Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Centrum Edukacji Ogrodniczej. Resort rolnictwa zapowiada nowe otwarcie

Data publikacji: 2021-01-26 14:17
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-31 12:55
Centrum Edukacji Ogrodniczej. Resort rolnictwa zapowiada nowe otwarcie
Wiceminister Szymon Giżyński został przywitany w CEO zgodnie z polską tradycją. Fot. Dariusz Gorajski  

Szczecińskie Centrum Edukacji Ogrodniczej stanie się jedną z najlepszych szkół rolniczych w kraju - zapowiedział wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński podczas wizyty w CEO. Od początku tego roku organem prowadzącym dla szczecińskiej placówki jest właśnie ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi.

- Miasto Szczecin nie widziało tej szkoły na mapie ośrodków dydaktycznych w Szczecinie - ocenił wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Prawda jest taka, że gdyby nie starania posłów Prawa i Sprawiedliwości ziemi szczecińskich oraz radnych Prawa i Sprawiedliwości, mogę powiedzieć z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że tego spotkania by nie było, bo nie byłoby tej szkoły. Miasto nie chciało i nie potrafiło jej zauważyć, więc zauważył ją rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma funkcjonowania miast w oderwaniu od wsi i w drugą stronę: wieś nie może funkcjonować bez miasta.

Wiceminister rolnictwa o ogrodniczej szkole

Szymon Giżyński podkreślał, że CEO jest znakomicie położona. W Szczecinie nie brakuje bowiem dobrze funkcjonujących ośrodków kultury: teatrów czy filharmonii. W innych miastach, w których funkcjonują szkoły ogrodnicze - takich jak Bydgoszcz czy Bielsko - Biała  - aż tak dużego kulturalnego bogactwa, zdaniem polityka, nie ma.

Wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie

- Jesteśmy tu po to, aby służyć - powiedział wiceminister. - Inwentaryzujemy potrzeby, które są ogromne. Ich listę sporządziła pani dyrektor. Zrobimy z tej szkoły jedną z najlepszych szkół rolniczych ministerstwa rolnictwa w Polsce. Panowie posłowie, pan wojewoda, jeszcze kilka istotnych osób to obiecywali, to zapewniali. Należy im ufać, należy im wierzyć. Bo ich praca przynosi efekty, ich przyrzeczenia są wykonywane. Ktoś mógłby powiedzieć, że tu jest zachodnia rubież. Nasze dzieje zawsze wyglądały tak, i będą wyglądać, że rubież to centrum, to najważniejsze miejsce. To najważniejsza przesłanka, z jaką u państwa jesteśmy.

Spór o Centrum Edukacji Ogrodniczej

We wtorek został podpisany list intencyjny między CEO a podległym resortowi rolnictwa Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Współpraca ma dotyczyć wielu obszarów.

O CEO zrobiło się głośno w roku 2019, gdy pomysł władz miasta, aby połączyć tę szkołę z inną placówką, wzbudził protest uczniów, nauczycieli, części mieszkańców. Urzędnicy argumentowali wtedy, że utrzymanie szkoły, przy coraz mniejszych naborach, jest za drogie. Ten spór rozwiązała dopiero propozycja ministerstwa, aby przejąć COE. Wtedy radni zdecydowali o przekazaniu szkoły resortowi w formie darowizny. ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jan
2021-01-31 12:34:47
Lepiej teren zaorać i za łapówkę oddać go na budowę pomnika pojednania polsko-niemieckiego, albo na budowę domu byłym niemieckim mieszkańcom
ogrodniczak
2021-01-30 12:43:59
ta pseudo 'szkoła' nigdy nie powinna funkcjonować, poziom nauczania bliski zeru, uczęszczająca tam młodzież to sama patologia z pobliskich wsi, PiS jak zwykle zabiera się za gunwo
Quistorp
2021-01-27 20:27:35
Dyplomy prawnicze po prywatnych uczelniach jak np. KUL-u, i po Wyższej Szkole Medialnej w Toruniu sprzedają się jak chrupiące bułeczki. Fucha na posadzie państwowej otwiera drzwi do banku po kredyty. Dyplom po szkole ogrodniczej jako państwowej ma walory kolekcjonerskie. Ale z tego się nie wyżyje! J...... Jeszcze ku pamięci ....[[ [Ja Szymon Giżyński, poseł PiS, poseł czterech kadencji przyrzekam, że jeśli mieszkańcy Częstochowy i regionu wybiorą w większości kandydatów PiS do Sejmu i PiS będzie miało największą siłę w parlamencie, to do końca kadencji 2019 roku przywrócimy województwo częstochowskie Źródło: www.wczestochowie.pl Data obietnicy: 16.10.2015]] ... Czyli obiecanki cacanki, a koniowi radość.
Ela
2021-01-27 16:51:34
Bardzo dobra wiadomość. Dziękujemy ministerstwu :)
Czyżby ???
2021-01-27 12:02:21
Do -" I bardzo dobrze" ! Czyżby ? A może chodzi o stołki kierownicze w szkole dla swoich znajomych ! Bo po co komu ta szkoła ??? Słaby poziom nauczania i więcej nic ! Totalna lipa !!!
:)))
2021-01-27 10:46:29
PiS już nawet niczemu winne szkoły chce brać:)
były uczeń
2021-01-26 16:54:58
jest tylko jedna prawidłowa nazwa tej placówki słynny POMIDOR :)
I bardzo dobrze
2021-01-26 14:34:20
Cieszę się, że "Ogrodnik" został uratowany. W pewnym sensie szkoła dostała drugie życie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA