wtorek, 18 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wojewoda cofa rekomendację

Wojewoda cofa rekomendację

Wojewoda cofa rekomendację
Data publikacji: 2016-03-08 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:02
Wywietleń: 1736 122809

Piotr Jania cofnął rekomendację dla Stanisława Sitarskiego na stanowisko pełniącego tymczasowo obowiązki burmistrza. – Dotarły do mnie głosy sprzeciwu lokalnej społeczności i postanowiłem je uwzględnić – pisze w swoim stanowisku wojewoda zachodniopomorski. Nazwisko nowego kandydata zostanie przedstawione w ciągu najbliższych dni.

– Gmina potrzebuje teraz przede wszystkim spokoju, by przygotować się do nowych wyborów i funkcjonowania w dobrej atmosferze współpracy, dlatego osoba na tym stanowisku nie powinna budzić kontrowersji – uważa Piotr Jania, wojewoda zachodniopomorski.

Ta decyzja to odpowiedź na poważne wątpliwości i głosy płynące z rozmaitych środowisk Trzebiatowa. Jak pisaliśmy w poniedziałkowym Kurierze, w piątek po południu ujawniono szokującą dla wielu mieszkańców informację, że na stanowisko pełniącego tymczasowo obowiązki burmistrza rekomendowano Stanisława Sitarskiego, blisko związanego z odwołanym przed ponad tygodniem burmistrzem.

– Dla żadnego z mieszkańców naszej gminy nie jest tajemnicą, że Stanisław Sitarski przez cały okres rządów odwołanego burmistrza był jego najbliższym współpracownikiem oraz poplecznikiem wielokrotnie wspierającym go w lokalnej prasie, w której pisał bardzo kontrowersyjne felietony wychwalające burmistrza, a podważające kompetencje oraz działania Rady Miasta. Osoba pana Sitarskiego nie gwarantowała gminie spokoju oraz właściwego funkcjonowania do czasów nowych wyborów. Dlatego bardzo nas cieszy właściwa ocena sytuacji przez pana wojewodę i jego decyzja o wstrzymaniu tej rekomendacji – mówią przedstawiciele komitetu.
(mada)

Na zdjęciu: Wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

rob
a pis pluje bo nic innego robic nie potrafi chyba ze Grecje w Polsce expressowo czyli 2017 rok druga Grecja w Polsce tego chcecie
2016-03-09 08:45:34
Cenna sztuka odkręcania.
I bardzo dobrze, bo takie komuchy na przykład, to jak się zaplątały w swoje wybory, to nie mogły się odplątać przez 45 lat. Dopiero Bolek razem ze współpracującą z nim SB dał radę skierować towarzyszy na tory kapitału czyniąc z nich elitę wolnego rynku.
2016-03-08 17:06:55
rob
Pan wojewoda wie co robi czy robi co wie???
2016-03-08 14:49:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Kawa w roli głównej
Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Ile planujesz wydać w tym roku na prezenty świąteczne?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy