Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Wojewoda cofa rekomendację

Data publikacji: 08 marca 2016 r. 14:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Wojewoda cofa rekomendację
Wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania Fot. Dariusz Gorajski  

Piotr Jania cofnął rekomendację dla Stanisława Sitarskiego na stanowisko pełniącego tymczasowo obowiązki burmistrza. – Dotarły do mnie głosy sprzeciwu lokalnej społeczności i postanowiłem je uwzględnić – pisze w swoim stanowisku wojewoda zachodniopomorski. Nazwisko nowego kandydata zostanie przedstawione w ciągu najbliższych dni.

– Gmina potrzebuje teraz przede wszystkim spokoju, by przygotować się do nowych wyborów i funkcjonowania w dobrej atmosferze współpracy, dlatego osoba na tym stanowisku nie powinna budzić kontrowersji – uważa Piotr Jania, wojewoda zachodniopomorski.

Ta decyzja to odpowiedź na poważne wątpliwości i głosy płynące z rozmaitych środowisk Trzebiatowa. Jak pisaliśmy w poniedziałkowym Kurierze, w piątek po południu ujawniono szokującą dla wielu mieszkańców informację, że na stanowisko pełniącego tymczasowo obowiązki burmistrza rekomendowano Stanisława Sitarskiego, blisko związanego z odwołanym przed ponad tygodniem burmistrzem.

– Dla żadnego z mieszkańców naszej gminy nie jest tajemnicą, że Stanisław Sitarski przez cały okres rządów odwołanego burmistrza był jego najbliższym współpracownikiem oraz poplecznikiem wielokrotnie wspierającym go w lokalnej prasie, w której pisał bardzo kontrowersyjne felietony wychwalające burmistrza, a podważające kompetencje oraz działania Rady Miasta. Osoba pana Sitarskiego nie gwarantowała gminie spokoju oraz właściwego funkcjonowania do czasów nowych wyborów. Dlatego bardzo nas cieszy właściwa ocena sytuacji przez pana wojewodę i jego decyzja o wstrzymaniu tej rekomendacji – mówią przedstawiciele komitetu.
(mada)

Na zdjęciu: Wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rob
2016-03-09 08:45:34
a pis pluje bo nic innego robic nie potrafi chyba ze Grecje w Polsce expressowo czyli 2017 rok druga Grecja w Polsce tego chcecie
Cenna sztuka odkręcania.
2016-03-08 17:06:55
I bardzo dobrze, bo takie komuchy na przykład, to jak się zaplątały w swoje wybory, to nie mogły się odplątać przez 45 lat. Dopiero Bolek razem ze współpracującą z nim SB dał radę skierować towarzyszy na tory kapitału czyniąc z nich elitę wolnego rynku.
rob
2016-03-08 14:49:40
Pan wojewoda wie co robi czy robi co wie???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA