piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wojewoda cofa rekomendację

Wojewoda cofa rekomendację

Wojewoda cofa rekomendację
Data publikacji: 2016-03-08 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2140 122809

Piotr Jania cofnął rekomendację dla Stanisława Sitarskiego na stanowisko pełniącego tymczasowo obowiązki burmistrza. – Dotarły do mnie głosy sprzeciwu lokalnej społeczności i postanowiłem je uwzględnić – pisze w swoim stanowisku wojewoda zachodniopomorski. Nazwisko nowego kandydata zostanie przedstawione w ciągu najbliższych dni.

– Gmina potrzebuje teraz przede wszystkim spokoju, by przygotować się do nowych wyborów i funkcjonowania w dobrej atmosferze współpracy, dlatego osoba na tym stanowisku nie powinna budzić kontrowersji – uważa Piotr Jania, wojewoda zachodniopomorski.

Ta decyzja to odpowiedź na poważne wątpliwości i głosy płynące z rozmaitych środowisk Trzebiatowa. Jak pisaliśmy w poniedziałkowym Kurierze, w piątek po południu ujawniono szokującą dla wielu mieszkańców informację, że na stanowisko pełniącego tymczasowo obowiązki burmistrza rekomendowano Stanisława Sitarskiego, blisko związanego z odwołanym przed ponad tygodniem burmistrzem.

– Dla żadnego z mieszkańców naszej gminy nie jest tajemnicą, że Stanisław Sitarski przez cały okres rządów odwołanego burmistrza był jego najbliższym współpracownikiem oraz poplecznikiem wielokrotnie wspierającym go w lokalnej prasie, w której pisał bardzo kontrowersyjne felietony wychwalające burmistrza, a podważające kompetencje oraz działania Rady Miasta. Osoba pana Sitarskiego nie gwarantowała gminie spokoju oraz właściwego funkcjonowania do czasów nowych wyborów. Dlatego bardzo nas cieszy właściwa ocena sytuacji przez pana wojewodę i jego decyzja o wstrzymaniu tej rekomendacji – mówią przedstawiciele komitetu.
(mada)

Na zdjęciu: Wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

rob
a pis pluje bo nic innego robic nie potrafi chyba ze Grecje w Polsce expressowo czyli 2017 rok druga Grecja w Polsce tego chcecie
2016-03-09 08:45:34
Cenna sztuka odkręcania.
I bardzo dobrze, bo takie komuchy na przykład, to jak się zaplątały w swoje wybory, to nie mogły się odplątać przez 45 lat. Dopiero Bolek razem ze współpracującą z nim SB dał radę skierować towarzyszy na tory kapitału czyniąc z nich elitę wolnego rynku.
2016-03-08 17:06:55
rob
Pan wojewoda wie co robi czy robi co wie???
2016-03-08 14:49:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie