wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > By jeździło się bezpieczniej

By jeździło się bezpieczniej

By jeździło się bezpieczniej
Data publikacji: 2016-07-13 15:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:07
Wywietleń: 213 143910

Podczas remontu ul. Wiosennej w Szczecinie budowane są także drogi dla rowerów. Miasto zachęca do korzystania z jednośladu, ale czy robi wszystko, aby było to bezpieczne? 

Remontowany jest odcinek ul. Wiosennej od ul. Struga do przejazdu kolejowego. Dalszy fragment, od przejazdu do ul. Gryfińskiej ma być odświeżony w latach 2016/2017. Na razie prace trwają na 570-metrowym odcinku. Koszt obecnej przebudowy ul. Wiosennej wyniesie prawie 7,6 mln zł brutto. Prace mają się zakończyć do 22 września. Tutaj, poza modernizacją jezdni i nawierzchni, powstają też po obu stronach chodniki, oświetlenie i ścieżki rowerowe. Wykonane fragmenty tych ostatnich są już widoczne. Co da ten odcinek kierującym jednośladami?

Droga rowerowa na ul. Wiosennej będzie głównym połączeniem Dąbia z osiedlami Słonecznym i Majowym dla użytkowników dwóch kółek. I jedynym bezpiecznym, bo o jeździe rowerem ul. Pomorską lub Gryfińską nie można tego powiedzieć. Poza tym Wiosenna zostanie połączona ze ścieżkami wybudowanymi już w okolicy ul. Struga. Te pozwalają przejechać na osiedle Słoneczne (bezpośrednio na ul. Jasną). Być może niedługo powstanie droga rowerowa na ul. Łubinowej, gdzie planowana jest budowa chodnika, a projekt ma uwzględnić także możliwość poprowadzenia drogi dla jednośladów. Ta byłaby kontynuacją ścieżek przy Struga oraz stanowiłaby bezpieczny przejazd wzdłuż głównej jezdni rozdzielającej osiedla Majowe i Słoneczne. Ścieżka wzdłuż ul. Wiosennej znacznie skróci drogę do Dąbia. Co prawda jadąc jednośladem od ul. Gryfińskiej do centrum Dąbia, a także znajdujących się na jego terenie ścieżek, trzeba będzie sobie „jakoś" poradzić, ale do pokonania zostanie stosunkowo krótki odcinek. Drogi dla jednośladów na Struga, Wiosennej i ewentualna dalsza rozbudowa tutejszej infrastruktury ważna jest także w kontekście planowanego już na sierpień uruchomienia wypożyczalni roweru miejskiego. Ul. Struga, i jej okolice, będą jedną z głównych osi Bike_S na prawobrzeżu. To oznacza, że rowerem będzie mógł tu jeździć praktycznie każdy, a nie każdy wie, jak robić to poprawnie i bezpiecznie, kiedy do dyspozycji nie ma żadnej drogi rowerowej. ©℗

Tekst i fot. Szymon WASILEWSKI

 

Na zdjęciu: Na ul. Wiosennej powstają też ścieżki rowerowe. 

Komentarze

Rowerzysta sprzed lat
Przywrócić egzamin na kartę rowerową i motorowerową ich miejsce jest na ulicy , a nie wydawać miliardy w skali miasta na cyklistów , a mosty na Odrze się walą !!! To jest problem !!
2016-07-13 20:12:06
Honorat
Przy Łubinowej ma powstać droga rowerowa i chodnik - a co z budową drugiej nitki ulicy Łubinowej? I co z realizacją inwestycji z budżetu obywatelskiego - przebudową skrzyżowania ulic Łubinowej, Nałkowskiej, Handlowej i Przelotowej? Niedługo ogłoszone zostaną propozycje na rok 2017, a zwycięski projekt z 2016 zaginął w odmętach biurokratycznej indolencji.
2016-07-13 18:26:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy