poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Gaz trochę tańszy

Gaz trochę tańszy

Gaz trochę tańszy
Data publikacji: 2016-03-17 13:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1432 123631

Nieco zmaleją od 1 kwietnia rachunki za gaz w gospodarstwach domowych. To efekt spadku cen tego paliwa w Europie oraz zatwierdzenia nowych taryf dla PGNiG przez Urząd Regulacji Energetyki.

Dla hurtowników, którzy kupują gaz w celu dalszej odsprzedaży, oraz tzw. odbiorców końcowych (zużywających rocznie ponad 25 mln m sześc.) średnia cena została obniżona o ok. 9,5 proc. (gaz wysokometanowy) i 8,3 proc. (zaazotowany). Natomiast PGNiG Obrót Detaliczny obniża cenę gazu ziemnego średnio o 5,5 proc.

Obniżki cen są efektem „utrzymujących się niskich cen ropy naftowej i niskich cen gazu ziemnego na rynkach hurtowych w północno-zachodniej Europie" - tłumaczy Departament Komunikacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA.

W stosunku do dotychczasowej taryfy średnia obniżka ceny dla odbiorców indywidualnych wynosi 5,3 proc., a dla odbiorców biznesowych – 6,8 proc. Nie oznacza to, że o tyle zmniejszą się nasze rachunki. Do nich dostawca dolicza bowiem jeszcze stawkę abonamentową oraz opłatę za dostarczenie paliwa. A te pozostaną na dotychczasowym poziomie.  

Po uwzględnieniu tych wszystkich składników, płatność dla gospodarstw domowych zostanie więc obniżona odpowiednio:

- dla odbiorcy wykorzystującego gaz do przygotowywania posiłków (grupa taryfowa W-1.1) – średnio o 2,5 proc,
- dla odbiorcy wykorzystującego gaz do podgrzewania wody użytkowej (W-2.1) – średnio o 3,3 proc.,
- dla odbiorcy wykorzystującego gaz do ogrzewania domu ( W-3.6) – średnio o 3,6 proc.

PGNiG przypomina, że to już druga obniżka cen gazu ziemnego w tym roku. Taryfy wejdą w życie 1 kwietnia i będą obowiązywać do 30 czerwca 2016 r.

(kl)

Fot.: Ryszard PAKIESER

 

 

Gaz trochę tańszy

Komentarze

Ryszarda
A JAK ZOSTANIE OSTATECZNIE rozliczony gas po obecnej obnizce, bo przeciez przedplaty za 2016 rok co uiszczamy teraz w narzuconych nam terminach ten nowej obnizki nice uwzgledniaja.
2016-03-26 00:34:05
pipi
- nie narzekaj, PiS jest kilka miesięcy "u wadzy" i już taniej gaz. PrzyPOmnij sobie kedy gaz taniał za PO.
2016-03-18 16:56:18
To jest niepoważne !
Jak można tak traktować swoich klientów ? Zakup w kontraktach jest od 20 - 30 % tańszy , a tu zniżka o 3 % ! Niech wreszcie wejdzie do Polski konkurencja i skończą się te machlojki PGNiG !!!!!!!!!!!!
2016-03-17 19:24:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”