czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Akcja „ Choinka”

Akcja „ Choinka”

Akcja „ Choinka”
Data publikacji: 2015-12-14 22:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1558 55633

Każdego roku w okresie przedświątecznym uaktywniają się złodzieje młodych świerków, sosen, daglezji a nawet cisów. Wycinają oni te iglaste drzewka z parków i lasów miejskich, z leśnych szkółek a nawet... cmentarzy. Dlatego policja, strażnicy miejscy i leśni, służby ochrony środowiska, a także Inspektorat Akademicki Straży Ochrony Przyrody, który przed laty zainicjował Akcję „ Choinka” - prowadzą wzmożone patrole w miejscach, gdzie może dojść do kradzieży.

-  Złodzieje kradną głównie pojedyncze drzewka, ale zdarzają się też bezczelne kradzieże na większą skalę. Te wycięte iglaki sprzedawane są później pokątnie w różnych miejscach, także na targowiskach, za mniejsze niż oficjalne ceny. Złodzieje potrafią być wyjątkowo natrętni, bo chodzą nawet z trefnym towarem po domach, oferując go mieszkańcom. Ci ludzie popełniają przestępstwo, dlatego nie wolno im na to pozwalać, bo dewastują miejską zieleń - podkreśla Aleksander Nieczajew z Inspektoratu Akademickiego Straży Ochrony Przyrody w Szczecinie.

Sprawcy kradzieży mogą otrzymać mandat do 500 złotych, ale też w przypadku większych szkód, stanąć przed sądem, np. wtedy gdy sprzedają drzewka, posługując się sfałszowanymi asygnatami. Akcja „ Choinka” tak jak i w latach ubiegłych, składa się z dwóch etapów. Pierwszy jest kampanią edukacyjno - informacyjną, prowadzoną m.in. w szczecińskich szkołach, drugi to już patrole w terenie, które prowadzone są od połowy do końca grudnia.©℗

(mos)

fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie