Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Krokusy na prawobrzeżu [GALERIA]

Data publikacji: 2018-11-16 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-16 14:53
Krokusy na prawobrzeżu
 

Krokusowa Rewolucja zawitała w czwartek na prawobrzeże do przedszkoli "Słoneczna dziewiątka", "Mądra Główka" oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej Legato. Posadzonych zostało ponad dwa tysiące szafranowych cebul.

Na pierwszy ogień poszło przedszkole językowe "Mądra Główka". Zanim maluchy zabrały się do pracy, wzięły udział w proekologicznej pogadance. Otrzymały również balony oraz odblaski dla swoich pupili z napisem "po mnie sprzątają" i posadziły pół tysiąca cebulek na skwerze przed placówką.

Następnie Paweł Kurdziałek oraz Sylwiusz Mołodecki - organizatorzy społecznej akcji - pojawili się w Niepublicznej Szkole Podstawowej Legato. Uczniowie wraz z nauczycielami obsadzili zieleniec przed budynkiem. Wspierali ich mieszkańcy, członkowie Rady Osiedla Majowe oraz grupa maluchów z przedszkola "Słoneczko" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wspólnie zasadzili 1500 cebulek. Wiosną mieszkańcy osiedla zdecydowanie będą mieli co podziwiać.

Ostatnim przystankiem Krokusowej Rewolucji na prawobrzeżu - w tym dniu - było przedszkole "Słoneczna dziewiątka", które znajduje się na osiedlu Słonecznym. W tej odsłonie akcji udział wzięło aż 150 przedszkolaków. Posadzonych zostało pół tysiąca cebul, które wiosną rozkwitną w kolorze żółtym.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały organizatorów i oglądały jak wygląda najdroższa przyprawa świata, która powstaje właśnie z krokusów. Zostały również zachęcone do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. Szczecińskie Krokusy.

- Wystarczy trochę chęci i pracy żeby zdobyć fajne nagrody - mówił Sylwiusz Mołodecki.

Konkurs skierowany jest dla wszystkich przedszkoli i żłobków biorących udział w Krokusowej Rewolucji. Szczegóły można znaleźć na stronie społecznej akcji na Facebooku. Jednak to nie koniec. W przyszłym tygodniu odwiedzimy Dąbie i Zdroje.

(KaNa)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA