sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Choinki pod wysokim...napięciem

Choinki pod wysokim...napięciem

Choinki pod wysokim...napięciem
Data publikacji: 2015-12-16 10:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:12
Wywietleń: 421 59864

Rozmowa z nadleśniczym w Nadleśnictwie Rokita Tomaszem Szeszyckim

- Co poza tradycją sprawia, że lubimy choinki?

- Mogę mówić tylko za siebie. Ja lubię je za to, że pachną świeżym lasem i żywicą. Ponadto są po prostu piękne, a jeżeli jeszcze je ładnie przyozdobimy łańcuchami i bombkami, to efekt jest naprawdę bardzo przyjemny. Nie wyobrażam sobie świąt bez świerkowej choinki.

- Czy w kierowanym przez pana Nadleśnictwie Rokita dochodzi jeszcze do kradzieży choinek w okresie przedświątecznym?

- Coraz rzadziej. To brzydkie zjawisko na szczęście zanika i bardzo się z tego cieszymy. Wynika to z kilku powodów, z których przynajmniej dwa są ważne. Po pierwsze, ceny choinek nie są wysokie. Można je na terenie naszych leśnictw, w uruchomionych na tę okazję punktach sprzedaży, kupić w  zależności od wielkości, w granicach od dwudziestu do trzydziestu złotych. Po drugie, potencjalnych złodziei odstraszają strażnicy leśni i inne służby, a także ewentualny monitoring i perspektywa ukarania. Myślę też, że i świadomość ekologiczna w tych zmniejszających się kradzieżach ma swój udział.

- Czy to prawda, że choinki, które sprzedajecie rosną pod...liniami wysokiego napięcia?

- Tak, to prawda. Bo w takich miejscach, co jest jak najbardziej zrozumiałe, nie może rosnąć las, ale choinki już jak najbardziej. Można je potem sprzedać w okresie przedświątecznym. Ale drzewka pozyskujemy także z przecinki młodników świerkowych. Las z tego powodu uszczerbku nie ponosi.©℗

Tekst i fot. (mos)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”