Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Chciał oszukać policjantów. Po narkotykach na motorowerze

Data publikacji: 29 listopada 2022 r. 08:40
Ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2022 r. 20:54
Chciał oszukać policjantów. Po narkotykach na motorowerze
 

35-latek pod wpływem narkotyków kierował motorowerem w centrum Szczecina. Zatrzymali go do kontroli policyjni „wywiadowcy”. W trakcie interwencji mężczyzna chciał użyć specjalnie przygotowanej herbaty, by oszukać test na obecność środków odurzających w organizmie.

Funkcjonariusze z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który - według posiadanych przez nich informacji - mógł kierować pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających. Badanie na zawartość nielegalnej substancji dało wynik pozytywny, jednak mężczyzna domagał się drugiego badania, w którym wykorzystuje się mocz.

Podczas kontroli osobistej zatrzymanego policjanci znaleźli pojemnik z żółtą cieczą. Na pytanie co to jest, oświadczył że ...herbata, przygotowana na okoliczność badania moczu na zawartość narkotyków. Podczas testu miała zostać wlana do pojemniczka laboratoryjnego.

Teraz motorowerzysta będzie się tłumaczył w sądzie. (K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@szok c.d.
2022-11-29 20:27:41
Nawet niektóre leki na receptę, są w polskim prawie zakazane przy prowadzeniu pojazdów, bez względu na wpływ na zdolności kierowania. Niektórzy bez tych leków nie mogą normalnie funkcjonować i dopiero po ich zażyciu mogą kierować, ale według prawa popełniają przestępstwo wsiadając za kółko. I taka sytuacja może się przytrafić każdemu, dlatego jestem w stanie zrozumieć i współczuć kierowcy, bo jest tylko ofiarą chorego prawa. Prawa, które nawet nie rozróżnia bycia "po zażyciu" od pod "wpływem"
@szok
2022-11-29 20:23:34
Nawet nie ma w artykule nic na temat tego, jakie środki zażywał ten kierowca - a ty już zakładasz że by kogoś zabił. Różne środki, różnie działają i w różny sposób mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów. Niektóre mogą ją wręcz podnieść, ale ze względu na ich obecność na liście substancji zakazanych, jazda pod ich wpływem jest przestępstwem - bez względu na faktyczny wpływ na prowadzenie. Żyjemy w chorym kraju, z chorymi przepisami i ciągłym polowaniem na czarownice. Przemyśl to!
szok
2022-11-29 16:41:24
wolałbyś aby kogoś zabił ten kogo bronisz? to nie konfident, tylko obywatelski, za*** obowiązek
inwigilacja
2022-11-29 13:32:16
"według posiadanych przez nich informacji - mógł kierować pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających" - a skąd psiarscy mają takie informacje? Pewnie ktoś życzliwy uprzejmie doniósł na kolegę. Kraj konfidentów, aż się żyć odechciewa.
stop narkomanii
2022-11-29 12:24:18
Zabrać ćpunowi skuter i duże kary

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA