja. W akcji bierzemy udział od pięciu lat, wcześniej jako gimnazjum nr 27 - mówiła pani Izabela. - To piękna akcja, godna kontynuacji i wsparcia. Poza poprawą estetyki otoczenia uczy pracy w grupie i promuje pozytywne wzorce zachowania i obcowania z naturą.

Z dużym zaangażowaniem krokusy sadził uczeń Szymon Majer. - To fajna zabawa, która sprawiła nam wiele radości. Dzięki niej mogliśmy oderwać się od obowiązków szkolnych - mówił Szymon. - Mama będzie dumna kiedy dowie się ,że brałem udział w takiej akcji.

Uczniowie oraz przedszkolaki otrzymali kwiatowe cebulki od Stowarzyszenia Szczecin dla Pokoleń w ramach Inicjatywy Lokalnej oraz pomysłodawczyni Krokusowej Rewolucji Marii Myśliwiec.

(KaNa)

Na zdjęciu: Uczniowie SP 8 posadzili tysiąc krokusowych cebul przed placówką.

Fot. Sylwiusz Mołodecki

Ciąg dalszy krokusów. Tym razem przy ul. Wiśniowej Ciąg dalszy krokusów. Tym razem przy ul. Wiśniowej Ciąg dalszy krokusów. Tym razem przy ul. Wiśniowej Ciąg dalszy krokusów. Tym razem przy ul. Wiśniowej Ciąg dalszy krokusów. Tym razem przy ul. Wiśniowej

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Markowi Osajdzie

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie