sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jakie centrum kultury?

Jakie centrum kultury?

Jakie centrum kultury?
Data publikacji: 2017-01-18 08:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:26
Wywietleń: 2527 203194

Dom kultury w Podjuchach powstanie w ciągu kilku najbliższych lat. Zanim to nastąpi, architekci przygotują koncepcję obiektu. Właśnie ruszył konkurs na najlepsze opracowanie.

Szczecin za pośrednictwem Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże" ogłosił konkurs na przygotowanie koncepcji urbanistyczno–architektonicznej Centrum Aktywności Lokalnej w Podjuchach. To kolejny krok w kierunku powstania długo oczekiwanego domu kultury w tej części miasta. 

CAL ma współpracować z działającymi na prawobrzeżu podmiotami publicznymi i prywatnymi, organizacjami pozarządowymi, szkołami, ośrodkami wsparcia i pomocy. Według wstępnych założeń, w obiekcie znajdzie się scena z widownią na 200 osób, pracownie muzyczne, sztuk plastycznych, teatralne, sala konferencyjna, gimnastyczna, kawiarnia, być może powstanie także niewielki amfiteatr.

Centrum powstanie na działce przy ul. Sąsiedzkiej i Krzemiennej. Stworzenie koncepcji obiektu wiąże się również z zagospodarowaniem terenu, niezbędną infrastrukturą techniczną oraz informacją zawierającą wstępne rozwiązania techniczne, technologiczne i szacunkowy koszt inwestycji.

W konkursie przewidziane są następujące nagrody: I nagroda: 10 000 zł brutto oraz zaproszenie do negocjacji w postępowaniu o udzielenie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej; II nagroda: 8 000 zł brutto i III nagroda: 5 000 zł brutto. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie mija 24 stycznia, prac konkursowych - 28 marca, a rozstrzygnięcie odbędzie się 7 kwietnia. Konkurs posiada rekomendację Oddziału Szczecińskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich.©℗

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI  

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie