Piątek 21 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Cała gama kradzionego sprzętu. Złodziej już siedzi

Data publikacji: 2019-05-08 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Cała gama kradzionego sprzętu. Złodziej już siedzi
 

Kryminalni z choszczeńskiej komendy doprowadzili do aresztowania 27-latka, który trzymał na posesji pojazdy oraz sprzęt budowlany pochodzące z kradzieży. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się sprawą początkowo przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży kompresora o wartości 20 tysięcy złotych. Po wytypowaniu i namierzeniu sprawcy – mieszkańca powiatu myśliborskiego – policjanci weszli na jego posesję. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przeszukano teren. Policjanci znaleźli nie tylko skradziony kompresor. Trafili także na kradzioną koparkę z lawetą o łącznej wartości 46 tys. zł.

27-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Przyznał się do wszystkiego. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

– Zaraz po tym policjanci pracujący nad tą sprawą znaleźli na innej posesji mężczyzny kolejny skradziony kompresor, przyczepę kempingową, dwie lawety oraz Mercedesa Sprintera. Wartość odzyskanego mienia to w sumie około 100 tys. zł – informuje mł. asp. Jakub Pialik.

Jeżeli okaże się, że wspomniane pojazdy i sprzęt budowlany pochodzą z włamania, podejrzanemu grozi nawet do 10 lat więzienia.

(reg)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA