Niedziela 05 lutego 2023r. 
REKLAMA

W Świnoujściu odwołują koncerty. Na wszelki wypadek...

Data publikacji: 2020-03-06 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-06 23:45
W Świnoujściu odwołują koncerty. Na wszelki wypadek...
 

Podczas konferencji prasowej Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia poinformowała, że wszystkie imprezy organizowane przez Miejski Dom Kultury, które miały odbyć się w najbliższym czasie zostają odwołane. To prewencyjne działania w związkiem z koronawirusem.

Imprezy zostają zawieszone na najbliższe dwa tygodnie. Nie odbędą się zatem weekendowe koncerty oraz spotkania z fotografem Krzysztofem Chomiczem. Na inny termin przełożony zostanie także koncert charytatywny na rzecz Krzysztofa Naklickiego. Co z imprezami, które nie są organizowane przez miasto? Przedstawiciele magistratu odpowiadają, że decyzje należą do organizatorów.

Jak dotąd w Świnoujściu nadzorem epidemiologicznym objęte są cztery osoby. Przedstawiciele sanepidu uspokajają jednak, że żadna z tych osób nie ma objaw choroby. - Osobom tym zalecono obserwację w związku z kontaktem z osobą, u której nie stwierdzono koronawirusa. Nadzór epidemiologiczny o jednej z tych osób kończy się 9 marca, u pozostałych trzech 11 marca. Te działania to daleko idącą ostrożność - mówi Aneta Szymanowska ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świnoujściu.

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Konferencja prasowa w urzędzie w Świnoujściu. Władze miasta wolą dmuchać na zimne. Zalecają ostrożność i unikanie dużych skupisk ludzkich.

 

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

stary człowiek a może
2020-03-06 15:02:16
I tak urzędy wpisują się w tworzeniu histerię i budowania strachu, wszechobecnej paniki.Argumentacja rodem z filmów Barei. Idąc takim tokiem rozumowania można równie dobrze profilaktycznie wszystkim chorym na cukrzyce obciąć kończynę.Przerost formy nad treścią.Jak widać nie wszyscy urzędnicy i włodarze miast nadają się na piastowanie stanowisk.Pozamykajcie sanatoria a kuracjuszy obłóżcie kwarantanną.Tak...profilaktycznie.Na rogatkach miasta zapory i zasieki. Więcej rozumu i zdrowego rozsądku życzę tym którzy sieją zamęt i strach.
Koronawirus
2020-03-06 14:57:21
A niedzielne msze odwołujecie? Już nie mogę się doczekać!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA