Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Chodniki nowe

Data publikacji: 13 kwietnia 2016 r. 06:22
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Chodniki nowe
 

Rozsypujące się od lat płyty i krawężniki na chodniku i peronach tramwajów linii 1 i 9 na pętli Głębokie wreszcie znikają. Trwają tam właśnie roboty przy zrywaniu starej, skruszałej nawierzchni i układaniu nowej, na której pasażerowie nie będą już narażeni na skręcenie czy złamanie nogi.

Roboty brukarskie wykonuje firma LJ Drogan. Jest ona podwykonawcą sporej liczby takich prac, zatrudnianą przez spółkę Strabag, z którą ZDiTM zawarł umowę na całoroczne usługi w zakresie utrzymania bieżącego miejskich dróg. Bez przeszkód, po wymianie starych płyt i krawężników na nowe, piesi będą mogli pokonywać chodniki z końcem kwietnia.

W minionym tygodniu zakończyły się tam - tyle, że nieco dalej - wzdłuż ul. Zegadłowicza do ul. Kąpieliskowej  prace przy wymianie na  całej długości nowe płyt w chodniku po stronie jeziora Głębokie, w bezpośrednim sąsiedztwie kąpieliska. Wymienione zostały również w części krawężniki wzdłuż odcinka jezdni ul. Zegadłowicza po przeciwnej stronie jeziora, bo te też były już zdegradowane, a część po prostu obsunęła się wraz z ziemią z przyległej skarpy. Te roboty brukarskie również jako podwykonawca Strabagu wykonywała spółka LJ Drogan. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mariusz S
2016-04-13 19:14:30
Widziałem pracę pracownikow na tym odcinku chodnika przy głębokie. Same pozytywy dla takiej firmy, bardzo szybka praca, efekt końcowy wspaniały. Co prawda latarnie pozostały niemal na środku chodnika, te sprawę powinien urzędnik z miasta się zainteresować. Mógłby tez czystością w mieście sie zainteresować inny urzędnik. Chodnik nie był jeszcze ukończony a spacerujące konie pozostawiły obrzydliwe ślady swojej obecności na środku nowego chodnika! Dlaczego musi być zawsze wstrętnie, brudno i obrzydliwie? Reagujmy natychmiast drodzy obywatele na takie zachowania, nie chodzi o konia ale na osobę która na nim jedzie! Proponuje zrobić parkingowe miejsca na obecnym parkingu leśnym i na środku pętli głębokie dla osób które wola korzystać z komunikacji miejskiej na tej pętli! Urzędzie pobudka, zrobić coś nowego pozytywnego dla mieszkańców.
hej
2016-04-13 16:37:45
jak ktoś się przewróci na szczecińskich chodnikach to niech od razu pozwie miasto o odszkodowanie !
xyz
2016-04-13 11:35:32
Tylko dlaczego na Zegadłowicza nie wymienili przy okazji latarni (8 szt.)? I można je było postawić przy krawędzi jezdni a chodnik przesunąć w stronę ogrodzenia o metr.
Rowery
2016-04-13 07:57:56
A kiedy w końcu powstanie ścieżka rowerowa w tej pętli do Wołczkowa?
m
2016-04-13 07:13:21
cale miasto ma stare zniszczone chodniki,a jasnie panujacy nie spaceruje po miescie i udaje ze nie widzi pieniadza sa bo strefa kosi kierowcow pieniadze ze strefy sa na wszystko tylko nie na chodniki sciezki rowerowe ulice

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA