Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
21 szczecin
REKLAMA

Kubły inteligentne

Data publikacji: 12 kwietnia 2016 r. 16:37
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Kubły inteligentne
 

We wtorek zakończył się montaż 10 czujników w śmietnikach w centrum miasta. Na zlecenie szczecińskiego ZDiTM w kubłach wymienionych kilka tygodni temu na nowe m.in. na pl. Żołnierza Polskiego, odcinku ul. Matejki od pl. Hołdu Pruskiego do okolic nowego gmachu Filharmonii Szczecińskiej, na odcinku al. Wyzwolenia między placami Żołnierza Polskiego i Rodła, a wcześniej w tych ustawionych także w al. Niepodległości, urządzenia zainstalowała spółka ECOBINS.

- Dzięki nim będziemy otrzymywać informację o tym, jaka jest temperatura w śmietniku – czy nic w nim się nie pali, czy jest przewrócony. Jaki jest stopień jego zapełnienia. Dane będą przekazywane do firm opróżniających nasze kosze. To bardzo ciekawy pomysł, będziemy go analizować szczególnie pod kątem finansowym - wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Gadżet ZDiTM będzie testował przez najbliższe pół roku bezpłatnie. Czy eksperyment zaowocuje konkretnymi zakupami i wyposażeniem weń większej liczby ulicznych koszy, czas pokaże. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ergol
2016-04-12 17:01:55
Powiedzcie lepiej jakie są koszta tego nowotworu, kto się tego podejmuje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA