Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Pijany z zakazem na motocyklu bez rejestracji

Data publikacji: 18 lipca 2016 r. 12:29
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Pijany z zakazem na motocyklu bez rejestracji
 

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 44-latek, który prowadząc motocykl spowodował kolizję z autem w gminie Borne Sulinowo. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Borne Sulinowo. Jak ustalili mundurowi na prostym odcinku drogi kierujący motocyklem marki Honda uderzył w tył osobówki marki Nissan. 

- Kierujący motocyklem miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, będąc w takim stanie przewoził równie pijanego pasażera - informuje mł. asp. Anna Matys.

W trakcie kontroli policjanci ustalili, że 44-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a motocykl, którym się poruszał nie był zarejestrowany. Dla ukrycia tego faktu właściciel założył tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Lista przewinień których dopuścił się 44-latek jest bardzo długa. Mężczyzna miał całą noc na przemyślenia w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jak tylko  wytrzeźwieje usłyszy zarzut prowadzenia pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu, a o jego dalszych lasach zadecyduje sąd. (k)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kary
2016-07-18 13:23:02
A kiedy wchodzi to prawo, że jeśli ktoś po spożyciu alkoholu spowoduje wypadek lub kolizję to dożywotnio traci prawo jazdy, a w przypadku uszczerbku na zdrowiu osób postronnych, wchodzi w grę kara bezwzględnego pozbawienia wolności?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA