sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Centrum kulturalne Podjuch. Takie będzie

Centrum kulturalne Podjuch. Takie będzie [GALERIA]

Centrum kulturalne Podjuch. Takie będzie
Data publikacji: 2017-04-07 16:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:38
Wywietleń: 1205 234882

Wiadomo już jak będzie wyglądać Centrum Aktywności Lokalnej w Podjuchach na szczecińskim prawobrzeżu. W piątek ogłoszone zostały wyniki konkursu architektonicznego na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną budowli, która ma powstać u zbiegu ulic Krzemiennej i Sąsiedzkiej. W imieniu miasta jako inwestor zastępczy za całe przedsięwzięcie odpowiada komunalna spółka TBS Prawobrzeże. 

Bryłą zwycięski pomysł nawiązuje do nurtu tzw. neomodernizmu. Na dwóch kondygnacjach m.in.: scena z widownią na 200 osób, sala gimnastyczna judo i karate,, kilka pomieszczeń typu sale muzyczna, taneczno-baletowa, plastyczno-techniczna, konferencyjna i część gastronomiczna z kawiarnią – to najważniejsze elementy, które w ostatecznym werdykcie sądu konkursowego zyskały najwyższe uznanie w wizji, jaką przedstawiła wrocławska pracownia GRID architekci Sp. z o.o. z Wrocławia.

Za I nagrodę otrzymają oni 10 tys. zł i zaproszenie od TBS Prawobrzeże do współpracy przy realizacji inwestycji, a konkretnie zaproszenie do negocjacji w postępowaniu o udzielnie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej. Ta powinna być gotowa  - jak informuje  Jolanta Skoncej w TBSP - do września br., tak by można było wystąpić o wydanie pozwolenia na budowę, a do końca tego roku ogłosić przetarg na wykonawcę inwestycji. Budynek o powierzchni użytkowej ma być gotowy do użytku najpóźniej na przełomie czerwca i lipca 2019 roku. 

Na realizację tego zadania przeznaczono w budżecie miasta 5 mln 107 tys. zł. Czas i szczegółowy projekt całego przedsięwzięcia pokażą, czy w tej puli środków zamkną się jego rzeczywiste koszty. 

Konkurs zorganizowany przy udziale i rekomendacji Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Oddział w Szczecinie TBSP ogłosił 30 grudnia 2016 roku. Stanęło do niego początkowo aż 71 uczestników. W wymaganym terminie do 26 marca wpłynęło już dużo mniej prac. Ostatecznie sąd konkursowy, któremu przewodniczył Jacek Lenart, ocenił 26 nadesłanych koncepcji. ©℗

Tekst i fot. Mirosław Winconek

Na zdjęciach poniżej wizualizacje zwycięskiej koncepcji CAL w szczecińskich Podjuchach autorstwa zespołu GRID architekci Sp. z o.o. z Wrocławia.

Centrum kulturalne Podjuch. Takie będzie Centrum kulturalne Podjuch. Takie będzie Centrum kulturalne Podjuch. Takie będzie Centrum kulturalne Podjuch. Takie będzie Centrum kulturalne Podjuch. Takie będzie

Komentarze

fsa
Wygląda jak "Cezas" (pawilon w okolicach Galaxy)
2017-04-09 11:59:48
Wojtek
gdybym to zaprojektował i wygrał konkurs z niewiadomych przyczyn, nie zgodziłbym się na jego realizację dla dobra estetyki i komfortu ludzi widzących
2017-04-08 13:24:01
Szmaragd
a moze wystarczylo by odrestaurowa palacyk Topfnera, przy Jeziorze Szmaragdowym, ale ociezalosc i lenistwo umyslowe SZAP nie ma sobie rownych, szczegolnie pan architekt od strasznych dworkow, ktore nigdy w zyciu nawet nie wykonaly 3D Modelu Zamku Krolewskiego w Warszawie i tak chyba pozostanie na wieki.Mamona konkursowa robi swoje, swoimi prawami sie rzadzi.
2017-04-08 12:54:24
@Krysia
Zabrakło jeszcze żebyś napisała "z blachy falistej". Gdyby budynek miał kształt kuli to by pasowało.
2017-04-07 22:31:36
Krysia
Obiekt na zdjęciu wygląda jak buda
2017-04-07 21:22:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie