środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Chcą bronić pomników

Chcą bronić pomników

Chcą bronić pomników
Data publikacji: 2016-08-07 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 665 147504

W miniony weekend w Bornem Sulinowie spotkali się członkowie Braterstwa Polsko-Rosyjskiego i Stowarzyszenia Kursk. Do Bornego przyjechali, by na miejscu zobaczyć, czy miejsce, które wybrano na skansen pomników wdzięczności Armii Czerwonej jest odpowiednie.

– Jesteśmy przeciwni demontażowi pomników radzieckich – mówi Piotr Radtke z Braterstwa Polsko-Rosyjskiego. - One powinny zostać tam, gdzie są. Walczymy też z rusofobią. Rosjanie nie są naszymi wrogami, to tacy sami ludzie jak my, to też Słowianie i nieprawdą jest, że są do nas wrogo nastawieni.

W zlocie miało uczestniczyć kilkadziesiąt osób, przejechało kilkanaście. Organizatorzy nie chcą mówić, skąd absencja. Ci, którzy przyjechali popierają działania Jerzego Tyca, szefa Stowarzyszenia Kursk, który za swoje pieniądze i pochodzące z różnych składek remontuje pomniki poświęcone Armii Radzieckiej.

Tekst i fot. (bar)

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 8 sierpnia 2016 r.

Komentarze

obserwator
Zauważcie jeżeli w telewizji mówią o Rosji i Rosjanach - to tylko źle, a o Żydach można mówić tylko dobrze. Powiesz cokolwiek źle -antysemita. O Rosjanach powiesz cokolwiek dobrze-agent Putina. Komuś zależy na szczuciu Polaków na Rosjan!?
2016-08-09 09:16:37
Brawo chłopcy,
inicjatywa warta poparcia, szczególnie w Szczecinie.
2016-08-08 23:33:49
Jarun
To nie gen. Paweł Batow a któryś z Kaczyńskich zdobył Szczecin razem z Alikiem - bohaterskim kotem. Postawmy więc mu pomnik. W walce pomagał czopek jojo, tez zasługuje na pomnik (bez trampków), no i "żelazny Antek" z cyniczno-obłąkańczym uśmiechem, też niech ma pomnik.
2016-08-08 18:39:27
M.Dem.
Ukraińcy w odmianie nie do zniesienia, czyli przodownicy gotowości bojowej walki z bezbronnymi zwierzętami (i nie tylko ), to są sukcesorzy ideowi Bandery i jego typu "bohaterstwa". Mają niemały fan -club wśród Polaków także. Bowiem pomysłowość na dobrobyt moralny ("zniszcz wszystko co ci przeszkadza") i materialny w naszej polskości przyjęła się także nadzwyczajnie. Ukraińcy ci kształtują umysły swoich dzieci w taki sposób, jak w Niemczech przygotowywano hodowlę hitlerowców a na Ukrainie hodowlę najpotworniejszych zwyrodnialcow do wymordowania wszystkiego co jeszcze ludzkie było. Są zadowoleni z siebie w dużej części. Indagowani w sprawie tych tradycji, głośnomówiącym szeptem zapierają się że podlegają rozkazom Armii Czerwonej (Rosji) wymagającej od nich kultu "dziedzictwa narodowego Ukrainy"). Także w sferze zachowań rodzinnych ( czyli np. powtorki ze znanej z czasow rewolucji przyzwolenia na to by brat zabil brata, etc.) W naszej konstytucji rozumianej jako prawo zwyczajowe. A rozkazy Armii Czerwonej to ochrona ideologii rewolucji proletariackich razem z cala zbrodniczoscia tej ideologii. Ciagniona do nadal sadzac po tym jak przebiega eksterminacja zwierzat, bedaca jedna z form zbrodni przeciwko swiatu/ludzkosci. Eksterminacja ta musi byc objeta postepowaniem z prawa miedzynarodowego. I obserwowana na okolicznosc prawdopodobienstwa kontynuacji na ludziach. DLATEGO ARMIA TA I SYSTEM "ZDOBYCZY REWOLUCYJNYCH", ktorych strzeze, BUDZI U WIELU LUDZI NIENAWISC I ODRAZE. PODZIELAM TE UCZUCIA. Nie za narodowosc te czy inna ale za postepowanie do nadal. Miroslawa Demianiec
2016-08-08 15:54:25
jurek
Jeszcze potomkowie: banderowców z akcji "Wisła", wnuczki szmalcowników (kolaborantów) co uciekali przed władzą i zwykłe bandziory -no i mamy patriotów w młodym pokoleniu.
2016-08-08 14:43:56
Chrobry
O nowe pokolenie folksdojczów i wnukowie szabrowników z Poznania przy głosie.
2016-08-08 14:05:20
Panoptic
Panopticum w Bornem-Sulinowie powinno postsowietów zadowolić jak i gaworzenie o "bratjach Sławjanach"
2016-08-08 13:39:39
zgryźliwiec
Więc dlaczego pomniki bohaterów Wehrmachtu na "Ziemiach Zachodnich i Północnych" czyli "Odzyskanych" usuwaliście?
2016-08-08 13:37:04
wdzięczny za usuwanie
Tzw. "pomniki wdzięczności" to rytuał "obsikiwania przestrzeni". Nie zawsze stoją w odp. miejscach. To narzucanie kultu. To podobne do planów Jarosława, obstawienie kraju pomnikami PiS-prezydenta jako rzekomo poległego. Takie pomniki powinny - jeśli już - stać w odosobnionych miejscach - najl. na cmentarzach. Nadmiar takich pomników powinien być wstawiony do (chcą atrakcji ściągającej turystów, to proszę bardzo) Bornego-Sulinowa, czy do Kozłówki. A nadmiar pomników współwinnego niech "po sezonie" zostanie zawieziony do pisrezerwatu w Podkarpackie. Natomiast odwoływanie się do "Słowian" - to echo carskiej idei panslawizmu, żeby wziąć pod but rosyjski "wsjech Sławjan".
2016-08-08 13:35:04
Luźna Wiesława 64l.
Mnie to sie zawsze te pomniki podobały i te twarze rosjan na nich. Kiedy koło takiego przechodzę to zawsze trenuję mięśnie kegla.
2016-08-08 10:17:28
Jarun
Każda akcja wywołuje reakcję. Pamiętajmy, że zesłani przez Stalina Polacy najpierw z Andersem powędrowali na Bliski Wschód a potem utworzono 1 i 2 Armię Wojska Polskiego, która z Armią Czerwoną wyparła Niemców z Polski. Zachodni alianci gdyby nie kalkulowali to by doszli do Wisły. Nie słyszymy żeby Rosjanie, Białorusini niszczyli groby Polskich żołnierzy, za to nasi "przyjaciele" Ukraińcy na potęgę stawiają pomniki Banderze i UPA.
2016-08-08 09:46:49
gosc
Po co draznic Rosje jeszcze bardziej, pomysl muzeum w Bornem jest bardzo dobry, wilk syty i owca cała i dobra promocja regionu,Zenek niedługo bedzie wiecej innych pomnikow prezydenta tysiaclecia buhahahha a potem żoliducze
2016-08-08 08:18:24
j.w.
To może tak podać listę wszystkich członków owego braterstwa, tak jak i stowarzyszenia; niech wszyscy zobaczą, jacy wspaniali obrońcy radzieckich pomników żyją w Polsce?
2016-08-08 07:37:09
zenek
Będą bronic pomników zbrodniarzy. Zaraz do Polski przyjadą niemcy z SS i będą nas łajać ,że nie ma pomników SS manów.
2016-08-07 23:03:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy