Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Chaos na Gumieńcach [GALERIA]

Data publikacji: 25 sierpnia 2017 r. 09:08
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:47
Chaos na Gumieńcach
 

Chaos, bałagan, zamieszanie - te określenia jak najbardziej pasują do sytuacji, jaką w piątkowy poranek zastali pasażerowie korzystający z pętli autobusowej "Gumieńce". Komunikat o zmianach szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego podał w czwartkowe popołudnie. Niewiele osób zdążyło się z nim zapoznać, poza tym zawierał sporo nieścisłości.

Autobusy linii 108 i 124 jadące od strony Mierzyna wysadzają teraz pasażerów na ul. Ku Słońcu, przed skrzyżowaniem z ul. Kwiatową, na wysokości sklepu meblowego. Potem bez pasażerów zawracają i można wsiąść do nich dopiero na ul. Ku Słońcu w kierunku Mierzyna za skrzyżowaniem z ul. Kwiatową. To jednak nie wynikało ani z rozkładów jazdy, ani z tabliczek przystankowych. Na odcinku "Maczka" do opisanego wcześniej przystanku przy ul. Ku Słońcu kursuje nowa linia 888. Z kolei autobusy linii 88 jadące od strony Warnika, wysadzają pasażerów na przystanku "Kwiatowa" przy kościele. Potem skręcają w prawo, w ul. Św. Kingi i przystanek końcowy mają na wysokości parkingu, który od rana była zastawiony. Z problemem próbowali sobie poradzić pracownicy ZDiTM i straż miejska, do właścicieli wielu pojazdów nie udało się jednak dotrzeć. Inna rzecz, że nie było podstaw, by ich karać, bo dotychczasowe miejsca parkingowe nie zostały oznakowane jako przystanek. ma to nastąpić jeszcze w piątek.

Przed godz. 8 rozpoczęło się też usuwanie tabliczek z rozkładami jazdy i numerami linii, które w całej okolicy rozwieszono nieprawidłowo na kilku przystankach.

Według ostrożnych szacunków zmiany wprowadzone na Gumieńcach mają obowiązywać do listopada.

Tekst i fot. ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Krakus
2017-08-27 20:02:25
To nic nowego - ZDTiM w Szczecinie nie szanuje mieszkańców. Dla nich najważniejsze jest aby ich kasa (z naszych podatków) się zgadzała!
D......e
2017-08-25 17:52:43
Jak proste byloby zeby autobusy zawracaly na rondzie Gierosa. Pozdrowienia dla D....i
J. H
2017-08-25 16:29:45
To JEST ZATRUDNIANIE NIEKOMPETENTNYCH OSÓB.
No cóż
2017-08-25 10:12:54
ZDiTM to stan umysłu a ich nowy rzecznik to rewelacja: albo czegoś nie wie, albo nie dostał informacji a ewenementem była odpowiedź na pytanie o nieczynny od 3 miesięcy biletomat na Arkońskiej: skoro jest kartka, że nie czynny awaria to znaczy że jest awaria ... i tyle powiedział co wiedział. Wyższa Szkoła Jazdy :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA