Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Choinki dla krwiodawców za najcenniejszy dar [GALERIA]

Data publikacji: 2021-12-16 16:21
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-16 19:29
Choinki dla krwiodawców za najcenniejszy dar
- Akcja jest wyrazem wdzięczności dla tych osób, które oddają najcenniejszy skarb dla innych ludzi - tłumaczyli organizatorzy. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Wszyscy, którzy w czwartek 16 grudnia oddali krew w centrum krwiodawstwa, otrzymali choinki. Ogólnopolska akcja Lasów Państwowych i Narodowego Centrum Krwi odbyła się także w Szczecinie i Myśliborzu.

Akcja miała charakter ogólnopolski i odbywała się w 40 punktach w całym kraju. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie krew można było oddawać od godziny 7.15, a następnie - legitymując się specjalnym voucherem - zgłosić się do zespołu Lasów Państwowych po odbiór choinki. Zainteresowanie dawców krwi było naprawdę spore. Organizatorzy byli przygotowani na większą niż przewidywana liczbę uczestników. 

- Jesteśmy przygotowani na 150 osób, ale jeśli będzie więcej, to każdy od nas otrzyma choinkę - mówiła Dominika Lewandowska-Biel, rzecznik Nadleśnictwa Myślibórz.

Choinki dla krwiodawców w Szczecinie

 - Ta akcja jest bardzo szlachetna, ponieważ jest wyrazem wdzięczności dla tych osób, które oddają najcenniejszy skarb dla innych ludzi - mówił Andrzej Szelążek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. - Krew jest darem życia! W czasach pandemicznych ciągle jej brakuje, dlatego włączamy się do tej akcji, chcemy, żeby tej krwi zostało jak najwięcej oddane na pożytek społeczeństwa.

Ewa Kłosińska, dyrektor RCKiK w Szczecinie,  również podkreśliła szlachetny charakter wydarzenia. 

- Z przyjemnością patrzymy, jak dawcy odchodzą od nas po oddaniu krwi z tymi drzewkami, jak niosą je do własnych domów. W święta będą im przypominały, to, co zrobili - ten piękny dar krwi będzie im przyświecał przy świątecznym stole. 

- Wziąłem udział w akcji, ponieważ chciałem oddać krew - mówił pochodzący z Ukrainy Jurij, jeden z dawców. - To już czwarty raz, kiedy oddaję krew w Polsce. Wcześniej robiłem to na Ukrainie. ©℗

Agata Jankowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

STETTIN
2021-12-16 19:23:44
pełen szacunek dla krwiodawców . brawo!
JatoJa
2021-12-16 18:19:15
10 lat do 2017roku, co roku oddawałem krew minimum 2250ml ale najczęściej te 6x450ml. Od 2018 roku przestalem, bo ostatnie dwa razy spędziłem 5 i 7 godzin. Niedojze poświęcam swój wolny czas, nie dorobie w innej pracy, to na glodniaka gnilem w placowce krwiodawstwa. Aha, kto mi poda jak komunikacją miedzymiastowa za 30zl przejechać w dwie strony ponad 100km plus doliczyc ceny biletow komunikacji miejskiej? Na tyle wycenia koszt dojazdu krwiodawstwo w Szczecinie. Niech sobie te choinki w tylek...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA