niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Chorej na raka matce wstrzymano świadczenia rodzinne

Chorej na raka matce wstrzymano świadczenia rodzinne

Chorej na raka matce wstrzymano świadczenia rodzinne
Data publikacji: 2018-04-30 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:09
Wywietleń: 6229 325538

Chorej na raka szczeciniance, matce trojga dzieci, wstrzymano wypłatę świadczeń rodzinnych, w tym 500 plus. Kobieta trafiła do szpitala, a dzieci przez cztery dni przebywały w placówce opiekuńczej. To wystarczyło, by rodzinie zablokowano miesięczne środki na życie.

Pani Jolanta samotnie wychowuje dwóch synów w wieku 11 i 15 lat oraz 13-letnią córkę. W marcu zasłabła, trafiła do szpitala, zdiagnozowano zaawansowany nowotwór. Konieczna była pilna dwutygodniowa hospitalizacja. Ponieważ pani Jolanta nie ma w Szczecinie rodziny, o opiekę nad dziećmi poprosiła psycholog, która kiedyś w bardzo trudnej sprawie diagnozowała jej dzieci. Kobieta zabrała rodzeństwo do siebie.

Lekarze poinformowali jednak, że pobyt matki w szpitalu może trwać dłużej, nawet pół roku. Poczucie odpowiedzialności zmotywowało opiekującą się czasowo dziećmi psycholog, by zawiadomić o tej sytuacji szczeciński Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

– Jestem osobą obcą dla tej rodziny, mam ponad 60 lat, jestem po udarze – tłumaczy. – Zostałam poproszona o nagłą pomoc w trudnej sytuacji i zareagowałam. Uznałam jednak, że należy zachować się profesjonalnie i zadbać o zabezpieczenie dzieci w dłuższej perspektywie. Nie chciałam im dawać złudnej obietnicy, że będę w stanie nimi długo się zajmować, bo byłoby to niemożliwe.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 30 kwietnia 2018 r.

Anna Gniazdowska

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Sromotny trol do @S...
Piszesz:" Co ma PiS do samorządowego MOPR-u? Nic." Faktycznie. PiS to inny kraj, to wyższa szkoła kaczej jazdy!To Międezymorze i nazikaczyzm...To "masze" trybunały i nasza religia smoleńska... A jakiś MOPR??? To przeżytek...zmienimy na Narodowy Instytut Kaczego Chowu ! Tera my, k..wa!!!
2018-05-01 08:47:08
OK.2010
Proponuję wstrzymać podwyżki ( 400,00 zł) dla pracowników MOPR-u i to będzie zapłata za ich draństwo.
2018-04-30 18:11:26
Pomoc
A natychmiastowa pomoc ze strony MOPR to gdzie???
2018-04-30 16:46:47
endi
Kolejny przykład że program 500+ jest gównianym a na dłuższą mete poczyni więcej złego.ot takie moje zdanie
2018-04-30 14:48:15
Zako
Do @Aleksandra. 500+ jest jak najbardziej dla rodziców za posiadanie dzieci. Ich wola, na co przeznaczą pieniądze, dobrze jeśli na dzieci. Urzędnicy zablokowali pieniądze niezbędne tej rodzinie/dzieciom. Chyba że dzieci są pod opieką państwa, np. w tzw. bidulu. Do odpowiadającego @@SromotnikBezwstydny. Pan/Pani SromotnikBezwstydny nie myli się. 500+ jest teraz przyznawane przez wojewodów (UW), więc przez PIS.
2018-04-30 13:05:41
@SromotnikBezwstydny
Niczego nie zrozumiałeś, trollu. Co ma PiS do samorządowego MOPR-u? Nic.
2018-04-30 12:27:50
Aleksandra
500 + jest świadczeniem dla sprawującego opiekę nad dzieckiem. Jeżeli matka dzieci jest w szpitalu , nie sprawuje opieki , to świadczenie nie przysługuje . To nie są pieniądze dla rodziców. Zasadnie środki zostały zablokowane. Oczywiście jak ktoś nie zna ustawy będzie się rozpisywał jacy źli są urzędnicy
2018-04-30 11:58:15
SromotnikBezwstydny
Kasta urzędnicza z kaczym preparatem -"oni" zamiast mózgu!!! "Oni" są tam, nie są Ludżmi, nie są Polakami... Tylko "my"! Tera "my" ku.wa!!! Jakaś chora matka-"niePiSdzielcza", furda! Zabrać ochłap który jej rzuciliśmy!!! Dzieciarnię do "bidula"!!! Ordnung mus sein!!!
2018-04-30 11:21:02
Pomoc...
Piekna i Godna Pochwaly postawa... Pani Psycholog ! Miejmy rowniez nadzieje, ze i MOPR postapi dalej prawidlowo i jak trzeba !!
2018-04-30 10:59:02