sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Burmistrz z połową pensji

Burmistrz z połową pensji

Burmistrz z połową pensji
Data publikacji: 2016-03-17 14:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 2233 123747

Nie ponad 12, a nieco ponad 6 tysięcy zł brutto będzie zarabiał burmistrz Nowogardu. W czwartek 17 bm. wojewoda Piotr Jania odmówił stwierdzenia nieważności uchwały Rady Miejskiej Nowogardu z 24 lutego br. która obniżyła płacę burmistrza prawie o połowę.

Burmistrz Robert Czapla wnioskował o stwierdzenie nieważności uchwały RM Nowogardu jako rażąco naruszającej prawo. 2 marca br. przesłał pismo do Urzędu Województwa Zachodniopomorskiego wskazując liczne – jego zdaniem – naruszenia prawa.

Nadzór prawny wojewody nie dopatrzył się w uchwale wad prawnych. „Kwestionowana przez Pana uchwała była przedmiotem postępowania nadzorczego prowadzonego w oparciu o przepisy ustawy o samorządzie gminnym, w wyniku którego uznano, że jej podjęcie nastąpiło na podstawie i w granicach obowiązującego prawa” – stwierdza wojewoda w piśmie skierowanym do burmistrza Roberta Czapli.

Projekt uchwały obniżającej wynagrodzenie burmistrza przedstawiony został na burzliwej sesji w dniu 24 lutego br. przez radnych klubu Wspólny Nowogard. Płacę zasadniczą obniżono z 6 tys. zł do 4,5 tys., dodatek funkcyjny z 2,1 tys. do 10 zł, a dodatek specjalny z 2360 zł do 902 zł. Tak więc zamiast 10460 zł – 5412 zł plus dodatek stażowy, razem ok. 6,5 tys. zł – o 6 tysięcy mniej, niż do lutego. Tę radykalną obniżkę wnioskodawcy uzasadnili słabymi wynikami w zarządzaniu gminą, skłócaniem społeczeństwa i radnych i „narcystyczną autopromocją w mediach”. Zdecydowana większość członków Rady Miejskiej Nowogardu była za obniżeniem wynagrodzenia burmistrza. Przeciwni obniżce byli wyłącznie radni SLD.

Tekst i fot. (cm)

Na zdjęciu: burmistrz R. Czapla liczył, że wojewoda stwierdzi nieważność uchwały w sprawie obniżenia mu pensji.

Komentarze

Bez wzgledu na PO-glady... i Partie,
Wszystkim PO ROWNO czyli PO 6 000 zlotych ! A jak jeszcze cos "nie pasuje" to od PO-niedzialku w kolejke PO-d Biuro Zatrudnienia !!
2016-03-19 00:46:16
Jakób
Ciekawe, czy wojewoda byłby taki pryncypialny, gdyby burmistrz był z PiS-u a nie SLD?
2016-03-17 19:47:15
pan i wladca
unikajacy odpowiedzialności ,majacy wszystkich za nic pan i władca poczul się urazony decyzja radnych , same remontowanie ławeczek i kawałków chodniczka i mnóstwo fotek przy tym może i moglo wystarczyć na krotki okres ,aby byc dobrym zarządca mienia gminnego i otrzymywac duże pieniądze należy słuchać tez obywateli którzy na pana głosowali
2016-03-17 15:29:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie